Korekta nosa bez operacji plastycznej? To możliwe!
Nos to najbardziej wyeksponowany element twarzy, dlatego często to na niego zwracamy uwagę na pierwszy rzut oka. Niekiedy bywa tak, że z powodu zbyt spiczastego zakończenia lub garbu sprawia on swojemu właścicielowi nie lada kompleksy. Czy da się uniknąć operacji plastycznej, jednocześnie poprawiając jego wygląd? Zdecydowanie tak!
Kształt oraz ogólny wygląd nosa jest dość istotny, zarówno dla kobiet, ale także dla mężczyzn, ponieważ stanowi główny element twarzy i nadaje jej szczególnego wyrazu i charakteru. Jeśli jednak natura sprawiła, że jest on niesymetryczny lub nieproporcjonalny, za bardzo spiczasty, ma zadarty czubek lub garb, może to powodować dyskomfort, a także wizualne kompleksy. Można jednak zaradzić temu korektą całkowicie bezpieczną i co najważniejsze, bezoperacyjną.
– Wiele osób, które ma problem z wyglądem swojego nosa, martwi się, że będzie zmuszona wykonać korektę chirurgiczną, która wiąże się z wysokimi kosztami, operacją, bardzo długim czasem rekonwalescencji, bólem podczas, a także po zabiegu lub nieodwracalnymi zmianami. Na szczęście nie jest to jedyna metoda na korektę nosa. Dzięki medycynie estetycznej oraz wypełniaczom na bazie naturalnego kwasu hialuronowego można w kilka minut i bezoperacyjnie pozbyć się wszelkich defektów – mówi lek. medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty z Kliniki VESUNA.
Kwas hialuronowy to naturalny składnik, który występuje w ludzkim organizmie. Idealnie nadaje się on jako wypełniacz przy wielu zabiegach medycyny estetycznej, w tym także korekcie nosa. Jest niezastąpiony w celu skorygowania wzgórka (tzw. garbu) na nosie, przywrócenia mu symetrii, zmiany proporcji jego wierzchołka, optycznego zmniejszenia lub zwiększenia nosa, dopasowania odpowiednio do wymiarów całej twarzy lub też przywrócenia jego całej powierzchni właściwych proporcji.
Wystarczy zaledwie 15 minut, aby nos wyglądał jak nowy! Po wypełnieniu odpowiednich partii nosa kwasem hialuronowym oraz jego modelowaniu nie trzeba odbyć żadnego okresu rekonwalescencji, jak w przypadku operacji chirurgicznej. Efekt zabiegu widać od razu po jego wykonaniu, a utrzymuje się on nawet do 12 miesięcy.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.