Komunikaty PR

Kiwi.com sprawdza, dokąd i na jak długo udamy się tej zimy

2023-10-11  |  15:00
Biuro prasowe

Zgodnie z zasadą im wcześniej tym taniej, wrzesień, październik i listopad to doskonały czas na planowanie zimowych wakacji. Wedle analizy Kiwi.com, niemal co trzeci użytkownik, w miejscu docelowym spędzi od 1-2 tygodni (27%). Nie brakuje również chętnych na tradycyjne i cieszące się popularnością city breaki z pobytem do 3 dni (34%) lub do 6 dni (26%). Z analizy wynika, że zdecydowana większość użytkowników (83%) postawiła na kierunki europejskie, za bilet płacąc średnio 76 EURO!

 

Dokąd udamy się tej zimy?

Wedle analizy Kiwi.com tej zimy (grudzień 2023 - luty 2024) większość użytkowników Kiwi.com postawi na kierunki europejskie (88% użytkowników), a co dziesiąty (12%) ruszy dalej, głównie do Azji. Nasza zima to w Azji środek lata i koniec pory deszczowej, która powróci  w okolicach kwietnia. 

 

Jednym z travel hacków, o, którym warto pamiętać, jest dokonywanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem - rośnie wówczas szansa na upolowanie biletów w bardzo przystępnej dla portfela cenie. Dodatkowo, by móc zaoszczędzić jeszcze więcej, warto sięgać po loty, które odbywają się w godzinach nocnych lub wczesno porannych. 

 

Jak dotąd, wśród najczęściej wybieranych destynacji tej zimy znalazły się:

  1. Londyn

  2. Barcelona

  3. Paryż

  4. Rzym

  5. Mediolan

  6. Alicante

  7. Oslo

  8. Malaga

  9. Teneryfa

  10. Lizbona

Wśród kierunków azjatyckich króluje Bangkok, który znalazł się w top 20 najpopularniejszych destynacji.

 

Ile czasu spędzimy na miejscu?

Tej zimy, oprócz tradycyjnych city-breaków i przedłużonych weekendów niemal co trzeci użytkownik postawi na dłuższy wypoczynek, od 1-2 tygodni (27%), wskazuje Kiwi.com. Wśród najpopularniejszych tygodni wybieranych na zimowy urlop do tej pory znalazły się:

  • 2023-12-04 

  • 2023-12-11

  • 2023-12-18 

  • 2024-01-01

  • 2024-01-08

  • 2024-01-22 

  • 2024-02-05

 

 

Ile zapłaciliśmy za bilet?

Rezerwując bilet na 2-4 miesiące przed wylotem można upolować bilety w bardzo korzystnej 

cenie. Podróżujący, którzy wybrali europejskie destynacje (0-1499 km) za bilet płacili średnio 76 EURO. 

Średnia cena za loty na trasach średniego zasięgu (1,500-3,999 km) wyniosła 122 EURO, z kolei 

za lot do najdalszych zakątków świata  (+ 4,000km)  użytkownicy płacili średnio 518 EURO.  

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl

Lato w pełni, a to oznacza czas wakacyjnych wyjazdów. Jak pokazują dane sprzedażowe Fru.pl Polacy planują podróże i szukają najlepszych ofert już od początku roku. Od
Podróże Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.
2024-07-30 | 13:00

Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.

Jak wskazują wyniki badania przeprowadzonego wśród respondentów z Polski na zlecenie Kiwi.com, Polacy mają bardzo bogate plany podróżnicze. Co trzeci ankietowany ma zamiar
Podróże Korea Południowa w sierpniu: Gorący, ale fascynujący kierunek
2024-07-29 | 15:00

Korea Południowa w sierpniu: Gorący, ale fascynujący kierunek

Sierpień w Korei Południowej to miecz obosieczny. Choć na pierwszy rzut oka upał i wilgotność w sierpniu w Korei Południowej mogą być intensywne, kraj ten oferuje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Handel

Co jedenasta osoba na świecie głoduje, a jednocześnie gwałtownie przybywa ludzi otyłych. Dużym problemem jest marnowanie żywności

W 2023 roku głodowało 733 mln ludzi, a ponad 2,3 mld zmagało się z umiarkowanym bądź poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, czasami nie jedząc przez cały dzień lub dłużej. Z powodu ostrego niedożywienia każdego roku umiera około miliona dzieci – pokazuje nowy raport „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie”, opracowany przez pięć wyspecjalizowanych agend ONZ. Z publikacji wynika, że w walce z głodem i niedożywieniem świat cofnął się o kilkanaście lat, do poziomu notowanego w latach 2008–2009. – System żywnościowy potrzebuje głębokich, strukturalnych zmian, ponieważ w tej chwili jest zorientowany na maksymalizację zysków, a nie wyżywienie ludzi – wskazują eksperci.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.