Komunikaty PR

Katarzyna Bonda o nowej powieści Gorzki: „To najlepsza książka tego autora!”

2021-04-19  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Do pobrania Gorzka ( 0.1 MB )

Już w maju ukaże się nowa książka Mieczysława Gorzki zatytułowana Polowanie na psy. To kontynuacja przygód komisarza Marcina Zakrzewskiego. Nowa powieść autora, którą poleca królowa polskiego kryminału – Katarzyna Bonda, z pewnością przykuje uwagę czytelników.

 

Miłośników literatury kryminalnej czeka emocjonująca premiera. Mieczysław Gorzka – twórca, który zjednał sobie wielu fanów kryminałów, znany z bestsellerowego cyklu „Cienie przeszłości”, powraca z nowym tytułem. – To najlepsza książka tego autora! Ucztujcie powoli, czeka na Was iście gorzki deser... – chwali nową powieść polskiego pisarza Katarzyna Bonda. 

 

Autor kryminałów, na którego czekaliśmy

 

Fenomen Mieczysława Gorzki wciąż zadziwia miłośników kryminałów. Jego pierwsza seria o komisarzu Zakrzewskim sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i zbiera niemal same najwyższe oceny na lubimyczytac.pl. W ciągu kilkunastu miesięcy, podczas których ukazały się trzy jego powieści „Martwy sad”, „Iluzja” i „Totentanz”, Gorzka zdobył  popularność i zaufanie fanów. Ich nadzieje na powrót ulubionego policjanta z Wrocławia nie zostaną zawiedzione. W tym roku pisarz został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura, który w województwie dolnośląskim prowadzi Gazeta Wrocławska. 

 

Najnowsza powieść – czego możemy się spodziewać? 

 

Akcja powieści „Polowanie na psy” toczy się w dwóch horyzontach czasowych. Współcześnie akcja zawiązuje się, gdy na parkingu pod Wrocławiem zostają znalezione zwłoki dwóch zastrzelonych policjantów. Śledztwo zaczyna prowadzić komisarz Marcin Zakrzewski. Drugi horyzont czasowy to początek stanu wojennego we Wrocławiu. Popełnione zostaje brutalne morderstwo. Po nim następują kolejne. W miarę rozwoju swojego śledztwa Zakrzewski dochodzi do wniosku, że obie te sprawy, mimo że dzieli je 35 lat, są ze sobą powiązane. Czuje też pewne pokrewieństwo z milicjantem prowadzącym śledztwo z 1981 roku.

 

Podobnie jak w wypadku powieści znanego norweskiego pisarza Jo Nesbø Gorzka osadza akcję swoich książek w scenerii prawdziwego miasta (i okolic), co nadaje im autentyczności, głębi i tekstury całej historii. Dzięki swemu unikatowemu, opisowemu stylowi potrafi pokazać znany i nieznany Wrocław. Jest to w równym stopniu niepokojące co absorbujące oraz sprawia, że wielu czytelników wraca po więcej. 

 

Zbrodnia, zagadka , śledztwo

 

Niewielu polskich autorów kryminałów umie wciągnąć czytelnika tak szybko w świat tajemnic i podejrzeń – Gorzka jest mistrzem tej sztuki. Ma niezwykły talent do budowania wielowątkowych, skomplikowanych  fabuł, od których nie można się oderwać. Tym, co przyczyniło się także do sukcesu powieści z cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, jest też ich realistyczny, prosty i precyzyjny styl. 

 

„Polowanie na psy” to kolejna jego historia utrzymana w mrocznym  klimacie, która zaskakuje niebanalnym zakończeniem.

 

 – Mogę tylko powiedzieć, że na końcu odpalam bombę, a w następnych książkach napięcie będzie już tylko rosło – mówi Gorzka. 

 

Czytelnicy doceniają go również za staranność przedstawiania postaci. Niezależnie od tego, czy są pierwszoplanowe, czy odgrywają niewielką rolę, opisuje je bardzo dokładnie i obrazowo. 

