KARIN ANN NOMINOWANA W KONKURSIE LA MUSIC VIDEO AWARDS 2021
Słowacka artystka, która zasłynęła na polskim rynku uczestnictwem w trasie koncertowej Sanah #nosorrytour oraz tym, że na antenie TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie” wyjęła w trakcie występu tęczową flagę w ramach wsparcia społeczności LGBTQ w Polsce, została nominowana w kategorii Best Music Video w LA Music Video Awards 2021.
Nominowany teledysk do piosenki „babyboy” nawiązuje do tematów dyskryminacji na przestrzeni wielu dekad. Obrazuje nierówne traktowanie z uwagi na płeć, kolor skóry, czy religię. Pochodząca ze Słowacji artystka w wielu wywiadach mówi o tym, że traktuje twórczość artystyczną również jako platformę do wyrażania swoich uczuć i przekonań, które zostały uznane przez „New York Times” za głos Pokolenia Z. Opowiada się za równością w każdym aspekcie życia, dlatego też jej trasa supportująca Sanah nosi tytuł EQUAL a tłem do występu Karin Ann jest flaga symbolizująca równość.
Piosenka „babyboy” była prezentowana przez Karin Ann w programie „Pytanie na śniadanie”, kiedy to zdobyła się na gest, którego nie odważył się dotąd wykonać żaden polski artysta. Podczas swojego debiutanckiego występu w Telewizji Polskiej utalentowana piosenkarka wyciągnęła niespodziewanie z kieszeni tęczową flagę i zwróciła się bezpośrednio do zamieszkujących Polskę przedstawicieli mniejszości seksualnych:
Chciałabym dzisiaj zadedykować tę piosenkę dla osób LGBTQIA z Polski, bo wiem, że nie macie tutaj łatwo - powiedziała prosto do kamery.
Zasługujecie na miłość, zasługujecie na to, by czuć się bezpiecznie. Jestem z wami i kocham was. Dacie radę. Bądźcie silni - dodała.
Teraz artystkę wspierają polscy influencerzy prosząc swoich odbiorców o głosowanie na teledysk do piosenki „babyboy”, który został nominowany w kategorii Best Music Video w LA Music Video Awards 2021. Chętnych zapraszamy do głosowania, a Karin Ann życzymy powodzenia!
Link do głosowania: https://vote2sort.com/list/1089/Best-Music-Video

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.