Dalsze losy repatriowanych z Wołynia Premiera drugiej części sagi Joanny Jax
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Joanna Jax nie zwalnia tempa i przychodzi do swoich czytelników z drugą częścią sagi Na obcej ziemi. Powieść Czas Pokuty skupia się na dalszych losach bohaterów poznanych w cyklu Saga Wołyńska. Jak potoczą się dalej losy Wissariona, Nadii, Marcela i Marty, którzy w powieści Na obcej ziemi musieli pogodzić się z przymusowym wysiedleniem z Wołynia i odnaleźć w nowej sytuacji? Wydawnictwo Skarpa Warszawska oddaje w ręce czytelników kolejne dzieło autorstwa uwielbianej przez rzesze fanów Joanny Jax.
Do końca swych rządów komuniści wpierali nam, że „ewakuacja” Polaków z Kresów Wschodnich to repatriacja, czyli powrót do prawdziwej ojczyzny. Wmawiano nam także, że to jedyne rozsądne działanie, a propaganda przedstawiała je jako „powrót do korzeni”. W rzeczywistości powrót na Ziemie Odzyskane był bezwzględną akcją wysiedleńczą, o której powinno mówić się równie często co o przymusowym wysiedleniu Żydów w roku 68’. Temat ten postanowiła podjąć Joanna Jax – z punktu widzenia ludzi, którzy na decyzji władzy komunistycznej ucierpieli…
Pierwsza część sagi Na obcej Ziemi
Nowe Życie opowiada poruszającą historię ludzi, którzy muszą zacząć budować swoje życie od nowa, w zupełnie obcym i nieznanym miejscu. Po opuszczeniu Wołynia, bohaterowie sagi wołyńskiej – Wissarion, Nadia, Marcel oraz Marta z bratem – przyjeżdżają do Wrocławia, by rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Czasy PRL-u i rządzące nimi prawa szybko dają się im we znaki, a realia okazują się być zupełnie inne od tych przedstawianych przez radziecką prasę propagandową. Pierwsze zderzenie z socjalizmem okazuje się bolesne, okrutne i dostarczające ogromnego zawodu.
Druga – PREMIEROWA – część sagi Na obcej Ziemi
Nawet nie próbował się zastanawiać nad rozwiązaniem tej sytuacji. Znaleźli się z Nadią w pułapce, z której nie było wyjścia. Kolejny raz ją zawiódł, a sam za chwilę umrze. Może nie od razu, ale na pewno do tego dojdzie, i to bardzo szybko. Być może Maksim zechce najpierw poznęcać się nad nim, jednak jego dni były policzone. Nigdy nie znalazł się w podobnej sytuacji. Czy teraz powinien w błyskawicznym tempie przypomnieć sobie całe swoje życie albo wszystkie złe uczynki, których się dopuścił? A może wpaść w panikę, płakać, żebrać o litość, prosić o łaskę? Nie wiedział tego, bo miał w głowie pustkę. Patrzył na przerażoną twarz Nadeńki i powtarzał w duchu: „Przepraszam, przepraszam…”. Kiedyś, dawno temu, uratował jej życie, a teraz? Znowu odda ją w łapy człowieka, którego nigdy nie kochała i który pewnego dnia zrobił z niej swoją niewolnicę. […]
Czas Pokuty zastaje swoich bohaterów w sytuacji bez wyjścia, w której zostawiliśmy ich jeszcze pod koniec poprzedniej części cyklu. Po raz kolejny wielkimi krokami zbliża się śmierć, której wcześniej cudem uniknęli. Doświadczali już dojmującego głodu, okrucieństw więzienia NKWD i bezwzględności gestapo. Czy i tym razem uda im się oszukać przeznaczenie?
Czytelnicy przeżyli już niemal wszystko z bohaterami Sag: Wołyńskiej i Na obcej ziemi. Kolejna część świadczy jednak o tym, jak mało jeszcze wiemy o cierpieniu, które może znieść człowiek…
Saga historyczna na miarę czasów
Saga Na obcej ziemi Joanny Jax to wciągająca i poruszająca opowieść o ludziach walczących o spokój i godne życie, które, pomimo zakończonej wojny, w dalszym ciągu wydają się niemożliwe do osiągnięcia. Joanna Jax po raz kolejny oddaje realia czasów próby, w których Polacy musieli odnaleźć swoją tożsamość na nowo. Odpowiedzi na pytanie, czy jest to w ogóle możliwe, możecie szukać już teraz w drugiej części sagi!
Książkę znajdziecie tutaj -> https://inbook.pl/na-obcej-ziemi-czas-pokuty,id209187.html
Joanna Jax, właśc. Joanna Jakubczak – olsztynianka i absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jej pasją jest literatura biograficzna i grafika, a także wolontariat w Fundacji dla Rodaka, która wspiera Polaków na Wschodzie. W 2014 roku zadebiutowała doskonale przyjętą powieścią Dziedzictwo von Becków. Od tego czasu wydała prawie czterdzieści bestsellerowych powieści, które zyskały uznanie czytelników za precyzyjnie odmalowane tło historyczne, wielowymiarowych bohaterów i dynamiczną fabułę. Jest mistrzynią sag rodzinnych i świetnie odnajduje się w innych gatunkach, umiejętnie wplatając ich elementy do swoich powieści. Joanna Jax wielokrotnie była nominowana w plebiscycie portalu Lubimy Czytać na najlepszą książkę roku. W 2016 roku otrzymała Wawrzyna – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur.
![„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1198643224,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
![O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?](/files/_uploaded/glownekonf_1019332985,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
![Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe](/files/_uploaded/glownekonf_884434667,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.