Komunikaty PR

„Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza” – cykl spotkań literackich na Pradze

2021-10-18  |  11:36
Biuro prasowe

Najpopularniejsi autorzy, inspirujące tematy i gorące dyskusje. 19 października w Centrum Praskim Koneser zainaugurowany zostanie cykl spotkań literackich „Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza”, organizowany w ramach Inspirującej Jesieni Konesera. Wstęp na każde z wydarzeń jest bezpłatny.

Pierwszymi gośćmi Marcina Mellera – gospodarza serii – będą autorzy bestsellerowych kryminałów i thrillerów: Zygmunt Miłoszewski („Ziarno prawdy”, „Gniew” czy ostatnio „Kwestia Ceny”) oraz Wojciech Chmielarz (m.in. „Przejęcie”, „Żmijowisko”), a także uznana reportażystka Magdalena Grzebałkowska („Beksińscy. Portret podwójny”, „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”).

Będziemy rozmawiali o rzeczywistości i fikcji w literaturze. Zastanowimy się, czego możemy dowiedzieć się o otaczającym nas świecie zarówno z książek opartych na faktach, jak i prozy. Wspólnie z uczestnikami skupimy się również na tym, jakie refleksje płyną z obu gatunków, i czy może do nich skłaniać wyłącznie to, co jest prawdą. Nie zabraknie oczywiście tematów związanych z samymi autorami oraz ich twórczością  – mówi Marcin Meller, dziennikarz, autor cyklu „Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza”.

Inauguracyjne spotkanie zaplanowano na 19 października (wtorek, godz. 19.00) w Centrum Praskim Koneser (budynek Filtracji, wejście od ul. Ząbkowskiej), a kolejne 23 listopada i 7 grudnia. Wśród gości Marcina Mellera znajdą się tacy autorzy jak Jakub Żulczyk, autor m.in. bestsellerowej powieści „Ślepnąć od świateł”, Juliusz Strachota (m.in. „Relaks amerykański”), Natalia de Barbaro (m.in. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”), Janina Bąk (m.in. „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?”), Tomasz Stawiszyński (m.in. „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”) czy Anna Dziewit-Meller (m.in. „Od jednego Lucypera”).

Bezpłatne wejściówki na spotkania można pobierać za pośrednictwem portalu evenea.pl. W przypadku braku dostępności biletów, dodatkowa pula będzie dostępna również na miejscu, bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia.

„Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza” to jedna z wielu bezpłatnych i ogólnodostępnych atrakcji czytelniczych, które odbywają się w ramach Inspirującej Jesieni Konesera. Wśród nich jest ekspozycja poświęcona twórczości popularnego Papcia Chmiela, Cykl Międzypokoleniowych Spotkań z Literaturą, czy też Zaczytana Wystawa, dzięki której można pobierać na swój smartfon darmowe audiobooki. Więcej o wszystkich wydarzeniach na koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Minimal Line. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Czajka Art Gallery, Dom ze Sztuką, ToTuart oraz Zwierzyniec.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.