Komunikaty PR

Jesteśmy tym, gdzie przebywamy. Jak stworzyć wokół siebie Pozytywną Przestrzeń?

2021-04-30  |  10:55
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

Już na początku XX wieku Szkoła Bauhaus udowodniła, że zorganizowanie przestrzeni wpływa bezpośrednio na sposób myślenia i działania osób w niej przebywających. Ponieważ obecne społeczeństwo spędza około 90% swojego czasu we wnętrzach warto wiedzieć, czy przypadkiem sami nie narażamy się na negatywne oddziaływanie otoczenia tam, gdzie żyjemy. 

O trendzie Pozytywnych Przestrzeni rozmawiamy z Aziralili Agnieszką Dirks -  malarką, ekspertką Sztuki Pozytywnej i prekursorką Pozytywnych Przestrzeni.

 

Co to są Pozytywne Przestrzenie?

Pozytywne przestrzenie to takie, które są nieszkodliwe dla naszego zdrowia, zapewniają nam relaks i harmonijny rozwój. Możemy je stworzyć z tego co realnie jest dostępne. Żyjemy w bardzo trudnych czasach i ciężko jest oczekiwać, że będzie można, gdzieś stworzyć taką przestrzeń, która będzie tak rajska jak Eden. Bardzo ważna jest jakość powietrza w miejscach, w których żyjemy. Warto również słuchać naszej intuicji. To właśnie ona najbardziej nam podpowiada, gdzie czujemy się dobrze, a skąd uciekać.

Jaki jest wpływ koloru na nasze życie?

Kolory mają ogromny wpływ na nasze życie i samopoczucie. Człowiek jest zbiorem różnych częstotliwości. Częstotliwością jest również kolor z punktu widzenia fizycznego. Jego niedobór może spowodować objaw jakiejś dolegliwości u nas. Dodanie właśnie tej częstotliwości w postaci koloru wypełnia tę lukę i może spowodować, że będziemy czuli się lepiej. Mówiąc inaczej, kolory są jak witaminy, one nas odżywiają. Ich barwy mogą docierać do nas przez różne zmysły tj. wzrok -  patrząc na nie (nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi), przez skórę, język i usta. Dlatego warto otaczać się kolorami na co dzień.

Na jakie kolory warto postawić szczególnie teraz, w okresie pandemii?

Pandemia spowodowała, że nagle zostaliśmy zatrzymani w jednym miejscu. Bardzo dużą część dnia spędzamy w naszych domach. Dlatego warto przemyśleć jakimi kolorami otaczamy się na co dzień. Zbawienny na nasze zdrowie ma kolor zielony – kolor natury o bardzo dobrej wibracji. Sam w sobie jest leczniczy. Naukowo udowodniono, że przebywając 15 minut w lesie potrafi nas doładować i działa uspokajająco. Rośliny w pomieszczeniu również mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. W szczególności takie rośliny, które produkują tlen. Bardzo korzystny jest również kolor niebieski. Działa przeciwzapalnie, obniża ciśnienie i ma wpływ antyseptyczny. Dlatego dodatki w pomieszczeniu w kolorze zielonym i niebieskim, to najlepszy wybór.

Jakie są proste tricki, które możemy zastosować w naszym wnętrzu, aby było pozytywne?

W pierwszej kolejności należy zrobić wstępną analizę pomieszczenia. Istotne jest rozróżnienie, czy jest to przestrzeń mieszkaniowa, czy biurowa. Warto zadać sobie pytanie – jak się czujemy w danym miejscu? Czy są to odczucia pozytywne, czy może wręcz odwrotnie mamy symptomy złego samopoczucia? Warto zastanowić się, czy umeblowanie naszego mieszkania jest harmonijne. Rozmieszczenie mebli także może na nas wpływać niekorzystnie. Pomocne jest także regularne wietrzenie przestrzeni, w której żyjemy. Zaaranżujmy także nasze otoczenie roślinami, które produkują tlen.  Gdy przeanalizujemy wszystkie za i przeciw możemy bardzo długo żyć w harmonii z samym sobą i w zdrowiu.

Jakie są główne błędy w urządzaniu wnętrz, które sprawiają, że wnętrza nie są pozytywne?

Myślę, że największym błędem i właściwie niemożliwym do usunięcia jest lokalizacja. W przypadku nieruchomości rzecz podstawowa. Jeśli budynek jest położony w bardzo szkodliwym miejscu np. w lokalizacji powojennej lub byłym cmentarzu ma to bardzo zły wpływ na mieszkańców. Równie istotne są materiały budowlane. Jeśli nie są właściwie skonfigurowane, to też wpływa na nas i jakość powietrza, którym oddychamy. Następnym czynnikiem jest kolor ścian. Mamy wpływ na to jaką farbą pomalujemy pomieszczenie. Jeśli taka farba będzie zawierała toksyczne składniki lub inne ciężkie metale w swoim składzie, które potem będą użytkownicy wdychać czasami nawet zupełnie nieświadomie. Również mamy wpływ na to jakie kupujemy meble. One także mogą zawierać składniki, które będą rakotwórcze i chorobotwórcze dla naszego organizmu. Błędów może być całe mnóstwo i można nawet sobie z tego nie zdawać sprawy. Pamiętajmy, dla naszego zdrowia ważna jest harmonia i odpowiednia proporcja. Podstawowa zasada, to ta aby sobie nie szkodzić. Trzeba wyeliminować czynniki ryzyka z najbliższego otoczenia. Daje nam to wspaniałą bazę do wykreowania swojego spersonalizowanego miejsca, w którym w zależności od potrzeb „naładujemy baterie”, będziemy czuć szczęście lub błogi spokój.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.