Komunikaty PR

10 najpopularniejszych książek listopada [RANKING]

2020-12-03  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Kozakiewicz
lubimyczytać.pl

Juliusza Słowackiego 45
60-521 Poznań
m.kozakiewicz|lubimyczytac.pl| |m.kozakiewicz|lubimyczytac.pl
518839665
https://lubimyczytac.pl/

Rynek wydawniczy jesienią obfituje w nowości książkowe, w tym także te najbardziej wyczekiwane premiery. Które książki wzbudziły największe zainteresowanie w listopadzie? Na lubimyczytać.pl zwyciężyło „Wiele do stracenia” Marka Marcinowskiego. To jednak nie jedyne zaskoczenie tego rankingu.

Z roku na rok księgarnie wypełniają się coraz większą ilością nowych tytułów wydawniczych. Wzrasta również liczba debiutujących autorów. Coraz istotniejsze więc przy wyborze lektury stają się rankingi i polecenia specjalistów. Rynek książki to jednak nie tylko sprzedaż konkretnych tytułów. Warto przyjrzeć się także temu, które książki przyciągają największą uwagę czytelników.

Debiuty, premiery… i seriale

Lubimyczytać.pl, serwis, który miesięcznie odwiedza 3,5 miliona osób, podsumowuje czytelnicze wybory Polaków. W listopadzie największym zainteresowaniem w serwisie cieszył się debiut Marka Marcinowskiego, „Wiele do stracenia”. Ryzykowna gra na giełdzie, imponujące fortuny, zwroty akcji i walka o miłość, to przepis na sukces w tym miesiącu. Nie bez znaczenia jest też szeroka kampania promocyjna w sieci. Na podium znalazły się również dwie pozycje, na których podstawie powstały głośne seriale - „Król” Szczepana Twardocha i „Gambit Królowej” Waltera Tevisa. TOP 5 zamykają premiery „Pokora” Szczepana Twardocha oraz „Służąca” Alicji Sinickiej.

Na szóstym miejscu znalazł się kryminał „Paprocany” Pauliny Świst. Kolejne popularne tytuły to „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” Frédérica Martela i „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood. Wzrost zainteresowania tymi książkami można przypisać ostatnim wydarzeniom społeczno-politycznym w Polsce. Ostatnie pozycje w TOP 10 zajmują „Halny” Remigiusza Mroza oraz „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko, która została nagrodzona Nike Czytelników.

Czytelnicy mają głos

Zestawienie to wynik zainteresowania wyjątkowego jury - czytelników - mówi Izabela Sadowska, prezes lubimyczytac.pl. To oni wchodzą do serwisu kierując się np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Możemy z czystym sumieniem więc przyznać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera dane podstrony książek, to znaczy, że są one popularne.

Ranking ma charakter cykliczny. Kolejny zostanie opublikowany 1 stycznia 2021*. Więcej szczegółów na stronie: https://lubimyczytac.pl/trendy-listopada-lubimyczytac-pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: lubimyczytać.pl
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.