Komunikaty PR

„Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza” – cykl spotkań literackich na Pradze

2021-10-18  |  11:36
Biuro prasowe

Najpopularniejsi autorzy, inspirujące tematy i gorące dyskusje. 19 października w Centrum Praskim Koneser zainaugurowany zostanie cykl spotkań literackich „Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza”, organizowany w ramach Inspirującej Jesieni Konesera. Wstęp na każde z wydarzeń jest bezpłatny.

Pierwszymi gośćmi Marcina Mellera – gospodarza serii – będą autorzy bestsellerowych kryminałów i thrillerów: Zygmunt Miłoszewski („Ziarno prawdy”, „Gniew” czy ostatnio „Kwestia Ceny”) oraz Wojciech Chmielarz (m.in. „Przejęcie”, „Żmijowisko”), a także uznana reportażystka Magdalena Grzebałkowska („Beksińscy. Portret podwójny”, „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”).

Będziemy rozmawiali o rzeczywistości i fikcji w literaturze. Zastanowimy się, czego możemy dowiedzieć się o otaczającym nas świecie zarówno z książek opartych na faktach, jak i prozy. Wspólnie z uczestnikami skupimy się również na tym, jakie refleksje płyną z obu gatunków, i czy może do nich skłaniać wyłącznie to, co jest prawdą. Nie zabraknie oczywiście tematów związanych z samymi autorami oraz ich twórczością  – mówi Marcin Meller, dziennikarz, autor cyklu „Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza”.

Inauguracyjne spotkanie zaplanowano na 19 października (wtorek, godz. 19.00) w Centrum Praskim Koneser (budynek Filtracji, wejście od ul. Ząbkowskiej), a kolejne 23 listopada i 7 grudnia. Wśród gości Marcina Mellera znajdą się tacy autorzy jak Jakub Żulczyk, autor m.in. bestsellerowej powieści „Ślepnąć od świateł”, Juliusz Strachota (m.in. „Relaks amerykański”), Natalia de Barbaro (m.in. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”), Janina Bąk (m.in. „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?”), Tomasz Stawiszyński (m.in. „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”) czy Anna Dziewit-Meller (m.in. „Od jednego Lucypera”).

Bezpłatne wejściówki na spotkania można pobierać za pośrednictwem portalu evenea.pl. W przypadku braku dostępności biletów, dodatkowa pula będzie dostępna również na miejscu, bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia.

„Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza” to jedna z wielu bezpłatnych i ogólnodostępnych atrakcji czytelniczych, które odbywają się w ramach Inspirującej Jesieni Konesera. Wśród nich jest ekspozycja poświęcona twórczości popularnego Papcia Chmiela, Cykl Międzypokoleniowych Spotkań z Literaturą, czy też Zaczytana Wystawa, dzięki której można pobierać na swój smartfon darmowe audiobooki. Więcej o wszystkich wydarzeniach na koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Minimal Line. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Czajka Art Gallery, Dom ze Sztuką, ToTuart oraz Zwierzyniec.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 14:00

Polskie korzenie są najważniejsze – wywiad z Joanną Colangelo, autorką książkI

Jednak „Burza” to również historia o naszych wyborach i o tym jak znajdujemy sens w śmierci. Historia przedstawiona na stronach powieści jest filozoficzną wędrówka, która w równym stopniu skłania do
Książka Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City
2024-04-12 | 11:05

Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City

Od czwartku 11 kwietnia aż do soboty 13 kwietnia, w centrum handlowym Blue City można będzie poczuć się przez chwilę jak na brzegu Sekwany, gdzie rezydują paryscy bukiniści. Przez trzy dni
Książka Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego
2024-02-22 | 01:00

Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego

Ogarnięty od dziesięcioleci licznymi konfliktami Półwysep Arabski nieprzerwanie od zakończenia II Wojny Światowej pozostaje w stanie napięcia, trawiony ogniem z różnych stron.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.