Jesień z książkami w Centrum Korona
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Szukasz ciekawej książki na chłodny jesienny wieczór? Odwiedź Centrum Korona i wypożycz ją w sąsiedzkiej biblioteczce! Na terenie centrum stanie specjalna półka, na której będzie można zostawić przeczytane książki, a w zamian zabrać inne. W najbliższych dniach odbędzie się też wspólne czytanie z lokalnymi aktorami, zbiórka książek dla Fundacji Zaczytani.org. oraz akcja promocyjna, w ramach której będzie można otrzymać książkę.
Już wkrótce Centrum Korona stanie się prawdziwym rajem dla miłośników książek. W piątek, 8 października na terenie centrum zostanie ustawiona specjalna biblioteczka dedykowana zbiórce książek na rzecz Fundacji Zaczytani.org, która regularnie uzupełnia księgozbiory w szpitalach, placówkach pomocowych, opiekuńczych i wychowawczych. Mieszkańcy Wrocławia przez trzy tygodnie będą mogli zostawiać na niej książki dla dzieci, dla rodziców i dla dorosłych, w dobrym stanie technicznym, wydane po 2000 roku (nie będą przyjmowane podręczniki, encyklopedie, słowniki, kodeksy i czasopisma). Następnie biblioteczka zostanie przekazana fundacji. W jej miejscu (przy Strefie Relaksu naprzeciwko salonu Mohito) stanie specjalna półka do sąsiedzkiej wymiany książek, która zostanie w Centrum Korona na stałe. Od 28 października klienci będą mogli zostawić na niej tytuły, które już przeczytali, a w zamian zabrać do domu te, których jeszcze nie znają.
„Jako centrum sąsiedzkie staramy się na bieżąco uatrakcyjniać czas wolny wrocławianom. Tym razem postanowiliśmy uruchomić sąsiedzką biblioteczkę, dzięki której będą mogli wymieniać się książkami. Mamy nadzieję, że nasz pomysł wzbudzi same pozytywne emocje, a jednocześnie przyczyni się do promocji i wzrostu czytelnictwa” – mówi Sylwia Klaman, Marketing and PR Director, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Handlowego Korona.
W najbliższy piątek i sobotę mieszkańcy Wrocławia będą mogli również wziąć udział w akcji promocyjnej, w ramach której robiąc zakupy za minimum 150 zł będzie można odebrać książkę w prezencie. Znajdą się wśród nich tytuły rozmaitych gatunków literackich odpowiednich zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Aby odebrać książkę wystarczy zachować paragon i zgłosić się z nim do Punktu Obsługi Akcji. W sobotę odbędzie się również spotkanie dzieci z aktorami - Iloną Janyst i Piotrem Głowackim, którzy wspólnie przeczytają najmłodszym fragmenty książek, takich jak „Mały Książę” czy „Alicja w Krainie Czarów”
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.