Komunikaty PR

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

2024-11-14  |  01:00
Biuro prasowe

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne perspektywy inspirowane literaturą Young Adults. Transmisja debaty z Big Book Cafe na antenie radiowej Czwórki, streaming video na Facebooku stacji. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Start o godz. 18.00!

 

- Literatura Young Adult wciąż jest jednym z najgorętszych tematów, a jej popularność jest ogromna. W trzeciej debacie chcemy skierować naszą uwagę na powody, skąd jest tam tyle agresji, zważywszy na wiek czytelniczek/czytelników, które/którzy po nie sięgają – zwraca uwagę Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Czwórki.

Dramy, toksyczne relacje, psychiczne turbulencje. Gdzie leżą granice opisów przemocy w literaturze Young Adult i kto powinien brać odpowiedzialność za brutalne treści? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będą autorki, ekspertki i eksperci oraz publiczność zgromadzona w Big Book Cafe. Wśród gości m.in. pisarka Katarzyna Barlińska [P.S. Herytiera Pizgacz], urzędnik i działacz Konrad Ciesiołkiewicz, edukatorka i specjalistka pomocy dzieciom Lucyna Kicińska oraz pedagog społeczny Filip Jach.

Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy do Big Book Cafe, ul. Jarosława Dąbrowskiego 81 w Warszawie 19 listopada o godz. 18.00. Jeśli nie możesz pojawić się osobiście, by móc wyrazić swoje zdanie na żywo podczas audycji, to możesz to zrobić poprzez media społecznościowe Czwórki. Zapraszamy do wspólnej dyskusji!

 

  • Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
  • Partnerem serii debat „Młode głosy” jest m.st. Warszawa, które dofinansowuje je w Stałym Programie Kulturalnym.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –
Książka Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek
2024-09-20 | 01:00

Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek

Można tu posłuchać wierszy i przeczytać je na wielkiej scenie. To największe wydarzenie poetyckie na Górnym Śląsku! Już w sobotę, 21 września, do Chorzowa zjadą poeci i poetki z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.