Kosmetyki Klorane z certyfikatem ECCOCERT
Wybierasz Klorane - wybierasz ekologię!
Certyfikat ECCOCERT w 2012 docenił naturalne składy kosmetyków Klorane oparte na wyciągach roślinnych z upraw organicznych bez nawozów i pestycydów, oraz opakowania wytworzone w dużej części z recyklingowanego PET, ekologiczne tekturowe etui certyfikowane przez PEFC, oraz całkowicie biodegradowalne formuły do spłukiwania.
W 1994 roku powstała fundacja na rzecz ochrony i waloryzacji światowego dziedzictwa roślinnego KLORANE BOTANICAL FOUNDATION, która chroni zagrożone gatunki i bada cenne roślinny. Przekazuje botaniczną pasję, już ponad 600 tysięcy dzieci uczestniczyło w warsztatach w ramach programu edukacyjnego, mającego nauczyć młode pokolenie dbałości przyrodę z cierpliwością i szacunkiem. Fundacja prowadzi 30 programów w 25 krajach. Pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów. 70 tysięcy drzew egipskich zostało posadzonych w ramach Great Green Wall, ogromnego pasu zieleni, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km. Fundacja wspiera m.in. siew 3 tysiące roślin cupuaçu, drzew spokrewnionych z kakaowcem, walczy z wylesianiem archipelagu Komory - zmniejszenie zużycia drewna o 270 ton rocznie dzięki wprowadzeniu bardziej wydajnych technologii. Fundacja sfinansowała na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. Wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest. Finansuje letni uniwersytet medyczny w Senegalu, szczególnie zaangażowany program zalesień. Jest też pionierem w zakładaniu bioróżnorodnych plantacji w Puszczy Amazońskiej.
Do 700 testów zapewnia bezpieczeństwo: Przeprowadzamy bardzo szczegółowe testy przed każdym wdrożeniem: aby wybrać bezpieczne składniki, upewnić się, że nie szkodzą zdrowiu lub środowisku, potwierdzić, że wybrane składniki dobrze się komponują ze sobą i z opakowaniem oraz by zapewnić ochronę przed zanieczyszczeniami.
Zatrzymać plastik: Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, marka Klorane do 2021 roku zamierza produkować 100% opakowań z plastiku i z papieru pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo mają być one z mniejszym udziałem wagowym plastiku. Obecnie już 50-75% opakowania to plastik z odzysku. Już teraz projektuje się w Klorane o 33% lżejsze tuby, aż o 77% lżejsze słoiki, stopniowo wycofuje tekturowe opakowania, a papierowe ulotki z opakowań zostały już całkowicie wycofane.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.