Jak uwieść własnego męża na zawsze?
Pierwsze motyle dawno odleciały, przez obowiązki domowe romantyczne wieczory we dwoje zamieniły się miejscami ze wspólnym oglądaniem tv z całą rodziną, a dawna ekscytacja i pożądanie wydają się być uczuciem z poprzedniego wieku. Jak po wielu latach małżeństwa pozostać w tym pierwszym, wydaje się najbardziej emocjonującym etapie związku? Receptą na ten problem nie jest ciągłe dążenie do jedności, ale świadomość, że w małżeństwie celem małżonków powinno być współistnienie oraz fakt, że przyjęte strategie żony powinny znaleźć odzwierciedlenie w postawie męża.
Osobno, a jednak razem
Tak, to w niezależności każdego z nas tkwi sekret udanego, długoletniego związku. A mieści się ona we współistnieniu. To najważniejsza zasada udanego małżeństwa. Partner nie jest naszą własnością i ma prawo do własnych pasji, zdania czy rozwoju. A my mamy te same prawa.
– Dobra relacja to taka, w której chcecie sobie wzajemnie dawać i nikt nie musi pilnować, czy wystarczająco dużo dostał. Wtedy przepływ między partnerami jest wzbogacający i płynny. Wtedy jesteście szczęśliwi ze sobą. Jeśli pragniecie długotrwałego związku, niezbędny jest wspólny, najlepiej długofalowy cel oraz odpowiedzialność małżonków. Tkwi ona w wywiązywaniu się ze swoich obowiązków i zadań, z których rozliczamy samych siebie, a nie partnera – mówi Lea M. Pyć-Leszczuk, autorka książki „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą”.
Promowanie małżonka
Podziwianie męża, gdy na to zasługuje to nie tylko zaspokojenie przysłowiowego męskiego ego, ale również okazanie wsparcia i szacunku. Mówienie zawsze dobrze o swoim partnerze, potwierdzenie wiary w jego plany to budowanie jego dobrego wizerunku niczym najlepszy PR-owiec. A nie ma nic bardziej seksownego dla mężczyzny niż kobieta, na której pomoc i lojalność może zawsze liczyć.
Gdzie nie szukać przyczyn
– Nasz mężczyzna jest naszym odzwierciedleniem, więc jeśli coś ci w nim przeszkadza, to jest to najczęściej ta ukryta, czasem ciemna, strona ciebie. Jeśli masz ochotę, by się czepiać i wytykać niedoskonałości, to proponuję, żebyś zaczęła najpierw od przyjrzenia się sobie. Pamiętajmy także, że partner wnosi w nasze życie doświadczenia i lekcje, które mamy aktualnie do przerobienia. Zamiast żalu, że coś idzie nie tak w naszej relacji, trzeba wyciągać wnioski i działać. Do znudzenia to powtarzam, ale bez tego naprawdę nic nie osiągniesz – opowiada Lea M. Pyć-Leszczuk.
A jednak sukienka
Praca i pogoń za sukcesem wpędzają kobiety w męską energię. Rywalizowanie z mężczyznami, a często wchodzenie w ich rolę prowadzi do ślepego zaułku. Podział domowych obowiązków jak najbardziej, ale dla mężów żona zawsze będzie tą jedyną, najcudowniejszą kobietą, z jaką zdecydowali się dzielić życie. Dlatego tak niesamowicie ważne jest odnalezienie i wydobycie własnej kobiecości. Pewna siebie żona, która zna własne kobiece atuty, będzie zawsze atrakcyjna dla swojego partnera.
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka
Account Executive
+48 790 393 471
i.ryfka@agencjafaceit.pl
LEA MAGDALENA PYĆ-LESZCZUK
Autorka książki i projektu "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą" oraz mocno stąpająca po ziemi kobieta biznesu. Na co dzień właścicielka firmy poligraficznej Best Factory w Warszawie. Jest spełnioną rodzinnie, biznesowo i twórczo kobietą. Jest dumna z tego, że harmonijnie łączy życie prywatne i zawodowe. Odniosła sukces w każdej dziedzinie życia. Projekt „Świadoma Bogini” to nowa odsłona działalności, również tej biznesowej i dowód, że można spełniać misję w najlepszym wydaniu.
Potrafi zainspirować i zmotywować do skutecznej przemiany. W książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą” pokazuje, że każda kobieta może osiągnąć co zechce, pod warunkiem, że umiejętnie po to sięgnie. Dzieli się w niej nie tylko swoją drogą, ale też mapami, z których korzystała. Lea potrafi zainspirować i zmotywować do skutecznej przemiany. Jej efektem będzie poczucie spełnienia w każdym obszarze życia oraz osadzenia w kobiecości.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.