Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Charakterystyczna paleta wyrazistych barw, kameralne ujęcia kobiecych postaci i sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach – to znaki rozpoznawcze twórczości malarki Renaty Magdy, artystki, której prace cieszą się rosnącą popularnością wśród prywatnych kolekcjonerów na świecie. Kilka wybranych obrazów Renaty Magdy już od 6 listopada obejrzeć można będzie z bliska na wystawie w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center.
Renata Magda jest artystką cenioną zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej artystyczna podróż rozpoczęła się na Uniwersytecie Ludowym, gdzie brała udział w wystawach w Pałacu Ostaszewskich w Rzeszowie w latach 1999-2002. Następnie kontynuowała edukację na Uniwersytecie Rzeszowskim, a jej prace były prezentowane w różnych lokalizacjach, takich jak Stary Browar w Poznaniu czy hotel Galaxy w Krakowie w 2014 roku.
W 2015 roku artystka wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. „Kobieta w obrazie” w Kazimierzu Dolnym oraz „Inspiracja naturą" podczas X Festiwalu „Święta Ogrodów” w Krakowie. Renata Magda była także członkinią Grupy X, prezentując swoje prace na wystawach zbiorowych w Rzeszowie i Krakowie. Renata Magda ma także na swoim koncie wystawy zagraniczne, m.in. w Galleria d'Arte Mentana we Florencji i w Galerii Merlino.
Dzięki bogatemu dorobkowi wystawienniczemu Renata Magda zyskała reputację artystki, która z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Katarze, Szkocji, Anglii, Francji oraz Austrii.
W ostatnich latach artystka zaczęła prezentować swoje prace na indywidualnych wystawach w nieoczywistych przestrzeniach, w tym w Teatrze Kamienica w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Gdańsku w 2022 roku, gdzie jej prace zdobyły uznanie wśród szerokiego grona odbiorców.
Od środy, 6 listopada, prace Renaty Magdy podziwiać będzie można w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba. Na tej indywidualnej ekspozycji zobaczymy siedem wyselekcjonowanych obrazów, będących zaproszeniem do intymnego kontaktu ze sztuką. Renata Magda tworzy dzieła pełne emocji i wyrazistych barw, tym razem koncentrując się na subtelnych alegoriach i dekoracyjnych kompozycjach. Obrazy będzie można oglądać do końca lutego w godzinach 8.00-22.00 w dni powszednie, 9.00-1.00 w soboty oraz 10.00- 22.00 w niedziele.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.