Komunikaty PR

Autorzy światowych bestsellerów, podróże bliskie i dalekie oraz memy

2021-04-12  |  10:00
Biuro prasowe

W najbliższym tygodniu w studiu Empiku zagości Jeff Kinney – autor bestsellerowej serii młodzieżowej „Dziennik cwaniaczka”. Polscy czytelnicy będą mieli także szansę zadać pytania Andrew Childowi, bratu Lee Childa i współautorowi „Strażnika”, który podjął się kontynuacji kultowej serii o Jacku Reacherze. Dla spragnionych podróżniczych historii ciekawą propozycją będą spotkania z Katarzyną Węgrzyn, autorką „Gdzie w Polsce na weekend” oraz Januszem Leonem Wiśniewskim i Eweliną Wojdyło, którzy wrażeniami z wizyty w Nowej Zelandii podzielili się w książce „Nowa Zelandia. Podróż przedślubna”. Ponadto bohaterką jednego ze spotkań będzie Marta Frej, która dla fanów swoich grafik przygotowała album z autorskimi, błyskotliwymi memami.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Jeff Kinney – poniedziałek, 12 kwietnia, godz. 18:00

Polscy fani bestsellerowej serii młodzieżowej „Dziennik cwaniaczka” będą mieli szansę zadać pytania Jeffowi Kinney'owi, twórcy postaci George’a Heffleya i jego zwariowanych przygód. Pisarz połączy się ze studiem Empiku z okazji premiery najnowszej części perypetii tytułowego bohatera – „Dziennik cwaniaczka. Zupełne dno” (Nasza Księgarnia). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczenie konsekutywne zapewni Ania Rosiak. 

Rodzina Heffleyów wyrusza na wakacje w starym wozie kempingowym wujka Gary’ego. Brzmi jak przygoda! Rodzina Grega zamierza spędzić to lato w prawdziwej, najprawdziwszej głuszy. Tylko że w głuszy na ogół grasują jej niezbyt gościnni mieszkańcy – namolne niedźwiedzie, żarłoczne kleszcze i najgorsze z nich wszystkich – skunksy. Czy urlop na łonie natury, który był szczytem marzeń całej rodziny, okaże się zupełnym dnem?

Katarzyna Węgrzyn – wtorek, 13 kwietnia, godz. 18:00

Katarzyna Węgrzyn chciałaby zarazić czytelników podróżowaniem po Polsce i poznawaniem jej zakątków – równie pięknych i zaskakujących, jak cuda natury i architektury, które jeździmy podziwiać do innych krajów. Stąd pomysł na książkę „Gdzie w Polsce na weekend” (Wydawnictwo Znak). Autorka opowie o niej podczas spotkania autorskiego online, które poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Książka „Gdzie w Polsce na weekend” to przegląd atrakcji turystycznych w każdym województwie w Polsce. Dzięki poglądowym mapom warte odwiedzenia miejsca są tak pogrupowane i opracowane, by przypadkiem nie przegapić leżących koło siebie punktów. Informacje o tym, gdzie można przyjechać z psem albo które trasy da się przejść z wózkiem dziecięcym, pozwolą idealnie dopasować cel podróży do oczekiwań oraz oszczędzić rozczarowań i frustracji. Nawet jeśli pomysł, aby ruszyć na weekend w drugą część Polski, zrodzi się dopiero w piątek rano, ta książka pozwoli podróżnikom odpowiednio zaplanować wyjazd. I na pewno nie pozwoli się nudzić.

Andrew Child – środa, 14 kwietnia, godz. 18:00

Na początku 2020 roku literacki świat zelektryzowała informacja, że Lee Child planuje przekazać bestsellerową serię o Jacku Reacherze swojemu młodszemu bratu, Andrew. Zanim jednak losy byłego majora Żandarmerii Wojskowej całkowicie trafią w ręce nowego autora, twórcy planują napisać wspólnie kilka powieści. Na regały księgarni właśnie trafia pierwsze dzieło dwóch braci – „Strażnik” (Wydawnictwo Albatros). Z tej okazji odbędzie się spotkanie z Andrew Childem, który od teraz będzie kierował losami Reachera. Rozmowę z autorem poprowadzi Katarzyna Borowiecka, a tłumaczenie konsekutywne zapewni Taida Meredith. 

