HARDE LIVE: spotkanie z Bożeną Stasiak, autorką książki „Zwierzenia Polaków"
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Bożena Stasiak napisała książkę „Zwierzenia Polaków. Listy intymne” z myślą o tych, którzy kochają się kochać, ale coś im przeszkadza, dla tych, którzy chcieliby, ale się boją, dla tych, którzy mogą, ale wydaje im się, że nie mogą i wreszcie dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że seks to sztuka jednocześnie dawania i brania.
„Gra miłosna zwana wstępną”, „Szybki Bill”, „Żeby dwoje chciało na raz” to tylko przykładowe tytuły rozdziałów składających się na trzy części książki: ONA, ON, ONI. W każdym rozdziale publikowane są dobrane tematycznie fragmenty oryginalnych listów. 209 listów to 209 pytań dotyczących życia seksualnego, ale także zwierzenia, wątpliwości i poszukiwanie własnych ścieżek w sferze intymnej i relacji. To również 209 rzeczowych odpowiedzi Bożeny Stasiak popartych wiedzą i wynikami najnowszych badań.
Tym samym książka, choć nie jest poradnikiem, może pełnić rolę kompendium. Czytelnicy rubryki „Intymności” pytają m.in.: „Jak ją przekonać do seksu analnego?”, „On się masturbuje na moich oczach”, „Chyba jest gejem, bo chce tylko od tyłu”, „Mój penis jest krzywy jak dziób ptaka – czy to choroba?”, „Seks w trójkącie - czy to zboczenie?”.
Niektóre listy są zaproszeniem do rozmowy o seksie, inne dramatycznym wołaniem o pomoc. Zapewne każdy czytelnik znajdzie w książce pytanie, które go samego dręczy i odpowiedź, która być może rozwieje jego wątpliwości.
„Zwierzenia Polaków. Listy intymne” to nie tylko nietypowy poradnik. To również diagnoza intymnego życia Polaków. Nie zawsze budująca. Niezmiennie jednak ciekawa. Czytając „Zwierzenia Polaków. Listy intymne”, nie raz zdziwicie się, nie raz zaśmiejecie się i nie raz zapłaczecie. Spojrzycie też na swoje życie intymne i relację w związku inaczej.
Książkę można kupić na SKLEP.GRUPAZPR.PL oraz w innych sklepach internetowych z dostawą do domu.
HARDE LIVE to cykl spotkań z autorami odbywający się w każdy wtorek i czwartek na instagramowym profilu HARDE. Relacją prowadzone są w formie LIVE i każdy czytelnik ma szansę na zadanie pytań autorowi bez konieczności wychodzenia z domu. Kolejne spotkania zapowiadamy na www.facebook.com/hardewydawnictwo
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.