Candida. Nie daj się zjeść grzybom!
10 lutego 2022 r. będzie miało premierę nowe wydanie poradnika Andrzeja Janusa „Candida. Nie daj się zjeść grzybom”.
„Candida. Nie daj się zjeść grzybom!” to pełne praktycznych informacji kompendium wiedzy na temat genezy, objawów, czynników sprzyjających rozwojowi i leczeniu choroby.
Drożdżaki Candida są jednymi z wielu pozornie niegroźnymi mikroorganizmami stanowiącymi podstawę flory bakteryjnej każdego zdrowego człowieka. Jednak w sprzyjających warunkach będących skutkiem złej diety, stresu, zbyt częstego stosowania antybiotyków, leków hormonalnych czy immunosupresyjnych, mogą rozwinąć się i zagrozić naszemu zdrowiu. Co gorsza, objawy jakie wywołuje choroba bardzo często mogą wydawać się ze sobą nie powiązane i przypadkowe. Dodatkowo wraz z rozwojem choroby wzrasta ryzyko pojawienia się chorób uznawanych za cywilizacyjne, między innymi: choroby układu krążenia, układu oddechowego (w tym astma oskrzelowa), nowotworu, alergii, łuszczycy, cukrzycy, nadwagi oraz otyłość.
Ten praktyczny poradnik to prosty sposób na rewolucyjną poprawę jakości życia dla tysięcy pacjentów poprzez korektę diety i nawyków żywieniowych. Porady zawarte w tej książce z pewnością przydadzą się nie tylko chorym, ale również każdemu kto lubi dbać o zdrowie.
Andrzej Janus jest absolwentem Wojskowej Akademii medycznej. Przez całą swoją karierę zawodową pracował w wojskowej i cywilnej służbie zdrowia jako pediatria. Od połowy lat 90 poszerza swoją wiedzę na temat medycyny naturalnej, odżywiania, homeopatii, ziołolecznictwa oraz stosowania suplementów żywnościowych. Od 2001 skupia się całkowicie na medycynie integracyjnej łącząc medycynę konwencjonalną z elementami medycyny alternatywnej.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.