GRA O MIŁOŚĆ... powieść z Paryżem w tle
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Bo życie to gra, a najwyższą wygraną jest miłość! Niezwykły mężczyzna, wyjątkowa kobieta i uczucie warte zimnej… a czasem gorącej wojny. Polecamy powieść Marty Orzeszyny „Gra o miłość”.
,,Gra o miłość” to pełna uniesień i rozczarowań, rozstań i powrotów historia miłości Martyny i Léo. W tle Paryż, Bretania, Kraj Basków oraz dwa światy: zawodowego futbolu i mody. To również opowieść o tym, jak trudno kobiecie i mężczyźnie spotkać się w pół drogi. Żyć wspólnym życiem, zachowując jednocześnie odrębność, nie poświęcając swoich pasji i marzeń dla ukochanej osoby.
Licealistka z Polski, zwiedzając Francję, poznaje młodego utalentowanego piłkarza. Rodzi się między nimi namiętna miłość. Wydaje się, że los im sprzyja. Ale wraz z rozkwitem piłkarskiej kariery Léo, ich codzienność zostaje podporządkowana futbolowi. Rolą Martyny staje się towarzyszenie słynnemu piłkarzowi. To on ma być centrum jej życia. Ona ma zapewniać mu jedynie stabilne zaplecze, wsparcie w każdej sytuacji i wybaczenie bez względu na wszystko. Jej praca, jej pragnienia przestają mieć znaczenie. Martyna czuje, że przestaje istnieć. Musi
wybrać: albo on i tylko on, albo ona.
Czy miłość, która połączyła Martynę i Léo przetrwa oddalenie, niewłaściwe wybory i upływający czas? Czy uda im się odnaleźć spokój i szczęście? Czy przeznaczenie, które ich połączyło, okaże się silniejsze niż przeciwności losu? Sprawdź, jak zakończyła się ,,Gra o miłość”.
Urodzona w Namysłowie Marta Orzeszyna jest absolwentką filologii francuskiej. Interesuje się historią i kulturą Francji, literaturą francuską oraz sportem. Szczególnym sentymentem darzy Paryż, w którym mieszkała przez ponad 10 lat. Wraz z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk jest współautorką albumu „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque”, a również autorką biografii pochodzącego z Polski fryzjera gwiazd „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”. Kolekcjonuje pamiątki związane z tą fascynującą postacią.
Książka "Gra o miłość" jest dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.