Empik zaprasza na trzy spotkania autorskie online
Empik SA
EMPiK SA
Marszałkowska 116/122
00-017 WARSZAWA
obsluga.klienta|empik.com| |obsluga.klienta|empik.com
tel.: + 48 22 551 33 33
www.empik.com/
Odwołane wydarzenia kulturalne i koncerty, zamknięte kina czy teatry nie oznaczają, że bezpośredni kontakt z kulturą jest niemożliwy. Empik, który na co dzień organizuje spotkania autorskie w salonach stacjonarnych w całej Polsce, przenosi wybrane z nich do sfery online i zaprasza do aktywnego uczestnictwa w transmisjach na żywo. Na pierwszych e-spotkaniach w dniach 24-26 marca pojawią się Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk i Anna Ficner-Ogonowska.
W związku z aktualną sytuacją w kraju Empik podjął decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań autorskich zaplanowanych w salonach stacjonarnych do 14 kwietnia włącznie. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z wydarzeń kulturalnych w tym okresie. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, sieć stwarza każdemu możliwość rozmowy z autorami książek online – wystarczy jedynie dostęp do internetu.
Już w dniach 24-26 marca na trzech e-spotkaniach z czytelnikami pojawią się: Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk i Anna Ficner-Ogonowska. Autorki opowiedzą o swoich najnowszych książkach i odpowiedzą na pytania zadawane w komentarzach. To dobra okazja do zadania im nurtujących pytań, które będzie można opublikować pod materiałem wideo. Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom. Rozmowy poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia ZET.
Katarzyna Puzyńska – 24 marca, godz. 18:00
Podczas pierwszego spotkania swoją wyjątkową, internetową premierę będzie miała książka „Policjanci. W boju” (Prószyński Media) Katarzyny Puzyńskiej. Autorka opowie o pełnej ryzyka pracy polskich antyterrorystów, którym zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców.
Janina Bąk – 25 marca, godz. 18:00
Ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla? Dlaczego koń i szop pracz nigdy nie dostali doktoratu? Czy język angielski powoduje zawały serca, a masło przedłuża życie? Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia? A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą? Kolejne internetowe spotkanie będzie poświęcone Janinie Bąk – pandze biznesu, komendancie komedii i charyzmatycznej liderce ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina, która w swojej najnowszej książce pt. „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?” (Wydawnictwo W.A.B.) udowadnia, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego.
Anna Ficner-Ogonowska – 26 marca, godz. 18:00
O tęsknocie, czyli uczuciu, które dotyka nas wszystkich, opowie zaś Anna Ficner-Ogonowska – autorka książki „Jeśli zatęsknię” (Wydawnictwo Znak). Najnowszy tytuł autorki kilku bestsellerów to wciągająca i przejmująca opowieść o życiu i wszystkich jego barwach, która tętni emocjami i pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny oraz daje siłę, by odnaleźć światło, nawet gdy otacza największy mrok.
Empik zachęca także do skorzystania z bezpłatnego dostępu do pakietu korzyści Empik Premium przez 60 dni. To możliwość odkrywania tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także bezpieczna dostawa za 0 zł z Empik.com. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.empik.com/czas-w-domu.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.