Komunikaty PR

Kierunek Natura

2022-04-30  |  16:30
Biuro prasowe

Czyste aktywne składniki wyłącznie naturalnego pochodzenia. Formuły zawierające jedynie to, co naprawdę potrzebne skórze i włosom. Skuteczne i ekologiczne. Takich kosmetyków poszukujemy na wiosnę 2022. I czasem wcale nie musimy szukać ich daleko.

Dlaczego warto pielęgnować się naturalnie?

Ekologiczne, roślinne składniki kosmetyków mogą produkować nawet o 50% więcej przeciwutleniaczy niż te pochodzące z upraw stosujących pestycydy czy inne toksyczne substancje. Są więc nie tylko zdrowsze dla nas i środowiska, ale też bardziej skuteczne. Marki produkujące naturalne, czyste kosmetyki starają się też dążyć do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, mierząc i kompensując corocznie swój ślad węglowy i nieustannie pracując nad zmniejszeniem przyszłych emisji. Ważne jest dla nich wszystko: począwszy od składników, poprzez zakłady produkcyjne, a skończywszy na opakowaniach. Firmy certyfikowane muszą przestrzegać też wyśrubowanych standardów ekologicznych – każdy składnik musi być pozyskiwany w sposób etyczny i zrównoważony oraz pochodzić ze źródeł naturalnych lub organicznych. Techniki rolnictwa ekologicznego stosowane do zbioru takich składników zapewniają również bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone środowisko dla wszystkich. Rolnictwo ekologiczne eliminuje stosowanie syntetycznej chemii, co jest korzystne dla wody, przyrody i ludzi. Wszystkie te zrównoważone praktyki wiążą się z mniejszym zanieczyszczeniem, mniejszą erozją gleby i zużywają mniej energii.

„W kosmetykach naturalnych również tłuszcze i woda, czyli składniki, których procentowo jest najwięcej w każdym preparacie, nie są substancjami obojętnymi, ale dobroczynnymi dla skóry. Tłuszcze to masła roślinne lub oleje przetworzone w minimalnym stopniu, które nie tylko zapewniają najefektywniejsze wnikanie substancji aktywnych w skórę, ale też ją odżywiają i pielęgnują. Woda to często wody roślinne, które mają właściwości łagodzące i tonizujące”– tłumaczy Kinga Rusin, założycielka polskiej, naturalnej marki Pat&Rub.

„Aby nie kupować naturalnych produktów w ciemno warto zawsze czytać listę INCI umieszczoną na opakowaniu. W składzie kosmetyku naturalnego w żadnym wypadku nie powinny się znaleźć substancje takie jak: silikony, PEGi, glikol propylenowy, karbomery, aromaty i barwniki syntetyczne, parabeny czy oleje mineralne oraz inne substancje ropopochodne, takie jak parafina i wazelina” – podpowiada Kinga Rusin.

Naturalna pielęgnacja ogromną wagę przywiązuje też do sezonowości. Na wiosnę marka Pat&Rub proponuje program bazujący na 4 krokach – Oczyszczanie – Łagodzenie – Nawilżanie – Ochrona.

Zestaw na wiosnę:

*Myjący Eko-Żel Do Twarzy z Face Line z nawilżającą betainą z buraka cukrowego i ochronnym wyciągiem z Aktinidii chińskiej

Cena: 60,00 zł

Pojemność: 180 ml

*Maska kojąco-łagodząca Calm & Relieve z białą glinką

Cena: 129,00 zł

Pojemność: 60 ml

*Krem na dzień DOUBLE SKIN & REVIVAL - produkt o działaniu rewitalizująco - zabezpieczającym wykorzystujący siłę KORNEOTERAPII. Zawarty w kremie naturalny Corneosticker DS tworzy tzw. molekularną “drugą skórę”.

Cena: 159,00 zł

Pojemność: 50 ml

*Krem  na noc OIL NOURISHMENT z olejami makadamia, awokado  i  jojoba.

