Kokosowa rozkosz smaku – bez konserwantu!
Wiórki kryją w sobie wspomnienie słonecznych tropików i przywołują egzotyczne, porywające smaki. Powstają z miąższu orzecha kokosowego, który najpierw jest dokładnie suszony, a następnie delikatnie ścierany na wiórki. Te wysokiej jakości mają charakterystyczny, słodki, łagodny smak, wyraźny aromat kokosa oraz czystą, białą barwę.
Nowe Wiórki kokosowe z linii Sante Bakalie są delikatne, wyjątkowo smakowite i egzotycznie pachnące. Nie są konserwowane dwutlenkiem siarki, a w ich składzie znajdziemy wyłącznie… wiórki kokosowe. To nie tylko przysmak, ale także porcja wartościowych składników odżywczych. Wiórki kokosowe Sante Bakalie wyróżnia wysoka zawartość błonnika oraz potasu. Są także źródłem innych składników mineralnych, takich jak magnez, fosfor, żelazo. Są polecane jako składnik diety niskowęglowodanowej, ketogenicznej oraz uzupełnienie diety sportowców.
Wiórki kokosowe będą stanowić doskonałe dopełnienie smaku codziennej porannej owsianki czy koktajli owocowych. Są nieodzownym elementem dań kuchni azjatyckiej. Najmocniej jednak kojarzą się z domowymi deserami i ciastami. Wiórki kokosowe Sante Bakalie świetnie sprawdzą się do przygotowania lekkich i pysznych wegańskich trufli kokosowo-migdałowych. Białe jak śnieżny puch, kokosowe kuleczki warto zaserwować jako efektowny, świąteczny deser lub sięgnąć po nie dla umilenia zimowego wieczoru.
Wegańskie trufle kokosowo-migdałowe
ok. 30 sztuk
150 g wiórków kokosowych Sante
200 g kaszy jaglanej Sante
500 ml napoju migdałowego Sante Organic
100 g migdałów Sante
100 g wegańskiej białej czekolady
100 g stałej części mleka kokosowego
Kaszę jaglaną zalewamy wrzątkiem i na chwilę odstawiamy. Odcedzamy, płuczemy i wrzucamy do garnka z napojem roślinnym i 4 łyżkami wiórków kokosowych. Gotujemy do miękkości, aż kasza wchłonie cały płyn. Migdały prażymy na suchej patelni. Czekoladę rozpuszczamy i dodajemy razem z mlekiem kokosowym do ugotowanej kaszy. Blendujemy na gładką masę. Odstawiamy do lodówki, żeby stężała. Z twardej masy formujemy w dłoniach kulki, do każdej wkładając całego migdała. Trufle obtaczamy w wiórkach kokosowych.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.