 

O autorze

 

Mieczysław Gorzka urodził się w Środzie Śląskiej, ale od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, prowadzi własną firmę zajmującą się podatkami oraz księgowością.

 

Jego największą pasją od zawsze było i jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, pisząc opowiadania fantastyczno-naukowe, powieści fantasy, sensacyjne i kryminalne oraz horrory.

Mimo wszystkich swoich dotychczasowych sukcesów, pozostaje skromny – jak mówi o sobie – po prostu kocha to, co robi. 

 

Wydawnictwo Bukowy Las

Wydawnictwo Bukowy Las ma w dorobku 250 nowości  książkowych – oferuje czytelnikom szeroki i różnorodny repertuar gatunków literackich i serii wydawniczych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Spotkania online z autorami najgłośniejszych literackich premier początku maja Biuro prasowe
2021-04-30 | 11:00

Spotkania online z autorami najgłośniejszych literackich premier początku maja

Tuż po majówce ukażą się trzy tytuły, które wielu czytelników jeszcze przed premierą dodało do swojej listy pozycji obowiązkowych. Po niemal 10 latach fani prozy
Książka Nostalgiczny kryminał, którego rozdziały są jak akordy, bo życie jest muzyką
2021-04-30 | 07:00

Nostalgiczny kryminał, którego rozdziały są jak akordy, bo życie jest muzyką

20 maja nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść Igi Karst „Tamtej nocy w LA”, nostalgiczna powieść  której rozdziały biegną w rytm największych
Książka WyCzytOn – literacki festiwal od TaniaKsiazka.pl
2021-04-27 | 01:00

WyCzytOn – literacki festiwal od TaniaKsiazka.pl

WyCzytOn, czyli… Wyprawa Czytelników Online! Pod tą nazwą już w drugiej połowie maja rusza kolejna, specjalna edycja targów książki, których organizatorem jest

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Bardzo chciałabym ważyć 50 kg. Mam jednak problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i często nawet jak mało jem, to wyglądam jak balon

Wokalistka postanowiła wykorzystać ostatnie tygodnie na to, żeby zadbać o formę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i z gracją zaprezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Założyła sobie, że chce osiągnąć wagę 50 kg. Dlatego też stosuje oczyszczającą dietę dr Dąbrowskiej i całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa. Piosenkarka przyznaje też, że niezwykle uciążliwe jest dla niej zatrzymywanie się wody w organizmie. Przez to czuje się bardzo niekomfortowo.

Media

Piotr Gruszka: Cierpliwość przydała się w programie „Power Couple”. Pierwszy raz byliśmy tak długo bez dzieci i to był dla nas test

Nowy program TVN „Power Couple” był sprawdzianem zaufania dla par, które wzięły w nim udział. Uczestnicy, aby potwierdzić siłę związku, wykonują ciekawe, a niekiedy czasami nawet ekstremalne zadania. Wśród par, które walczą w pierwszej edycji show, znaleźli się siatkarz Piotr Gruszka wraz z żoną Aleksandrą Szettel-Gruszką. Małżeństwo bardzo dobrze się bawiło na planie programu. Sportowiec zaznacza, że dzięki trudnym konkurencjom jeszcze lepiej poznał swoją żonę i docenił jej wytrwałość.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Według szacunków 30–35 proc. bramek podczas meczów piłki nożnej pada w wyniku stałych fragmentów gry. Dogłębna analiza działań ma kluczowe znaczenie, aby móc je maksymalnie zoptymalizować, a tym samym uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki sztucznej inteligencji można łatwo zanalizować wybrane fragmenty gry poszczególnych zawodników czy sprawdzić taktykę. Kamery wspierane przez SI pozwalają mierzyć prędkość podań, rotację piłki czy śledzić pozycje zawodników. Co równie ważne, sztuczna inteligencja może przewidywać szanse powodzenia dla różnych taktyk gry. Takie rozwiązania są już dostępne w polskiej piłce.