Cena: 159,00 zł

Pojemność: 50 ml

Ciekawostka – Kryształy w kosmetykach

Jednym z nowszych trendów jest używanie energii kryształów do wzmacniania dobroczynnych mocy naturalnych kosmetyków. Formuły są tworzone na bazie wody z kryształami różowego kwarcu, ametystami czy kryształami górskimi. Uważa się, że wibracja tych kryształów niesie w sobie delikatną, kojącą energię, która korzystnie wpływa na skórę, a przy okazji pomaga w budowaniu i wzmacnianiu poczucia własnej wartości.

DOSTĘPNY NA STRONIE WWW.PATANDRUB.EU i SEPHORA.PL BĄDŹ STACJONARNIE W PERFUMERIACH SEPHORA

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Nawilżające kuracje dla fal, loków i sprężynek. Jak dbać o suche włosy? Biuro prasowe
2023-11-27 | 19:33

Nawilżające kuracje dla fal, loków i sprężynek. Jak dbać o suche włosy?

Sezon jesienno-zimowy jest wymagający dla włosów teksturowanych, które i tak z natury podatne są na wysuszanie. Jednak radzenie sobie z tym problemem wcale nie musi być takie
Uroda Męskie perfumy Ambassador Intense od szwajcarskiej marki Gisada
2023-11-27 | 17:00

Męskie perfumy Ambassador Intense od szwajcarskiej marki Gisada

Szwajcarska marka luksusowych kosmetyków Gisada prezentuje swój najnowszy zapach – Ambassador Intense. To propozycja dla mężczyzn pragnących emanować pewnością siebie i
Uroda Wybielanie zębów w domu i w gabinecie - co warto wiedzieć?
2023-11-22 | 09:08

Wybielanie zębów w domu i w gabinecie - co warto wiedzieć?

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas. Kojarzy się ze zdrowymi i zadbanymi zębami. Przyciąga uwagę i sprawia, że pewność siebie wzrasta. Korzyści z uzębienia pozbawionego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aneta Glam-Kurp: Na wielu osobach bardzo się zawiodłam i w tej chwili nie mam żadnych przyjaciół. Moim stylem życia przyciągałam tylko interesownych ludzi

Uczestniczka programu „Żony Miami” podkreśla, że kiedyś miała bardzo duże grono przyjaciółek i koleżanek, ale czas i różne życiowe sytuacje szybko zweryfikowały te znajomości. Okazało się bowiem, że te kobiety nie były jej przychylne, nie ceniły jej towarzystwa ani też nie imponowała im jej osobowość, tylko zasobność portfela. Były więc blisko, bo wiedziały, że dzięki niej mogą się pławić w luksusach. Aneta Glam-Kurp zakończyła więc wszystkie toksyczne znajomości i teraz jest już ostrożniejsza. Jak przekonuje, zamiast fałszywych przyjaciół woli nie mieć żadnych.

Prawo

Polacy nie mają w zwyczaju sporządzać testamentów. Co piąty uważa, że ma jeszcze czas na taką decyzję

Tylko 9 proc. Polaków w wieku powyżej 45 lat przygotowuje testament. Ponad 40 proc. przyznaje, że nigdy się nad tym nie zastanawiało, a prawie jedna czwarta uważa, że nie ma nic cennego, co mogłaby po sobie zostawić. Decyzję o sporządzeniu dokumentu przekładamy na później, tymczasem pozwala on zabezpieczyć interes spadkobierców i zapobiega konfliktom. – Warto się zastanowić i zabezpieczyć swoją rodzinę, żeby po śmierci majątek trafił w odpowiednie ręce – przekonuje dr Dawid Rejmer, radca prawny w Kancelarii Finansowej LEX.

Handel

Rośnie liczba użytkowników aplikacji walczących z marnowaniem żywności. Na zainteresowanie mocno wpłynął wzrost cen

W Polsce wciąż na śmietnik trafia niemal 5 mln t jedzenia rocznie. Ponad połowa Polaków źle gospodaruje produktami spożywczymi, ale wraz z dynamicznym wzrostem cen żywności rośnie też potrzeba ograniczenia tego zjawiska. Za tym idzie rosnąca popularność aplikacji, które z tym walczą. Jedną z nich jest Foodsi, która pozwala kupić po niższej cenie produkty spożywcze i gotowe dania, które niesprzedane w danym dniu trafiłyby na śmietnik. Twórcy tego rozwiązania rozszerzają funkcjonalność o dostawy do domu.