Kołodziej i Hampel powalczą o finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motowizji
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
To będą wyjątkowe zawody. Na starcie półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie pojawi się 10 zawodników z PGE Ekstraligi z Januszem Kołodziejem i Jarosławem Hampelem na czele. Transmisja w środę o godz. 16.40 w Motowizji.
Krośnieński półfinał zapowiada się niezwykle ciekawie. Spośród 16 startujących zawodników sześciu najlepszych awansuje do finału IMP. W stawce półfinalistów znajduje się 10 zawodników z PGE Ekstraligi i sześciu z eWinner 1. Ligi. Wśród nich pojawi się najbardziej utytułowany z obecnie jeżdżących żużlowców jeśli chodzi o indywidualne mistrzostwa Polski – Janusz Kołodziej z Fogo Unii Leszno. Czterokrotny mistrz kraju będzie miał godnych rywali m.in. dwukrotnego wicemistrza świata Jarosława Hampela z Motoru Lublin, ale też nieobliczalnych Kacpra Worynę z Eltrox Włókniarza Częstochowa czy Przemysława Pawlickiego z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Nie zabraknie też najlepszego zawodnika eWinner 1. Ligi czyli Tobiasza Musielaka, który wraz z Mateuszem Szczepaniakiem będzie reprezentował gospodarzy w tych zawodach. – Celuje w awans, gdyż dawno mnie nie było w finałowej stawce. Trzeba będzie wygrać ze trzy wyścigi i przywozić punkty w pozostałych. Awansuje tylko sześciu zawodników więc wyzwanie jest konkretne. Liczę, że to będą fajne zawody i kibice w Krośnie tradycyjnie zrobią świetną atmosferę – zapowiada najszybszy zawodnik zaplecza PGE Ekstraligi i Cellfast Wilków Krosno.
Początek transmisji z Krosna w środę o 16.40 w Motowizji. Szykują się wielkie emocje.
Drugi półfinał odbędzie się w Gnieźnie, z którego awansuje siedmiu zawodników. Zagwarantowany udział w finale mają uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix i aktualny mistrz Polski czyli Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak.
Lista startowa – półfinał w Krośnie:
Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
Rafał Karczmarz (Moje Bermudy Stal Gorzów)
Wiktor Lampart (Motor Lublin)
Jarosław Hampel (Motor Lublin)
Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
Damian Pawliczak (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno)
Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz)
Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin)
Kacper Gomólski (ROW Rybnik)
Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów)
Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) [rezerwowy]
Oskar Bober (Unia Tarnów) [rezerwowy]
Awans do finału: 6 zawodników + 1 zawodnik rezerwowy

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.