Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej
W środę 11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbędzie się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak, połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5 w Warszawie. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z autorką oraz nabyć egzemplarz książki z dedykacją.
Olga B. Pietrzak jest dyplomowaną terapeutką i life coacherką, specjalizującą się we wspieraniu osób potrzebujących pomocy w przezwyciężaniu kryzysów emocjonalnych. Zainspirowana historiami swoich klientek, bliskich jej kobiet, a także własnym życiem postanowiła napisać książkę poruszającą tematykę odnajdywania na nowo szczęścia w życiu, a także samej siebie po rozwodzie.
Wieczór autorski podzielony będzie na część oficjalną, obejmującą przemówienie Olgi B. Pietrzak, oraz panel dyskusyjny na temat ważnych aspektów przemian życiowych. Następnie goście będą mogli wziąć udział w części bankietowej, podczas której będą mieli możliwość porozmawiać z autorką. Dla wszystkich przybyłych zaplanowano poczęstunek.
Ekspertkami panelu dyskusyjnego będą:
-
Prof. dr Grażyna Czubińska - seksuolożka i doradczyni rodzinna zajmująca się doradztwem psychoseksualnym i rodzinnym w Londynie i Polsce;
-
Ewelina Bartoszek - astrolożka, specjalistka w łączeniu astrologii z rozwojem osobistym;
-
Martyna Guba - doradczyni w życiu, miłości i biznesie, pomagająca ludziom osiągać sukcesy zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym;
-
Milena Juszczak-Marciniak - mentorka kobiecych marek, inspirująca kobiety do realizacji swoich marzeń.
Być żoną po raz drugi #porozwodzie jest historią przedstawioną w formie pamiętnika, za pomocą którego główna bohaterka dzieli się z czytelnikami swoimi najintymniejszymi przeżyciami i przemyśleniami dotyczącymi jej życia po rozwodzie. To książka o odkrywaniu siebie na nowo oraz poszukiwaniu prawdziwej relacji wypełnionej namiętnością i szacunkiem.
– Napisałam tę książkę z myślą o przełamaniu wielu tematów tabu związanych z życiem po rozwodzie, ciałem, seksualnością i odnajdywaniem siebie po życiowych zakrętach. Moim celem było stworzenie książki, która będzie przystępna i lekka w odbiorze, a jednocześnie poruszy istotne tematy związane z dorosłym życiem. Dla wielu kobiet kwestie erotyki, intymności fizycznej i przyjemności cielesnej są wciąż tematem tabu, dlatego moja książka ma pomóc w przełamaniu wewnętrznych barier, aby kobiety mogły swobodnie wyrażać swoje zdanie także w tak delikatnym, ale równie ważnym aspekcie życia – mówi Olga B. Pietrzak, autorka książki.
Książka dostępna jest do zakupienia na stronie zaczytani.pl oraz w wybranych księgarniach stacjonarnych i internetowych.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.