Anyżowe dropsy Portret kobiety nieprzewidywalnej… w pewnym wieku
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
25 marca nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się książka „Anyżowe dropsy” pióra Aleksandry Koniecznej, reżyserki teatralnej i aktorki, znanej m.in. z takich filmów, jak ,,Ostatnia rodzina", ,,Jak pies z kotem” czy „Boże ciało”.
„Anyżowe dropsy” to poetyckie notatki Aleksandry Koniecznej, dokonywane na marginesie codziennych zdarzeń. Autorka przekłada fakty ze swojego życia i spotkania z całą galerią popularnych postaci z polskiego i międzynarodowego świata filmu, teatru, mody i mediów na obrazy, skojarzenia i metafory.
Jej myśli biegną od wrażenia do wrażenia. Nastroje przeplatają się. Żart sąsiaduje z filozoficzną refleksją. Jest śmiech i powaga. Ironia i zaduma. Kpina i czułość. W „Anyżowych dropsach” Aleksandra Konieczna przygląda się światu i sobie przenikliwie i z ciekawością - na różnym tle i z różnych perspektyw. Z tej różnorodności powstaje portret kobiety świadomej siebie, wielowymiarowej, nieprzewidywalnej… w pewnym wieku.
Lektura „Anyżowych dropsów” wymaga skupienia i spokoju. Tej książce trzeba oddać się we władanie. A ona zaskoczy wzruszeniem, inteligencją, urodą. Obrazy namalowane przez Aleksandrę Konieczną w „Anyżowych dropsach” zostaną na długo w pamięci. Pięknym dopełnieniem tekstu są zdjęcia, wykonane na potrzeby książki przez Liubov Gorobiuk
Aleksandra Konieczna występowała na deskach teatrów: Współczesnego, Dramatycznego i Rozmaitości w Warszawie. Od lat związana jest też z Teatrem Telewizji. Za poruszającą kreację Zofii Beksińskiej w filmowym obrazie Jana P. Matuszyńskiego ,,Ostatnia rodzina" otrzymała Orła Polskiej Akademii Filmowej oraz Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Rola Igi Cembrzyńskiej w filmie ,,Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka oraz kościelnej Lidii w nominowanym do Oscara filmie Jana Komasy „Boże Ciało” przyniosła jej kolejne Orły. Kinowa kariera aktorki nabiera rozpędu. Niedługo zobaczymy Aleksandrę Konieczną w serialach "Król" i "Osiecka".
Aleksandra Konieczna i Wydawnictwo Harde zapraszają do lektury. „Anyżowe dropsy” będą dostępne w księgarniach internetowych i stacjonarnych w całej Polsce od 25 marca.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.