Kosmetyki Klorane z certyfikatem ECCOCERT
PR
............
............ .............
kontakt|konceptpr.pl| |kontakt|konceptpr.pl
+ 48 600 48 44 44
konceptpr.pl/
Wybierasz Klorane - wybierasz ekologię!
Certyfikat ECCOCERT w 2012 docenił naturalne składy kosmetyków Klorane oparte na wyciągach roślinnych z upraw organicznych bez nawozów i pestycydów, oraz opakowania wytworzone w dużej części z recyklingowanego PET, ekologiczne tekturowe etui certyfikowane przez PEFC, oraz całkowicie biodegradowalne formuły do spłukiwania.
W 1994 roku powstała fundacja na rzecz ochrony i waloryzacji światowego dziedzictwa roślinnego KLORANE BOTANICAL FOUNDATION, która chroni zagrożone gatunki i bada cenne roślinny. Przekazuje botaniczną pasję, już ponad 600 tysięcy dzieci uczestniczyło w warsztatach w ramach programu edukacyjnego, mającego nauczyć młode pokolenie dbałości przyrodę z cierpliwością i szacunkiem. Fundacja prowadzi 30 programów w 25 krajach. Pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów. 70 tysięcy drzew egipskich zostało posadzonych w ramach Great Green Wall, ogromnego pasu zieleni, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km. Fundacja wspiera m.in. siew 3 tysiące roślin cupuaçu, drzew spokrewnionych z kakaowcem, walczy z wylesianiem archipelagu Komory - zmniejszenie zużycia drewna o 270 ton rocznie dzięki wprowadzeniu bardziej wydajnych technologii. Fundacja sfinansowała na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. Wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest. Finansuje letni uniwersytet medyczny w Senegalu, szczególnie zaangażowany program zalesień. Jest też pionierem w zakładaniu bioróżnorodnych plantacji w Puszczy Amazońskiej.
Do 700 testów zapewnia bezpieczeństwo: Przeprowadzamy bardzo szczegółowe testy przed każdym wdrożeniem: aby wybrać bezpieczne składniki, upewnić się, że nie szkodzą zdrowiu lub środowisku, potwierdzić, że wybrane składniki dobrze się komponują ze sobą i z opakowaniem oraz by zapewnić ochronę przed zanieczyszczeniami.
Zatrzymać plastik: Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, marka Klorane do 2021 roku zamierza produkować 100% opakowań z plastiku i z papieru pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo mają być one z mniejszym udziałem wagowym plastiku. Obecnie już 50-75% opakowania to plastik z odzysku. Już teraz projektuje się w Klorane o 33% lżejsze tuby, aż o 77% lżejsze słoiki, stopniowo wycofuje tekturowe opakowania, a papierowe ulotki z opakowań zostały już całkowicie wycofane.
Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.