Jack Reacher właśnie rozwiązał palący problem – jak powiesić nad barem właściciela pubu, żeby za bardzo nie uszkodzić sufitu? – i nic go już nie trzyma w Nashville. Kiedy więc trafia się podwózka, chętnie z niej korzysta. W sennej mieścinie 120 km od stolicy Tennessee raczej nie ma nic ciekawego, więc pobyt w okolicy skończyłby się pewnie na kawie. Gdyby tylko Reacher nie stał się świadkiem próby porwania. Czterech na jednego. Wprawdzie radził już sobie z większą liczbą przeciwników, ale Rusty Rutherford nie, bo jest specjalistą od informatyki, a nie od walki wręcz. I wyraźnie potrzebuje pomocy. Mieszkańcy miasta mają Rusty’emu za złe, że dopuścił do cyberataku, z powodu którego całe hrabstwo jest sparaliżowane. Ale to nie oni stoją za atakami na niego. Ci, którzy chcą go dopaść, są bezwzględnymi profesjonalistami.

Marta Frej – czwartek, 15 kwietnia, godz. 18:00

Siebie i swoje poglądy można wyrażać na wiele sposobów. Marta Frej, polska malarka, ilustratorka i animatorka kultury, opisuje dzisiejszą rzeczywistość i swój stosunek do niej za pomocą memów. W obrazach z błyskotliwymi, celnymi podpisami porusza wiele trudnych tematów dotyczących m.in. praw kobiet, feminizmu, nietolerancji wobec mniejszości seksualnych czy wykluczenia. Jej profil na Facebooku obserwuje ponad 200 tysięcy osób, a memy z prawdziwymi do bólu hasłami zna pewnie cała Polska.

Z okazji premiery zbioru autorskich grafik Marty Frej, „120 twarzy Marty Frej” (Wydawnictwo RM), ilustratorka pojawi się w studiu Empiku i odpowie na pytania internautów. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Janusz Leon Wiśniewski i Ewelina Wojdyło – piątek, 16 kwietnia, godz. 18:00

Nowa Zelandia – jedno z najbardziej przyjaznych mieszkańcom państw świata. Premierką została tu kobieta po trzydziestce, tutaj kręcono Hobbita, tylko tu mieszka ptak kiwi, a na jednego człowieka przypada sześć owiec. Para podróżników – zakochani w sobie sceptyczny naukowiec (doktor habilitowany chemii), a przy tym poczytny pisarz, i humanistka chłonąca świat wszystkimi zmysłami, pasjonatka życia. Gdy ona opowiada o zapierających dech w piersiach odcieniach krajobrazu, jego fascynuje skład chemiczny basenów błotnych. O swojej fascynującej podróży podczas spotkania online opowiedzą Janusz Leon Wiśniewski i Ewelina Wojdyło, autorzy książki „Nowa Zelandia. Podróż przedślubna” (Wydawnictwo Wielka Litera). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Książka „Nowa Zelandia. Podróż przedślubna” wypełniona jest maoryskimi legendami oraz opowieściami o przyrodzie i kulturze, o tradycyjnym maoryskim tańcu haka i tatuażach mako, o rybach lucjanach oraz o najpiękniejszych szczytach gór, które kąpią się w chmurach. To książka o korzystaniu z życia pełną piersią. O doznawaniu i smakowaniu. O parzeniu sobie stóp gorącą ziemią, ogłuszającym huku wodospadu i niespotykanych nigdzie indziej odcieniach błękitu i zieleni. O nieznajomych dzielących się swoimi fascynującymi życiorysami i tubylcach zachwalających lokalne atrakcje. O łapaniu chwili. Tym cenniejszej, kiedy ma się u boku ukochaną osobę. I o matematyce związku: szczęściu, które się mnoży, i kłopotach, które się dzieli.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 14:00

Polskie korzenie są najważniejsze – wywiad z Joanną Colangelo, autorką książkI

Jednak „Burza” to również historia o naszych wyborach i o tym jak znajdujemy sens w śmierci. Historia przedstawiona na stronach powieści jest filozoficzną wędrówka, która w równym stopniu skłania do
Książka Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City
2024-04-12 | 11:05

Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City

Od czwartku 11 kwietnia aż do soboty 13 kwietnia, w centrum handlowym Blue City można będzie poczuć się przez chwilę jak na brzegu Sekwany, gdzie rezydują paryscy bukiniści. Przez trzy dni
Książka Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego
2024-02-22 | 01:00

Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego

Ogarnięty od dziesięcioleci licznymi konfliktami Półwysep Arabski nieprzerwanie od zakończenia II Wojny Światowej pozostaje w stanie napięcia, trawiony ogniem z różnych stron.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.