Candida. Nie daj się zjeść grzybom!
10 lutego 2022 r. będzie miało premierę nowe wydanie poradnika Andrzeja Janusa „Candida. Nie daj się zjeść grzybom”.
„Candida. Nie daj się zjeść grzybom!” to pełne praktycznych informacji kompendium wiedzy na temat genezy, objawów, czynników sprzyjających rozwojowi i leczeniu choroby.
Drożdżaki Candida są jednymi z wielu pozornie niegroźnymi mikroorganizmami stanowiącymi podstawę flory bakteryjnej każdego zdrowego człowieka. Jednak w sprzyjających warunkach będących skutkiem złej diety, stresu, zbyt częstego stosowania antybiotyków, leków hormonalnych czy immunosupresyjnych, mogą rozwinąć się i zagrozić naszemu zdrowiu. Co gorsza, objawy jakie wywołuje choroba bardzo często mogą wydawać się ze sobą nie powiązane i przypadkowe. Dodatkowo wraz z rozwojem choroby wzrasta ryzyko pojawienia się chorób uznawanych za cywilizacyjne, między innymi: choroby układu krążenia, układu oddechowego (w tym astma oskrzelowa), nowotworu, alergii, łuszczycy, cukrzycy, nadwagi oraz otyłość.
Ten praktyczny poradnik to prosty sposób na rewolucyjną poprawę jakości życia dla tysięcy pacjentów poprzez korektę diety i nawyków żywieniowych. Porady zawarte w tej książce z pewnością przydadzą się nie tylko chorym, ale również każdemu kto lubi dbać o zdrowie.
Andrzej Janus jest absolwentem Wojskowej Akademii medycznej. Przez całą swoją karierę zawodową pracował w wojskowej i cywilnej służbie zdrowia jako pediatria. Od połowy lat 90 poszerza swoją wiedzę na temat medycyny naturalnej, odżywiania, homeopatii, ziołolecznictwa oraz stosowania suplementów żywnościowych. Od 2001 skupia się całkowicie na medycynie integracyjnej łącząc medycynę konwencjonalną z elementami medycyny alternatywnej.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.