Komunikaty PR

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

2024-10-28  |  15:00
Biuro prasowe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka – redaktorka naczelna Czwórki porozmawia z autorkami i autorami literatury Young Adult o wirtualnych korzeniach, fandomach oraz kręgach czytelniczych.

- Większość uwielbianych przez czytelniczki i czytelników pisarek nurtu young adult stawiała pierwsze kroki na Wattpadzie. Ta platforma przyczyniła się również do stworzenia społeczności osób piszących i czytających. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu podczas kolejnej dyskusji z cyklu Czwórka x Big Book Młode głosy. Data spotkania też nie jest przypadkowa – 29 października to Światowy Dzień Internetu – mówi Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka – redaktorka naczelna Czwórki.

Wśród zaproszonych m.in. Natalia Fromuth - autorka książek, m.in. „Let Me in" i „Każdego lata płakałam", debiutowała na Watpadd. Jej pierwsze opowiadanie „Perfectly Wrong" szybko doczekało się 2 mln wyświetleń; Julia Świtkiewicz, która swoją przygodę z literaturą rozpoczęła od podkradania siostrze książek Stephanie Meyer i Lucy Maud Montgomery. „Bruises of the heart" było jej debiutem literackim i manifestem niezadowolenia ze współczesnego świata.

W wydarzeniu wezmą także udział zaproszeni eksperci i ekspertki. Podczas debaty obecni będą m.in. Magdalena Bigaj, twórczyni i prezeska Fundacji Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, medioznawczyni, edukatorka higieny cyfrowej, autorka książki „Wychowanie przy ekranie"; Karol Jachymek, ekspert edukacji, kultury młodzieżowej, komunikacji w social mediach, kulturoznawca i filmoznawca, wykładowca w SWPS, autor książki „Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w Internecie"; Lena Pięniewska – Bem, wokalistka, aktorka, kompozytorka, z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie humanistycznym. Wspiera twórców w rozumieniu mechanizmów działających wokół zawodu artysty; Izabela Szylko, pisarka, reżyserka, scenarzystka i dziennikarka, nauczycielka na kursach literackich „Maszyna do pisania”.

 

Chętni do wzięcia udziału w debacie mogą to zrobić na trzy sposoby:

  1. osobiście w Big Book Cafe, ul. Jarosława Dąbrowskiego 81 w Warszawie, gdzie odbywać się będzie debata,
  2. na żywo na antenie Czwórki
  3. podczas transmisji na Facebooku Czwórki i Big Book Cafe.

 

Wspólna inicjatywa Czwórki i Big Book, czyli seria debat „Młode głosy”, ma na celu zainspirowanie młodych ludzi do odkrywania literatury. W tym roku zaplanowano łącznie cztery spotkania, podczas których twórcy i twórczynie, pasjonaci literatury, eksperci, a także przedstawiciele branży wydawniczej oraz słuchacze Czwórki będą dzielić się swoimi refleksjami, spostrzeżeniami i miłością do książek.

 

Partnerem wydarzeń jest m.st. Warszawa, które dofinansowuje debaty w Stałym Programie Kulturalnym. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek Biuro prasowe
2024-09-20 | 01:00

Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek

Można tu posłuchać wierszy i przeczytać je na wielkiej scenie. To największe wydarzenie poetyckie na Górnym Śląsku! Już w sobotę, 21 września, do Chorzowa zjadą poeci i poetki z
Książka Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie
2024-09-19 | 12:00

Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie

11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi
Książka Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej
2024-09-10 | 14:00

Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej

W środę 11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbędzie się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak, połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.