Katarzyna Bonda o nowej powieści Gorzki: „To najlepsza książka tego autora!”

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Już w maju ukaże się nowa książka Mieczysława Gorzki zatytułowana „Polowanie na psy”. To kontynuacja przygód komisarza Marcina Zakrzewskiego. Nowa powieść autora, którą poleca królowa polskiego kryminału – Katarzyna Bonda, z pewnością przykuje uwagę czytelników.
Miłośników literatury kryminalnej czeka emocjonująca premiera. Mieczysław Gorzka – twórca, który zjednał sobie wielu fanów kryminałów, znany z bestsellerowego cyklu „Cienie przeszłości”, powraca z nowym tytułem. – To najlepsza książka tego autora! Ucztujcie powoli, czeka na Was iście gorzki deser... – chwali nową powieść polskiego pisarza Katarzyna Bonda.
Autor kryminałów, na którego czekaliśmy
Fenomen Mieczysława Gorzki wciąż zadziwia miłośników kryminałów. Jego pierwsza seria o komisarzu Zakrzewskim sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i zbiera niemal same najwyższe oceny na lubimyczytac.pl. W ciągu kilkunastu miesięcy, podczas których ukazały się trzy jego powieści „Martwy sad”, „Iluzja” i „Totentanz”, Gorzka zdobył popularność i zaufanie fanów. Ich nadzieje na powrót ulubionego policjanta z Wrocławia nie zostaną zawiedzione. W tym roku pisarz został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura, który w województwie dolnośląskim prowadzi Gazeta Wrocławska.
Najnowsza powieść – czego możemy się spodziewać?
Akcja powieści „Polowanie na psy” toczy się w dwóch horyzontach czasowych. Współcześnie akcja zawiązuje się, gdy na parkingu pod Wrocławiem zostają znalezione zwłoki dwóch zastrzelonych policjantów. Śledztwo zaczyna prowadzić komisarz Marcin Zakrzewski. Drugi horyzont czasowy to początek stanu wojennego we Wrocławiu. Popełnione zostaje brutalne morderstwo. Po nim następują kolejne. W miarę rozwoju swojego śledztwa Zakrzewski dochodzi do wniosku, że obie te sprawy, mimo że dzieli je 35 lat, są ze sobą powiązane. Czuje też pewne pokrewieństwo z milicjantem prowadzącym śledztwo z 1981 roku.
Podobnie jak w wypadku powieści znanego norweskiego pisarza Jo Nesbø Gorzka osadza akcję swoich książek w scenerii prawdziwego miasta (i okolic), co nadaje im autentyczności, głębi i tekstury całej historii. Dzięki swemu unikatowemu, opisowemu stylowi potrafi pokazać znany i nieznany Wrocław. Jest to w równym stopniu niepokojące co absorbujące oraz sprawia, że wielu czytelników wraca po więcej.
Zbrodnia, zagadka , śledztwo
Niewielu polskich autorów kryminałów umie wciągnąć czytelnika tak szybko w świat tajemnic i podejrzeń – Gorzka jest mistrzem tej sztuki. Ma niezwykły talent do budowania wielowątkowych, skomplikowanych fabuł, od których nie można się oderwać. Tym, co przyczyniło się także do sukcesu powieści z cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, jest też ich realistyczny, prosty i precyzyjny styl.
„Polowanie na psy” to kolejna jego historia utrzymana w mrocznym klimacie, która zaskakuje niebanalnym zakończeniem.
– Mogę tylko powiedzieć, że na końcu odpalam bombę, a w następnych książkach napięcie będzie już tylko rosło – mówi Gorzka.
Czytelnicy doceniają go również za staranność przedstawiania postaci. Niezależnie od tego, czy są pierwszoplanowe, czy odgrywają niewielką rolę, opisuje je bardzo dokładnie i obrazowo.
O autorze
Mieczysław Gorzka urodził się w Środzie Śląskiej, ale od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, prowadzi własną firmę zajmującą się podatkami oraz księgowością.
Jego największą pasją od zawsze było i jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, pisząc opowiadania fantastyczno-naukowe, powieści fantasy, sensacyjne i kryminalne oraz horrory.
Mimo wszystkich swoich dotychczasowych sukcesów, pozostaje skromny – jak mówi o sobie – po prostu kocha to, co robi.
Wydawnictwo Bukowy Las
Wydawnictwo Bukowy Las ma w dorobku 250 nowości książkowych – oferuje czytelnikom szeroki i różnorodny repertuar gatunków literackich i serii wydawniczych.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.