Komunikaty PR

Krakowianie pobiegną po protezę dla Kasi i rehabilitację dla Filipa

2024-08-01  |  14:00
Biuro prasowe

W stolicy Małopolski po raz 13. odbędzie się największa charytatywna sztafeta biznesowa – Poland Business Run. W biegu weźmie udział ponad 40 000 osób na całym świecie, z czego 13 000 pobiegnie w Krakowie. Biegacz i biegaczki z firm i organizacji wystartują, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji czy mastektomii. Wśród nich są Kasia i Filip z Krakowa.

Poland Business Run to inicjatywa, która narodziła się 12 lat temu w Krakowie.
Od czterech lat bieg dzięki formule wirtualnej odbywa się na całym świecie, ale stacjonarnie niezmienne w naszym mieście. W tym roku w zawodach wokół Błoń pobiegnie aż 13 000 osób. Jednocześnie w Parku Jordana odbędzie się bieg dla dzieci PBR Kids oraz piknik z licznymi atrakcjami. Celem całego wydarzenia jest pomoc w zakupie sprzętu, protez, wózków, rehabilitacji i wszystkiego, co jest niezbędne beneficjentom i beneficjentkom Poland Business Run do codziennego funkcjonowania, samodzielności i realizacji marzeń.  

Jednym z beneficjentów jest 23-letni Filip z Krakowa, który od 10 lat zmaga się z nowotworem kości. W tym roku, po długim leczeniu, konieczna była amputacja lewej nogi. Aktualnie próbuje się odnaleźć w nowej sytuacji i lepiej funkcjonować w domu i na uczelni.

Pomimo niepełnosprawności całą swoją edukację, dzięki nauczaniu indywidualnemu, przeszedłem bez przeszkód, a już dwa tygodnie po tegorocznej amputacji udało mi się wrócić na uczelnię. Chciałbym dalej się rozwijać i jak najwięcej działać. Moim największym marzeniem jest odzyskanie pełnej mobilności, samodzielności i możliwości aktywnego życia. Wierzę, że rehabilitacja z nauką chodu o protezie, którą otrzymałem dzięki biegaczom, postawi mnie na nogi – mówi Filip, podopieczny Fundacji Poland Business Run.

Do Fundacji Poland Business Run każdego roku dociera kilkaset historii pacjentów, którzy stają w obliczu choroby, amputacji czy mastektomii. Potrzebują protez, wózków, rehabilitacji i wsparcia psychologa, by normalnie żyć i pracować. Koszt protezy czy wózka to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a sprzęt ten trzeba serwisować i wymieniać.

Kasia z Krakowa urodziła się bez prawej dłoni. Ma 34 lata, pracuje w międzynarodowej korporacji jako menadżerka zespołu szkoleniowego. Teraz ma szansę otrzymać swoją pierwszą protezę – specjalistyczną, bioniczną, którą będzie zintegrowana z jej układem nerwowym. To rozwiązanie, które przywraca pełną funkcjonalność kończyny i pozwala sterować nią za pomocą własnych mięśni i nerwów. 

Żyję na 110%, cały czas uczę się nowych rzeczy i rozwijam zawodowo, ale nie ukrywam, że funkcjonowanie z niepełnosprawnością wymaga sporej energii, aby dostosować się do rzeczywistości i znaleźć sposoby na radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami. Proteza pozwoli mi zaoszczędzić tę energię i poświęcić ją na wspieranie i inspirowanie innych. Marzę, aby czerpać z życia pełnymi garściami dwiema garściami! – opowiada Kasia, tegoroczna beneficjentka Poland Business Run.

 

W Krakowie odbędzie się również dziecięca odsłona biegu Poland Business Run. Mali bohaterowie pobiegną po protezę dla 5-letniego Aleksandra.

Pobiegniesz-Pomożesz!

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu zakończyły się w czerwcu z rekordową liczbą ponad 40 tys. biegaczy, ale można do nich dołączyć w ramach pakietu wirtualnego do 6 września – wystarczy wejść na www.pbr.pl, zarejestrować swoją drużynę i wybrać pakiet Virtual Eco (z wirtualnym medalem i numerem startowym).

Sponsorami Strategicznymi wydarzenia zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.

Więcej informacji na www.pbr.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał Biuro prasowe
2025-06-05 | 09:30

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Motorola Mobility, spółka należąca do Lenovo, ogłosiła, że jest oficjalnym smartfonowym partnerem, a Lenovo jest oficjalnym partnerem technologicznym FIFA Club World Cup 2025TM.
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.