Komunikaty PR

Klinika medycyny estetycznej w czasie pandemii – co się zmieniło przez ten rok?

2021-01-20  |  14:00
Biuro prasowe

Minął już prawie rok, odkąd musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Inaczej zachowujemy się na co dzień, w kontaktach z rodziną, w pracy oraz w sklepie, inaczej korzystamy z usług, które są dostępne na rynku. Jak sytuacja z pandemią wpłynęła na rynek medycyny estetycznej? Co się zmieniło przez ten czas w podejściu pacjentów do zabiegów? Na te pytania odpowiada dr Ewa Rybicka z warszawskiej kliniki Estetica Nova!

Czas dostosowywania się

Wszyscy pamiętamy, jak w marcu ubiegłego roku czas zatrzymał się w miejscu. Wiele z branż musiało czasowo wstrzymać swoje funkcjonowanie. Tak też było w przypadku branży beauty. Na szczęście po pewnym czasie sytuacja wróciła do normalności i pacjenci mogli wrócić do swoich klinik oraz korzystać z zabiegów, jednakże w większym niż dotychczas reżimie sanitarnym. – Zdecydowanie, po wielu miesiącach  życia w obostrzeniach związanych z pandemią chciałabym podziękować naszym pacjentom za to, że doceniają procedury bezpieczeństwa wprowadzone po lockdownie w maju, których skrupulatnie przestrzegamy. Doceniam to, że dbamy o siebie nawzajem, co pozwala nam kontynuować naszą misję zdrowego spojrzenia na piękno – mówi dr Ewa Rybicka.

Nadal chcemy dbać o swoje piękno!

Po początkowych obawach, związanych z funkcjonowaniem w pandemii, okazało się, że nadal chcemy dobrze wyglądać, a praca zdalna wielokrotnie umożliwia bardziej swobodne niż do tej pory korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej – nikt wszak nie zauważy ewentualnych siniaczków czy opuchlizny. Ale to nie wszystko! Są zabiegi, które pomimo pandemii cieszą się nadal wyjątkową popularnością. Jakie? – Co ciekawe, należą do nich zabiegi na ciało (także zimą). Szczerze mówiąc myślałam, że w związku z tym, iż praktycznie nie wyjeżdżamy do ciepłych destynacji, zabiegi modelujące sylwetkę będą nieco mniej oblegane. Ale tak nie jest. Niezwykłą popularnością cieszy się kriolipoliza Z lipo – świetny zabieg modelujący sylwetkę, który bardzo często łączymy z serią Icoone. Cieszy mnie bardzo, że pacjenci doceniają biodermogenezę, zabieg rehabilitujący skórę z rozstępami. Metodą tą osiągamy piękne efekty zabiegowe, zarówno w rozstępach świeżych (np. u młodych dziewcząt), jak i starych, powstałych kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat wcześniej – dodaje dr Ewa Rybicka. A co jest popularne teraz? Obecne, zimowe miesiące to czas, gdy oczywiście królują zabiegi laserowe. –  Niezależnie od epidemii problemy naczyniowe, takie jak rumień czy teleangiektazje nie powinny czekać. Zamykamy zatem naczynia i rumień, polecamy tutaj wspaniale sprawdzającą się technologię ALT. Urządzenie  Leonardo jest z nami już drugi sezon, doceniane przez naszych pacjentów za piękne efekty oraz bezbolesne zabiegi. Dla nas poza tymi zaletami, ważne jest bezpieczeństwo, jakiego jest gwarancją przy zabiegach naczyniowych – dodaje.

Nie rezygnujemy z nowości!

Konieczność funkcjonowania w pandemii nie spowodowała jednak, że rynek zamknął się na nowości – wprost przeciwnie. Aby poszerzyć ofertę zabiegów dostępnych dla pacjentów w klinice Estetica Nova wprowadzono nowe terapie. – W okresie pandemii wzbogaciłam nasze portfolio zabiegowe o dwa świetne zabiegi. Pierwszy Endolift, to technologia laserowa, światłowodowa. Wprowadziłam ją, aby poprawić skuteczność w sytuacjach, które wymagają likwidacji podwójnego podbródka czy tzw. chomiczków, zarówno tłuszczowych, jak i spowodowanymi wiotkością skóry. Po kilku miesiącach pracy  mogę śmiało powiedzieć, że jest to zabieg do zadań specjalnych. Drugi – laser tulowy Lavieen, zdobył moje serce ze względu na unikalną możliwość pracy subablacyjnej, co pozwala przy minimalnym czasie rekonwalescencji uzyskać efekt napiętej, jasnej skóry. Lavieen skradł także serce moich pacjentów ze względu na efekt baby face, osiągany już po pierwszym zabiegu – wyjaśnia ekspert.

Pielęgnacja w domu i w gabinecie

Wszyscy z nadzieją patrzymy w przyszłość, czekając na powrót do normalności. I pomimo tego, że był to trudny rok, to sprawił, że inaczej spojrzeliśmy na rzeczywistość i nauczyliśmy się funkcjonować w innych warunkach. A jakie trendy przewidujemy na nadchodzące miesiące? – I teraz, i w przyszłości należy szczególnie dbać o skórę, która jest drażniona maskami. W zależności od typu skóry, rożnie się to objawia. Na szczęście dysponujemy w klinice szeroką gamą zabiegówdobieramy zarówno te wykonywane w gabinecie, jak i pielęgnację domową w zależności od zaburzeń w pracy skóry, które obserwujemy – tłumaczy dr Ewa Rybicka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu Biuro prasowe
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją
Uroda Maść Rokitnikowa
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.