Komunikaty PR

Julia Wieniawa i Krystyna Kurczab-Redlich bohaterkami Premier online

2022-06-21  |  09:07
Biuro prasowe

Z pewnością wiele osób wykorzystało długi weekend, aby nadrobić kulturalne zaległości. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. Po jakie tytuły sięgnąć w następnej kolejności? Inspiracji dostarczą spotkania z cyklu Premiera online. Bohaterkami wydarzeń w tym tygodniu będą: Julia Wieniawa, która właśnie wydała debiutancki album „Omamy” i Krystyna Kurczab-Redlich, która opowie o swoim kultowym już reportażu „Pandrioszka”. To nie koniec atrakcji. W środę odbędzie się specjalne wydarzenie, podczas którego fani twórczości J.R.R. Tolkiena usłyszą wieści ze świata Śródziemia.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Wieści ze świata Śródziemia. Zapowiedź książek Tolkiena – środa, 22 czerwca, godz. 18:00

Empik zaprasza wszystkich miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena na wydarzenie online poświęcone wieściom ze Śródziemia. Podczas spotkania ogłoszone zostaną daty, które każdy fan będzie chciał wpisać w kalendarz. Zapowiada się wieczór pełen wrażeń, emocji i zaskakujących informacji.

Wydarzenie poprowadzi Bartosz Węglarczyk, a wśród prelegentów znajdą się: Agnieszka Sylwanowicz, Cezary Frąc, Paulina Braiter, Ryszard Derdziński, Jerzy Rzymowski, John Garth i prof. Marek Gumkowski.

Julia Wieniawa – czwartek, 23 czerwca, godz. 18:00

Bohaterką pierwszego czwartkowego spotkania z cyklu Premiera online będzie Julia Wieniawa, która opowie o swoim debiutanckim krążku „Omamy”. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska, a w trakcie wydarzenia będzie można zadawać pytania.

Julia Wieniawa prezentuje swój długo wyczekiwany, debiutancki album – elektroniczny, eklektyczny, przeplatający taneczne i liryczne nuty. To patchwork stylów, emocji oraz powidoków z przeszłości artystki. Płyta powstawała na przestrzeni kilku lat i jest podsumowaniem osobistych doświadczeń z tego okresu.

Pulsujący beat wyprodukowany przez czołowych polskich producentów – Maćka Sawocha, Kubę Karasia i Wojtka Urbańskiego – uzupełniają osobiste teksty pisane we współpracy z między innymi Arkiem Kłusowskim, Kasią Lins czy Mery Spolsky.

– Tą płytą chcę powiedzieć „Kończę pewien etap, poszukuję, kształtuję swoją muzyczną tożsamość”. Każda z osób, z którą miałam okazję pracować, pomagała mi wydobyć i odkryć różne odcienie „Omamów”. Ta płyta jest zarówno końcem i początkiem – zamknięciem pewnego etapu i rozpoczęciem nowej drogi. Mam nadzieję, że dzięki tym utworom spojrzycie na mnie nieco z innej perspektywy i będziemy mieli okazję poznać się lepiej… – mówi Julia Wieniawa.

Na spotkanie z piosenkarką zaprasza Empik wraz z Kayax oraz Going. 

Krystyna Kurczab-Redlich – czwartek, 23 czerwca, godz. 20:00

Gościnią cyklu Premiera online będzie Krystyna Kurczab-Redlich. Spotkanie wokół reportażu „Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej” (Wydawnictwo W.A.B.) poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

Po ponad 20 latach „Pandrioszka” Krystyny Kurczab-Redlich, autorki bestsellera „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”, powraca w nowym wydaniu. Reportażystka w przejmujący i fascynujący sposób kreśli obraz Rosji lat 90. XX wieku i zmian politycznych, obyczajowych oraz społecznych. W zetknięciu z Rosją na początku pojawiają się zachwyt i zauroczenie: sztuką i kulturą, pięknymi cerkwiami i folklorem, śpiewnym językiem. Potem okazuje się, że zderzenie z rosyjską codziennością jest bolesne, a życie ma gorzki smak. Na końcu pojawia się niezrozumienie – dla inności ludzi, ich bierności i braku wewnętrznej wolności, dla ich zgody na cierpienie.

Spod pięknych barw matrioszki zaczynają wyzierać nieszczęścia i strach, a każda kolejna cząstka malowanej zabawki to kolejny dramat. Matrioszka po otwarciu jest jak puszka Pandory, hybryda dobra i zła. To pandrioszka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Sylwia Chutnik bohaterką spotkania z cyklu Premiera online Biuro prasowe
2022-08-08 | 12:11

Sylwia Chutnik bohaterką spotkania z cyklu Premiera online

W czwartek 11 sierpnia o godz. 18:00 Sylwia Chutnik weźmie udział w spotkaniu autorskim online zorganizowanym przez Empik. Okazję stanowi premiera najnowszej powieści „Tyłem do kierunku
Książka Spotkaj się z autorami Archiprzewodnika po Polsce podczas Święta Architektury!
2022-08-01 | 14:40

Spotkaj się z autorami Archiprzewodnika po Polsce podczas Święta Architektury!

Po świetnie przyjętym Archiprzewodniku po Europie, ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz
Książka Wywiad z Przemysławem Piotrowskim
2022-07-28 | 19:45

Wywiad z Przemysławem Piotrowskim

Skąd pomysł na to, aby zrezygnować z kariery dziennikarskiej i zostać pisarzem? To nie było do końca tak, że zrezygnowałem z dziennikarstwa dla pisania. Po drodze pojawiło się kilka

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Media

Handel

Rodzice zaczynają kompletować szkolną wyprawkę. Powrót jednego ucznia do szkoły będzie kosztował średnio 347 zł [DEPESZA]

Co piąty rodzic przeznaczy na wyprawkę dla dziecka od 400 do 500 zł, 16 proc. – powyżej tej kwoty – wynika z Barometru Providenta. Średnio powrót do szkoły jednego ucznia, według deklaracji badanych, będzie kosztował 347 zł. To tylko nieznacznie więcej niż rok temu, chociaż rodzice obawiają się wyższych cen. Największym obciążeniem dla budżetu będzie zakup nowych podręczników oraz ubrań. Z tego względu wielu rodziców rozkłada zakupy na kilka tygodni, by nie kumulować wydatków na przełomie sierpnia i września.

Edukacja

Rzeź Woli to jedna z najmniej znanych kart historii Powstania Warszawskiego. Powstaje nowy projekt edukacyjny w wirtualnej rzeczywistości

Rusza drugi etap rewitalizacji placu Męczenników Warszawskiej Woli. To jedno z ważniejszych miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, gdzie w sierpniu 1944 roku wymordowano mieszkańców Woli i Ochoty. Fundacja PGE i opiekujący się placem ojcowie redemptoryści stworzą tutaj ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi lekcjami w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), dzięki czemu z wiedzą o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat łatwiej będzie dotrzeć do młodych odbiorców. Mimo wielu dekad prac badaczy szczegóły rzezi Woli nadal pozostają nieodkryte.

Partner serwisu