Komunikaty PR

Julia Wieniawa i Krystyna Kurczab-Redlich bohaterkami Premier online

2022-06-21  |  09:07
Biuro prasowe

Z pewnością wiele osób wykorzystało długi weekend, aby nadrobić kulturalne zaległości. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. Po jakie tytuły sięgnąć w następnej kolejności? Inspiracji dostarczą spotkania z cyklu Premiera online. Bohaterkami wydarzeń w tym tygodniu będą: Julia Wieniawa, która właśnie wydała debiutancki album „Omamy” i Krystyna Kurczab-Redlich, która opowie o swoim kultowym już reportażu „Pandrioszka”. To nie koniec atrakcji. W środę odbędzie się specjalne wydarzenie, podczas którego fani twórczości J.R.R. Tolkiena usłyszą wieści ze świata Śródziemia.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Wieści ze świata Śródziemia. Zapowiedź książek Tolkiena – środa, 22 czerwca, godz. 18:00

Empik zaprasza wszystkich miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena na wydarzenie online poświęcone wieściom ze Śródziemia. Podczas spotkania ogłoszone zostaną daty, które każdy fan będzie chciał wpisać w kalendarz. Zapowiada się wieczór pełen wrażeń, emocji i zaskakujących informacji.

Wydarzenie poprowadzi Bartosz Węglarczyk, a wśród prelegentów znajdą się: Agnieszka Sylwanowicz, Cezary Frąc, Paulina Braiter, Ryszard Derdziński, Jerzy Rzymowski, John Garth i prof. Marek Gumkowski.

Julia Wieniawa – czwartek, 23 czerwca, godz. 18:00

Bohaterką pierwszego czwartkowego spotkania z cyklu Premiera online będzie Julia Wieniawa, która opowie o swoim debiutanckim krążku „Omamy”. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska, a w trakcie wydarzenia będzie można zadawać pytania.

Julia Wieniawa prezentuje swój długo wyczekiwany, debiutancki album – elektroniczny, eklektyczny, przeplatający taneczne i liryczne nuty. To patchwork stylów, emocji oraz powidoków z przeszłości artystki. Płyta powstawała na przestrzeni kilku lat i jest podsumowaniem osobistych doświadczeń z tego okresu.

Pulsujący beat wyprodukowany przez czołowych polskich producentów – Maćka Sawocha, Kubę Karasia i Wojtka Urbańskiego – uzupełniają osobiste teksty pisane we współpracy z między innymi Arkiem Kłusowskim, Kasią Lins czy Mery Spolsky.

– Tą płytą chcę powiedzieć „Kończę pewien etap, poszukuję, kształtuję swoją muzyczną tożsamość”. Każda z osób, z którą miałam okazję pracować, pomagała mi wydobyć i odkryć różne odcienie „Omamów”. Ta płyta jest zarówno końcem i początkiem – zamknięciem pewnego etapu i rozpoczęciem nowej drogi. Mam nadzieję, że dzięki tym utworom spojrzycie na mnie nieco z innej perspektywy i będziemy mieli okazję poznać się lepiej… – mówi Julia Wieniawa.

Na spotkanie z piosenkarką zaprasza Empik wraz z Kayax oraz Going. 

Krystyna Kurczab-Redlich – czwartek, 23 czerwca, godz. 20:00

Gościnią cyklu Premiera online będzie Krystyna Kurczab-Redlich. Spotkanie wokół reportażu „Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej” (Wydawnictwo W.A.B.) poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

Po ponad 20 latach „Pandrioszka” Krystyny Kurczab-Redlich, autorki bestsellera „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”, powraca w nowym wydaniu. Reportażystka w przejmujący i fascynujący sposób kreśli obraz Rosji lat 90. XX wieku i zmian politycznych, obyczajowych oraz społecznych. W zetknięciu z Rosją na początku pojawiają się zachwyt i zauroczenie: sztuką i kulturą, pięknymi cerkwiami i folklorem, śpiewnym językiem. Potem okazuje się, że zderzenie z rosyjską codziennością jest bolesne, a życie ma gorzki smak. Na końcu pojawia się niezrozumienie – dla inności ludzi, ich bierności i braku wewnętrznej wolności, dla ich zgody na cierpienie.

Spod pięknych barw matrioszki zaczynają wyzierać nieszczęścia i strach, a każda kolejna cząstka malowanej zabawki to kolejny dramat. Matrioszka po otwarciu jest jak puszka Pandory, hybryda dobra i zła. To pandrioszka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.