GRA O MIŁOŚĆ... powieść z Paryżem w tle
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Bo życie to gra, a najwyższą wygraną jest miłość! Niezwykły mężczyzna, wyjątkowa kobieta i uczucie warte zimnej… a czasem gorącej wojny. Polecamy powieść Marty Orzeszyny „Gra o miłość”.
,,Gra o miłość” to pełna uniesień i rozczarowań, rozstań i powrotów historia miłości Martyny i Léo. W tle Paryż, Bretania, Kraj Basków oraz dwa światy: zawodowego futbolu i mody. To również opowieść o tym, jak trudno kobiecie i mężczyźnie spotkać się w pół drogi. Żyć wspólnym życiem, zachowując jednocześnie odrębność, nie poświęcając swoich pasji i marzeń dla ukochanej osoby.
Licealistka z Polski, zwiedzając Francję, poznaje młodego utalentowanego piłkarza. Rodzi się między nimi namiętna miłość. Wydaje się, że los im sprzyja. Ale wraz z rozkwitem piłkarskiej kariery Léo, ich codzienność zostaje podporządkowana futbolowi. Rolą Martyny staje się towarzyszenie słynnemu piłkarzowi. To on ma być centrum jej życia. Ona ma zapewniać mu jedynie stabilne zaplecze, wsparcie w każdej sytuacji i wybaczenie bez względu na wszystko. Jej praca, jej pragnienia przestają mieć znaczenie. Martyna czuje, że przestaje istnieć. Musi
wybrać: albo on i tylko on, albo ona.
Czy miłość, która połączyła Martynę i Léo przetrwa oddalenie, niewłaściwe wybory i upływający czas? Czy uda im się odnaleźć spokój i szczęście? Czy przeznaczenie, które ich połączyło, okaże się silniejsze niż przeciwności losu? Sprawdź, jak zakończyła się ,,Gra o miłość”.
Urodzona w Namysłowie Marta Orzeszyna jest absolwentką filologii francuskiej. Interesuje się historią i kulturą Francji, literaturą francuską oraz sportem. Szczególnym sentymentem darzy Paryż, w którym mieszkała przez ponad 10 lat. Wraz z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk jest współautorką albumu „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque”, a również autorką biografii pochodzącego z Polski fryzjera gwiazd „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”. Kolekcjonuje pamiątki związane z tą fascynującą postacią.
Książka "Gra o miłość" jest dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.