Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Charakterystyczna paleta wyrazistych barw, kameralne ujęcia kobiecych postaci i sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach – to znaki rozpoznawcze twórczości malarki Renaty Magdy, artystki, której prace cieszą się rosnącą popularnością wśród prywatnych kolekcjonerów na świecie. Kilka wybranych obrazów Renaty Magdy już od 6 listopada obejrzeć można będzie z bliska na wystawie w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba w OFF Piotrkowska Center.
Renata Magda jest artystką cenioną zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej artystyczna podróż rozpoczęła się na Uniwersytecie Ludowym, gdzie brała udział w wystawach w Pałacu Ostaszewskich w Rzeszowie w latach 1999-2002. Następnie kontynuowała edukację na Uniwersytecie Rzeszowskim, a jej prace były prezentowane w różnych lokalizacjach, takich jak Stary Browar w Poznaniu czy hotel Galaxy w Krakowie w 2014 roku.
W 2015 roku artystka wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. „Kobieta w obrazie” w Kazimierzu Dolnym oraz „Inspiracja naturą" podczas X Festiwalu „Święta Ogrodów” w Krakowie. Renata Magda była także członkinią Grupy X, prezentując swoje prace na wystawach zbiorowych w Rzeszowie i Krakowie. Renata Magda ma także na swoim koncie wystawy zagraniczne, m.in. w Galleria d'Arte Mentana we Florencji i w Galerii Merlino.
Dzięki bogatemu dorobkowi wystawienniczemu Renata Magda zyskała reputację artystki, która z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Katarze, Szkocji, Anglii, Francji oraz Austrii.
W ostatnich latach artystka zaczęła prezentować swoje prace na indywidualnych wystawach w nieoczywistych przestrzeniach, w tym w Teatrze Kamienica w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Gdańsku w 2022 roku, gdzie jej prace zdobyły uznanie wśród szerokiego grona odbiorców.
Od środy, 6 listopada, prace Renaty Magdy podziwiać będzie można w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba. Na tej indywidualnej ekspozycji zobaczymy siedem wyselekcjonowanych obrazów, będących zaproszeniem do intymnego kontaktu ze sztuką. Renata Magda tworzy dzieła pełne emocji i wyrazistych barw, tym razem koncentrując się na subtelnych alegoriach i dekoracyjnych kompozycjach. Obrazy będzie można oglądać do końca lutego w godzinach 8.00-22.00 w dni powszednie, 9.00-1.00 w soboty oraz 10.00- 22.00 w niedziele.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.