Komunikaty PR

Gruzowisko - książka dla miłośników powieści obyczajowej i historii

2020-03-10  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania news ( 0.09 MB )

Gruzowisko” pióra Aleksandry Katarzyny Maludy ukaże się 19 marca nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. To opowieść o ludziach, których połączyło pragnienie miłości, tęsknota i samotność, a rozdzieliły brzemię wojennych doświadczeń i życiowe próby. To również oparta na faktach, biografiach, relacjach historia podnoszącej się z gruzów Warszawy.

Styczeń 1945 r. Warszawa w gruzach.

On – Leon Zarzeczny, stroiciel fortepianów. Każdy kikut kamienicy, każde wejście do kanału, każdy krzyż przypomina mu o powstańczych walkach. Próbuje budować swoje życie w nowej rzeczywistości. Jednocześnie szuka bliskich. Ocaleli?

Ona - Ewa Lerska. Niesie pamięć zsyłki do Kazachstanu i służby wojskowej w armii generała Berlinga. Dla niej wojna trwa nadal. Za wschodnią granicą została jej mała córeczka. Do czego może posunąć się matka, by odzyskać dziecko?

Trudna powojenna codzienność kobiety i mężczyzny, których połączył przypadek.

A w tle odradzająca się Warszawa. Portret ludzi i miejsc naszkicowany przez autorkę na podstawie wspomnień świadków odbudowy stolicy. Profesor Jan Zachwatowicz, Olgierd Straszyński, Andrzej Panufnik, Jerzy Waldorff… Pierwsza kawiarnia Mieczysława Fogga przy Marszałkowskiej 119, Teatr Malickiej, budowa Trasy W-Z…

Gruzowisko” Aleksandry Katarzyny Maludy przenosi nas w czasy, straszne i dziwne, które odcisnęły swoje piętno na historii każdej polskiej rodziny, nie tylko warszawiaków. Autorka opowiada o nich tak zajmująco, że nie sposób oderwać się od lektury.

Aleksandra Katarzyna Maludy pisze takie książki, jakie sama chciałaby przeczytać. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i pasjonatką historii.

Aleksandra Katarzyna Maludy i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. „Gruzowisko” będzie dostępne w księgarniach stacjonarnych i internetowych od 19 marca.


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.