Białe małe kłamstewka
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
27 stycznia nakładem wydawnictwa Harde ukaże się powieść Philippy East „Białe małe kłamstewka”, uznana za jeden z najciekawszych debiutów literackich w 2020 roku na Wyspach Brytyjskich.
Nie ma nic gorszego, niż utracić dziecko. Nie ma nic trudniejszego, niż nie wiedzieć przez lata, co się z nim stało. Anne White odwróciła wzrok tylko na sekundę… Jej ośmioletnia córka zniknęła. Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań i wielu medialnych apeli policja jest bezradna, pozostawiając Annę z kilkoma rozmazanymi ujęciami
z monitoringu, setkami prowadzących donikąd tropów i wyrzutami sumienia, których nie potrafi ukoić nawet czas.
Mija siedem lat. Śledztwo nie przynosi oczekiwanego przełomu. Anna powoli traci wiarę w odnalezienie córki. Jeden telefon wywraca do góry nogami jej poukładane na nowo życie. Pewnego dnia Abigail przychodzi na posterunek policji. Tak po prostu, za rączkę prowadząc zaginioną kilka dni wcześniej dziewczynkę. Jeżeli ktoś jednak myśli, że najgorsze już za nimi, grubo się myli. Co działo się z Abigail? Co tak naprawdę wydarzyło się tego przerażającego dnia przed siedmiu laty i jakie mroczne tajemnice skrywa przeszłość? I co najważniejsze, czy Abigail jest naprawdę bezpieczna w rodzinnym domu?
„Białe małe kłamstewka” to mroczna, wielowątkowa powieść, która zabierze Cię w długą podróż po ludzkiej duszy. Jej najpiękniejszych i… najmroczniejszych zakamarkach.
Philippa East mieszka na wsi w hrabstwie Lincolnshire z mężem i kotem. Jest psychologiem klinicznym z 10-letnim doświadczeniem i terapeutą. „Białe małe kłamstewka” są jej debiutem literackim, ale już w tym roku do księgarń trafi druga powieść pisarki „Safe and Sound”.
„Małe białe kłamstewka” ukażą się nakładem Wydawnictwa Harde 27 stycznia. Książka dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.