Komunikaty PR

Galeria Bronowice jedną ze scen Festiwalu Conrada. Zapowiada się… epicko!

2023-10-19  |  15:45
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Gra miejska z elementami krzyżówki wymagająca sprytu i dedukcji, nauka kryptografii oraz tworzenie sensorycznych książeczek – te kreatywne atrakcje, organizowane w ramach Festiwalu Conrada, czekać będą na uczestników w zupełnie nowej lokalizacji. Jedną ze scen piętnastej edycji wydarzenia będzie Galeria Bronowice, gdzie słowo i literatura spotka się z rozrywką i zabawą dla całej rodziny. Aktywności zaplanowano na 21 oraz 27 i 28 października.

Festiwal Conrada, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, jest największym międzynarodowym wydarzeniem literackim w Polsce i jednym z największych w Europie. Program tegorocznej edycji obfituje w kreatywne warsztaty, seanse filmowe oraz interesujące spotkania i rozmowy z pisarzami, dziennikarzami czy ekspertami w dziedzinie sztuki i literatury. Wiele z tych wydarzeń skierowanych jest do najmłodszej grupy odbiorców - dzieci, które poprzez zabawę mają okazję zapoznać się ze światem kultury i nie tylko!

Wśród partnerów tegorocznej edycji Festiwalu Conrada znalazła się Galeria Bronowice, kilkukrotnie odznaczona tytułem „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi” przez Gminę Miejską Kraków. Już 21 października w godz. 12:00-17:00 rozegrana zostanie tu gra miejska - ,,Bliżej Festiwalu Conrada”. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie nietypowej krzyżówki. Hasła będą miały formę zagadek i zostaną rozmieszczone w różnych miejscach na terenie centrum handlowego. Na najszybszych i najbardziej efektywnych czekają wyjątkowe upominki związane z literaturą. Liczba pakietów będzie ograniczona, więc nie warto próżnować.

To jednak nie koniec zabawy słowem w Galerii Bronowice! W piątek, 27 października, na najmłodszych oraz ich opiekunów czekać będą niesamowicie ciekawe warsztaty pt. ,,Tajemniczy Monogram”. Biorący udział stworzą tajemniczy monogram, bazując na alfabetach z całego świata. Nowopowstałym rodzajem pisma zaszyfrowane zostaną imiona początkujących kryptologów, którzy być może okażą się skuteczniejsi od znanej Enigmy.

Słowa można wypowiadać, pisać, szyfrować, ale jak się okazuje - także dotykać. Właśnie tego będą dotyczyć warsztaty „Słowa na miękko i twardo”, które zaplanowano na sobotę, 28 października. Dzieci powyżej 4 roku życia oraz ich rodzice będą mieli okazję stworzyć słowa do dotykania i patrzenia w formie mini książeczek leporello. Wykorzystają do tego różne, niespodziewane przedmioty, takie jak kolorowe kasze, mięciutka wata, barwne fasolki, drewniane patyczki i wiele, wiele więcej. Tylko od uczestników zależy jaką formę przybiorą słowa, a jedyne co może ich ograniczać to własna wyobraźnia.

Gra miejska i warsztaty w Galerii Bronowice są bezpłatne. Nie wymagają wcześniejszych zapisów i można do nich dołączyć w każdej chwili.

Harmonogram:

21 października (sobota) – gra miejska ,,Bliżej Festiwalu Conrada” 12:00-17:00

27 października (piątek) – warsztat ,,Tajemniczy Monogram” 16:00-18:00

28 października (sobota) – warsztat „Słowa na miękko i twardo”, 12:00-14:00

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.