Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Charakterystyczna paleta wyrazistych barw, kameralne ujęcia kobiecych postaci i sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach – to znaki rozpoznawcze twórczości malarki Renaty Magdy, artystki, której prace cieszą się rosnącą popularnością wśród prywatnych kolekcjonerów na świecie. Kilka wybranych obrazów Renaty Magdy już od 6 listopada obejrzeć można będzie z bliska na wystawie w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center.
Renata Magda jest artystką cenioną zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej artystyczna podróż rozpoczęła się na Uniwersytecie Ludowym, gdzie brała udział w wystawach w Pałacu Ostaszewskich w Rzeszowie w latach 1999-2002. Następnie kontynuowała edukację na Uniwersytecie Rzeszowskim, a jej prace były prezentowane w różnych lokalizacjach, takich jak Stary Browar w Poznaniu czy hotel Galaxy w Krakowie w 2014 roku.
W 2015 roku artystka wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. „Kobieta w obrazie” w Kazimierzu Dolnym oraz „Inspiracja naturą" podczas X Festiwalu „Święta Ogrodów” w Krakowie. Renata Magda była także członkinią Grupy X, prezentując swoje prace na wystawach zbiorowych w Rzeszowie i Krakowie. Renata Magda ma także na swoim koncie wystawy zagraniczne, m.in. w Galleria d'Arte Mentana we Florencji i w Galerii Merlino.
Dzięki bogatemu dorobkowi wystawienniczemu Renata Magda zyskała reputację artystki, która z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Katarze, Szkocji, Anglii, Francji oraz Austrii.
W ostatnich latach artystka zaczęła prezentować swoje prace na indywidualnych wystawach w nieoczywistych przestrzeniach, w tym w Teatrze Kamienica w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Gdańsku w 2022 roku, gdzie jej prace zdobyły uznanie wśród szerokiego grona odbiorców.
Od środy, 6 listopada, prace Renaty Magdy podziwiać będzie można w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba. Na tej indywidualnej ekspozycji zobaczymy siedem wyselekcjonowanych obrazów, będących zaproszeniem do intymnego kontaktu ze sztuką. Renata Magda tworzy dzieła pełne emocji i wyrazistych barw, tym razem koncentrując się na subtelnych alegoriach i dekoracyjnych kompozycjach. Obrazy będzie można oglądać do końca lutego w godzinach 8.00-22.00 w dni powszednie, 9.00-1.00 w soboty oraz 10.00- 22.00 w niedziele.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.