Galeria Bronowice jedną ze scen Festiwalu Conrada. Zapowiada się… epicko!

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Gra miejska z elementami krzyżówki wymagająca sprytu i dedukcji, nauka kryptografii oraz tworzenie sensorycznych książeczek – te kreatywne atrakcje, organizowane w ramach Festiwalu Conrada, czekać będą na uczestników w zupełnie nowej lokalizacji. Jedną ze scen piętnastej edycji wydarzenia będzie Galeria Bronowice, gdzie słowo i literatura spotka się z rozrywką i zabawą dla całej rodziny. Aktywności zaplanowano na 21 oraz 27 i 28 października.
Festiwal Conrada, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, jest największym międzynarodowym wydarzeniem literackim w Polsce i jednym z największych w Europie. Program tegorocznej edycji obfituje w kreatywne warsztaty, seanse filmowe oraz interesujące spotkania i rozmowy z pisarzami, dziennikarzami czy ekspertami w dziedzinie sztuki i literatury. Wiele z tych wydarzeń skierowanych jest do najmłodszej grupy odbiorców - dzieci, które poprzez zabawę mają okazję zapoznać się ze światem kultury i nie tylko!
Wśród partnerów tegorocznej edycji Festiwalu Conrada znalazła się Galeria Bronowice, kilkukrotnie odznaczona tytułem „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi” przez Gminę Miejską Kraków. Już 21 października w godz. 12:00-17:00 rozegrana zostanie tu gra miejska - ,,Bliżej Festiwalu Conrada”. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie nietypowej krzyżówki. Hasła będą miały formę zagadek i zostaną rozmieszczone w różnych miejscach na terenie centrum handlowego. Na najszybszych i najbardziej efektywnych czekają wyjątkowe upominki związane z literaturą. Liczba pakietów będzie ograniczona, więc nie warto próżnować.
To jednak nie koniec zabawy słowem w Galerii Bronowice! W piątek, 27 października, na najmłodszych oraz ich opiekunów czekać będą niesamowicie ciekawe warsztaty pt. ,,Tajemniczy Monogram”. Biorący udział stworzą tajemniczy monogram, bazując na alfabetach z całego świata. Nowopowstałym rodzajem pisma zaszyfrowane zostaną imiona początkujących kryptologów, którzy być może okażą się skuteczniejsi od znanej Enigmy.
Słowa można wypowiadać, pisać, szyfrować, ale jak się okazuje - także dotykać. Właśnie tego będą dotyczyć warsztaty „Słowa na miękko i twardo”, które zaplanowano na sobotę, 28 października. Dzieci powyżej 4 roku życia oraz ich rodzice będą mieli okazję stworzyć słowa do dotykania i patrzenia w formie mini książeczek leporello. Wykorzystają do tego różne, niespodziewane przedmioty, takie jak kolorowe kasze, mięciutka wata, barwne fasolki, drewniane patyczki i wiele, wiele więcej. Tylko od uczestników zależy jaką formę przybiorą słowa, a jedyne co może ich ograniczać to własna wyobraźnia.
Gra miejska i warsztaty w Galerii Bronowice są bezpłatne. Nie wymagają wcześniejszych zapisów i można do nich dołączyć w każdej chwili.
Harmonogram:
21 października (sobota) – gra miejska ,,Bliżej Festiwalu Conrada” 12:00-17:00
27 października (piątek) – warsztat ,,Tajemniczy Monogram” 16:00-18:00
28 października (sobota) – warsztat „Słowa na miękko i twardo”, 12:00-14:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.