Komunikaty PR

Nauka w Szwajcarii szansą na międzynarodowe kontakty.

2024-11-14  |  10:00
Biuro prasowe

Szwajcarskie szkoły z internatem wyróżniają się na tle swoich europejskich czy światowych odpowiedników. Z jednej strony są jednymi z najdroższych, z drugiej zaś – właśnie dzięki temu dają niebywałe możliwości nawiązywania relacji, które mogą procentować na rynku pracy.

Szkoły te często przyjmują uczniów z różnych krajów i kultur, tworząc zróżnicowaną, globalną społeczność. Taka różnorodność pozwala uczniom rozwijać bogate zrozumienie różnych kultur oraz nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami, którzy mogą w przyszłości stać się wpływowymi osobami w różnych dziedzinach – opisuje Barbara Salamon, założycielka Excellence in Education.

Networking siłą Boarding Schools w Szwajcarii

Networking w szwajcarskich szkołach z internatem jest jedną z kluczowych zalet, które przyciągają rodziny z całego świata. Te szkoły są znane nie tylko z wymagających programów akademickich i światowej klasy infrastruktury, ale także z wyjątkowych możliwości budowania trwałych relacji między uczniami – podkreśla doradczyni edukacyjna Barbara Salamon, po czym dodaje: Nie ogranicza się on tylko do znajomości z kolegami z klasy. Uczniowie mają także dostęp do sieci absolwentów oraz rodzin o podobnych aspiracjach, co sprzyja nawiązywaniu relacji mogących prowadzić do współpracy zawodowej, staży czy wspólnych przedsięwzięć biznesowych.

Dodatkowo szkoły te kładą duży nacisk na rozwój osobisty i zawodowy poprzez zajęcia pozalekcyjne, programy przywódcze oraz wydarzenia, które łączą uczniów z wybitnymi osobistościami z różnych branż. Taka ekspozycja oraz dostęp do sieci ludzi sukcesu są bezcenne. Przygotowują uczniów do funkcjonowania w zglobalizowanym świecie, gdzie relacje mogą odgrywać kluczową rolę w rozwoju osobistym i zawodowym – zauważa Barbara Salamon.

Nauka w Szwajcarii – jakość i bezpieczeństwo

Szwajcarskie szkoły są najdroższe, to fakt, ale też oferują najwyższą jakość. Zatrudniają najlepszych edukatorów z całego świata. Kontakty, jakie młodzi ludzie nawiążą w czasie lat szkolnych w Szwajcarii są nie do porównania z praktycznie żadnym innym krajem. Ponadto szkoły te cechuje ponadprzeciętne dbanie o bezpieczeństwo uczniów. Już sam fakt, że Szwajcaria od dekad jest neutralna i nie angażuje się w konflikty międzynarodowe świadczy o tym, że jest tam bezpiecznie, ale to coś więcej. W tamtejszych szkołach można się poczuć jak w fortecy – nie jesteśmy niczym skrępowani, a jednak jest nam zapewniane maksimum bezpieczeństwa, także pod kątem wszelkiego rodzaju ubezpieczeń – zapewnia doradczyni edukacyjna i podsumowuje: Ogólnie rzecz biorąc, networking w szwajcarskich szkołach z internatem zapewnia solidne fundamenty, które przynoszą korzyści uczniom jeszcze długo po ukończeniu szkoły, otwierając im drzwi do prestiżowych uniwersytetów i wpływowych kręgów na całym świecie. A to wszystko przy zachowaniu najwyższych standardów zarówno poziomu nauki, jak i zakwaterowania czy bezpieczeństwa, nie wspominając o bliskości ojczyzny, a więc łatwym przemieszczaniu się oraz pięknych widokach alejskich szczytów.

O tym, co dokładnie oferują szkoły z internatem w Szwajcarii, będzie się można przekonać w trakcie dwóch listopadowych wydarzeń – 23.11 odbędzie się prezentacja w hotelu Sheraton w Krakowie, a dzień później w stołecznym Hotelu Warszawa, którego właściciele są absolwentami szwajcarskiej szkoły Rosenberg.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Wzrastająca liczba kontuzji u dzieci i młodzieży – jak zapobiegać urazom? Biuro prasowe
2024-11-14 | 11:00

Wzrastająca liczba kontuzji u dzieci i młodzieży – jak zapobiegać urazom?

Z czego wynika ta rosnąca liczba urazów? Jakie są główne przyczyny kontuzji wśród młodych ludzi i co możemy zrobić, aby im zapobiec? Odpowiedzi udziela specjalista
Dziecko Bajkowy weekend w Atrium Biała! Odwiedźcie świat Arielki oraz Spidey’ego
2024-11-13 | 13:00

Bajkowy weekend w Atrium Biała! Odwiedźcie świat Arielki oraz Spidey’ego

Przeżyjcie niezwykłą przygodę w miasteczku pełnym atrakcji inspirowanych ulubionymi postaciami z filmów Disney Junior – małą syrenką Ariel i dzielną drużyną serialu
Dziecko Niesamowita przygoda z Bluey w Reducie! Czas na wspólną zabawę!
2024-11-13 | 12:45

Niesamowita przygoda z Bluey w Reducie! Czas na wspólną zabawę!

Dla wszystkich małych i dużych fanów serii animowanej „Bluey”, nadchodzi niezwykła okazja do wspólnej zabawy i edukacyjnego spędzenia czasu! Przyjdź do Reduty już

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Zakupy

Artur Barciś: Wystawy sklepowe są już świąteczne – to jest biznes. Jednak kolędy słuchane od listopada zaczynają się nudzić

Zdaniem aktora wprowadzanie do sklepów dekoracji świątecznych w listopadzie ma dwie strony medalu. Menedżerowie widząc zainteresowanie konsumentów takim asortymentem, dostosowują się bowiem do ich potrzeb, umożliwiają zapoznanie się z ofertą i zaplanowanie zakupów.  Z kolei witryny sklepowe przez kilka tygodni zapełnione mikołajami, choinkami i bombkami mogą też powodować przesyt, przez co z roku na rok słabiej odczuwamy magię świąt.

Edukacja

Ubóstwo menstruacyjne wciąż jest problemem w Polsce. Nowy program MEN ma z nim walczyć

Menstruacja wciąż jest w Polsce tematem tabu. Co trzecia dziewczynka nie jest przygotowana na pierwszą miesiączkę, co oznacza, że w rodzinach rzadko rozmawia się na ten temat – wynika z badania przeprowadzonego dla Kulczyk Foundation w 2020 roku. Eksperci wskazują także na wciąż obecne ubóstwo menstruacyjne, na które składa się m.in. brak dostępu do podpasek czy tamponów, a także piętnowanie menstruacji. Nowy program resortu edukacji ma z tym zjawiskiem walczyć.