Komunikaty PR

Już w niedzielę odbędzie się Poland Business Run

2022-08-30  |  01:00
Biuro prasowe

W tym roku, dzięki samym wpłatom indywidualnym w ramach akcji Pomagam Bardziej, Fundacji Poland Business Run udało się zebrać 70 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na pomoc osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz po mastektomii.

Każda kolejna edycja biegu okazuje się być rekordowa. W tym roku łącznie w całej Polsce wystartuje ponad 31 tys. osób! Jesteśmy zachwyceni frekwencją, dzięki której będziemy mogli pomóc ponad setce beneficjentów – mówi Agnieszka Pleti, prezes fundacji.

Formuła biegu wyróżnia go spośród innych wydarzeń sportowych. Do udziału zapraszane są 5-osobowe drużyny złożone z przedstawicieli firm. Mimo że bieg jest sztafetą, każdy z uczestników samodzielnie wyznacza sobie trasę i pokonuje ją w dniu zawodów – po raz kolejny impreza odbywa się wirtualnie.

Mądrze biegaj po Warszawie

Biegi charytatywne są motywacją, by rozpocząć przygodę z tą formą aktywności. Trzeba to jednak zrobić z rozwagą: dbając o rozluźnienie w trakcie samej rywalizacji oraz solidną rozgrzewkę przed.

Trening, podobnie jak jazdę samochodem, zaczynamy od wrzucenia „pierwszego biegu”. Dzięki rozgrzewce nasze serce zaczyna bić szybciej, a organizm dostaje sygnał, żeby przygotować się do wysiłku. Temperatura organizmu rośnie, a rozgrzane mięśnie są niczym płaszcz ochronny dla struktur kostnych. 10-minutowa rozgrzewka ma same plusy, to idealna profilaktyka kontuzji – zachęca Zuzanna Zientek, fizjoterapeutka. – Druga najważniejsza kwestia to wygodne obuwie. Rada wydaje się być banalnie prosta, jednak to jedno z podstawowych zaleceń w zakresie zapobiegania kontuzjom. Obuwie powinno być stabilne, żeby chronić stawy skokowe.

Według specjalistów częstymi błędami początkujących biegaczy są także zbyt duże kroki, za wysokie narzucone tempo, pochylanie się do przodu lub stawianie kroków od pięt.

Najlepsze trasy w Warszawie

Duże znaczenie ma też wybór odpowiedniej trasy. Warszawiacy najchętniej korzystają z miejsc biegowych zlokalizowanych w parkach, podmiejskich lasach oraz na nadwiślańskich wałach. Jedną z najpopularniejszych tras jest okrążanie Pola Mokotowskiego. Jednak w dniu biegu może tu być tłoczno. Mieszkańcom Warszawy przypadnie do gustu również krótka, ale zróżnicowana terenowo pętla wokół Parku Szczęśliwickiego. Dla osób, które chcą poprawić swoje czasówki, świetne będzie okrążenie Stadionu Narodowego. Dystans Poland Business Run to cztery jego okrążenia, co jest wygodne także ze względu na oznaczenia odległości na trasie co 100 metrów. Na miłośników wyciszenia w trakcie uprawiania sportu czekają wygodne, szerokie ścieżki Lasu Kabackiego, w których również są oznakowane trasy. Wielbicielom nadwiślańskiej panoramy polecić można utwardzoną ścieżkę wzdłuż rzeki – od mostu Grota-Roweckiego do mostu Siekierkowskiego.

W tegorocznej edycji Poland Business Run każdy z biegaczy pokona 4 września dowolny odcinek o długości 4 km. Przebyta trasa powinna być zarejestrowana przez wybraną aplikację biegową z funkcją GPS. Po ukończeniu biegu należy samodzielnie wprowadzić swój wynik do aplikacji mobilnej Poland Business Run lub poprzez stronę charytatywnego biegu.  

Sponsorami Strategicznymi Poland Business Run 2022 są UBS, Standard Chartered i Enea.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał Biuro prasowe
2025-06-05 | 09:30

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Motorola Mobility, spółka należąca do Lenovo, ogłosiła, że jest oficjalnym smartfonowym partnerem, a Lenovo jest oficjalnym partnerem technologicznym FIFA Club World Cup 2025TM.
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać

Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Farmacja

Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.