Empik zaprasza na kolejne spotkania autorskie on-line
Empik zaprasza na kolejne e-spotkania autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline. Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.
Nadzieja. Polscy pisarze niosą pomoc w czasach pandemii – 8 lipca, godz. 19:00
„Nadzieja” (Wydawnictwo Agora) to akcja charytatywna z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów. Stworzyli oni wyjątkową książkę, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów – podczas pandemii i po jej zakończeniu. „Nadzieję” napisali m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk i Magdalena Grzebałkowska. Książka-cegiełka ukaże się 8 lipca, ale już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży na empik.com. Pomoc trafi do mieszkańców i pacjentów ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonych przez organizacje społeczne. Dziś te instytucje borykają się z licznymi problemami: brakiem personelu, sprzętu, maseczek czy kombinezonów.
Podczas spotkania zorganizowanego przez Empik, o książce opowiedzą jej autorzy: Małgorzata Rejmer, Ilona Wiśniewska oraz Adam Wajrak.
Agnieszka Maciąg – 9 lipca, godz. 18:00
Tym razem w studiu Empiku zagości Agnieszka Maciąg, autorka książek „Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku”i „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”(Wydawnictwo Otwarte). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Menopauza jest początkiem „złotego czasu” w życiu kobiety, a także całkowicie naturalnym etapem, którego nie sposób uniknąć. Dlatego warto się do niego przygotowywać, mając 30 czy 40 lat. To od naszych nawyków żywieniowych i stylu życia zależy, jaki ten czas dla nas będzie. Nie jesteśmy skazane na cierpienie, dyskomfort i trudne dolegliwości! Nie jesteśmy niewolnicami naszych hormonów − to my tworzymy nasze życie, samopoczucie i zdrowie! To wszystko naprawdę leży w naszych rękach.
− Okres menopauzy daje nam wspaniałe możliwości rozwoju. Możemy z nich skorzystać, jeśli w pełni zrozumiemy ten proces na poziomie ciała, emocji i ducha. Jeżeli dobrze wykorzystamy ten czas, wtedy wejdziemy na poziom mistrzyni, będziemy cieszyć się doskonałym samopoczuciem, zdrowiem, witalnością i młodością do późnych lat. Jak tego dokonać? O tym mówią te książki. Napisałam je dla kobiet w wieku od 35 do 135 lat!– tłumaczy Agnieszka Maciąg.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.