Komunikaty PR

Biblioteka Multimedialna w Atrium Plejada w nowej odsłonie

2023-03-15  |  13:07
Biuro prasowe

Stylowe wnętrza o nowoczesnym wystroju, przytulny kącik czytelniczy i nowa lokalizacja – tak prezentuje się w odmienionej odsłonie Biblioteka Multimedialna w Atrium Plejada. Wraz z nią przeniósł się Punkt Wymiany Książek. Nowe przestrzenie biblioteki tworzą miejsce funkcjonalne, przyjazne, otwarte i spełniające oczekiwania wszystkich miłośników literatury i gości galerii. Czytelnicy mogą z niej korzystać od 11 marca.

 

Działająca w bytomskiej galerii od ponad 4 lat Biblioteka Multimedialna zmieniła swoją dotychczasową lokalizację na nową, zyskując nowoczesny wystrój, wygodne wyposażenie i funkcjonalne rozplanowanie. Na użytek czytelni zaaranżowano lokal o powierzchni ok. 40 mkw. wyposażony w wygodne fotele, stoliki, odpowiednie oświetlenie, a także różne akcenty dekoracyjne.

 

Dzięki współpracy z portalem wolnelektury.pl, odwiedzający Bibliotekę Multimedialną mają darmowy dostęp do wielu pozycji wydawniczych w wersji online jak i audiobooków. Aktualnie serwis wolnelektury.pl dysponuje zbiorem ponad 5500 tytułów, w tym długą listą szkolnych lektur.

 

Dzięki udostępnianym kodom QR, nadrukowanym na plakatach wiszących w Bibliotece, każdy klient ma wgląd do fragmentów bądź całości książek w formacie pdf. Wystarczy telefonem zeskanować kod QR, który odsyła na odpowiednią stronę internetową i umożliwia czytanie wybranej publikacji. Tytuły są cyklicznie zmieniane, aby czytelnicy mogli korzystać z wciąż nowych, atrakcyjnych propozycji. Obecnie goście Atrium Plejada mogą przeczytać 10 tytułów czytelniczych pochodzących z serwisu wolnelektury.pl.

 

Biblioteka Multimedialna znajduje się pomiędzy salonem Orange a drogerią Hebe i czynna jest codziennie w godzinach otwarcia centrum. Korzystanie z jej zbiorów jest bezpłatne. W czytelni znajduje się również Punkt Wymiany Książek. Zapewnia on klientom galerii pełny dostęp do książek, dając możliwość wymiany oraz uzupełniania darmowych księgozbiorów.

Biblioteka Multimedialna na dobre wpisała się w przestrzeń usługowo-rozrywkową Atrium Plejada i stała się miejscem często odwiedzanym przez naszych klientów, gdzie nie tylko mogą wypożyczyć interesującą książkę, ale także z przyjemnością spędzić wolny czas. W bibliotece z powodzeniem działa także Punkt Wymiany Książek, który umożliwia bezpłatne uzupełnienie domowych zasobów książkowych przy okazji zakupów, co dla wielu osób stanowi ciekawą odskocznię od codziennych spraw i z której chętnie korzystają. Dzięki nowej lokalizacji i wystrojowi, Biblioteka zyskała nowoczesny, niebanalny i jeszcze bardziej udomowiony charakter. Mamy nadzieję, że nowe wnętrza będą zachętą do częstszego spędzania czasu w bibliotece różnych grup wiekowych. Kluczowe jest dla nas uwzględnienie oczekiwań wszystkich klientów, zarówno osób młodszych jak i starszych– mówi Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.

Więcej informacji na temat Biblioteki Multimedialnej oraz oferty Atrium Plejada można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-plejada.pl.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.