Komunikaty PR

Kulturalne rozmowy o współczesnym świecie

2021-01-29  |  15:00
Biuro prasowe

Artyści nieustannie komentują i interpretują zmieniający się świat. Podczas spotkań z cyklu #premieraonline internauci mogą wymienić się spostrzeżeniami z czołowymi twórcami. W wirtualnym studiu Empiku tym razem zagoszczą zespół Kwiat Jabłoni, który powraca z drugim albumem „Mogło być nic” oraz Laura Lane i Ellen Haun, które w książce „Kopciuszek i szklany sufit” opowiedziały znane baśnie na nowo. Ponadto, z okazji premiery lutowego numeru „Pisma. Magazynu Opinii”, o miłości w czasach narcyzmu porozmawiają Justyna Dąbrowska, Małgorzata Halber, Karolina Lewestam i Grzegorz Ptaszek.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Kwiat Jabłoni – wtorek, 2 lutego, godz. 18:00

Z okazji premiery wyczekiwanego, drugiego albumu Kwiatu Jabłoni „Mogło być nic” (Agora) Kasia i Jacek Sienkiewiczowie odpowiedzą na pytania fanów podczas spotkania online. Rozmowę z jednym z najważniejszych i najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Zespół Kwiat Jabłoni dał się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Każda kolejna opublikowana kompozycja także zdobyła uznanie słuchaczy. Świetnie przyjęte utwory znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe” wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty i do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 

Duet ponownie zaprasza słuchaczy do świata pełnego mądrych i ważnych przemyśleń. Na nowym albumie „Mogło być nic” znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które powstawały pod okiem producenta Wojtka Urbańskiego.

Laura Lane i Ellen Haun – środa, 3 stycznia, godz. 18:00

Znane baśnie właśnie nabrały bardziej feministycznego wymiaru. Laura Lane i Ellen Haun przekonują, że nadszedł czas kobiet, które potrafią być prawdziwymi głównymi bohaterkami swoich własnych opowieści. O łamiącej stereotypy książce „Kopciuszek i szklany sufit”(Wydawnictwo Albatros) autorki opowiedzą polskim czytelnikom podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczem konsekutywnym będzie Taida Meredith.

Laura Lane i Ellen Haun opowiedziały historie znane z dzieciństwa na nowo, z dużą dozą humoru. Mulan odnosi sukcesy w wojsku, ale gdy dowiaduje się, że zarabia mniej niż inni kapitanowie, wypowiada własną wojnę. Wendy uczy się, by nigdy nie ufać mężczyźnie, który co noc puka w jej okno. A książę od Śpiącej Królewny dowiaduje się, czym jest świadoma zgoda. W tej złośliwości tkwi mądrość, która zmienia nasze czasy. Dowcipne parodie klasycznych baśni przynoszą nowoczesne znaczenie słów „Długo i szczęśliwie” – takie, w którym obie strony są sobie równe.

Justyna Dąbrowska, Małgorzata Halber, Karolina Lewestam i Grzegorz Ptaszek – czwartek, 4 lutego, godz. 18:00

Premiera lutowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii”posłuży jako punkt wyjścia do dyskusji o miłości w czasach narcyzmu. W rozmowie wezmą udział psycholożka i psychoterapeutka Justyna Dąbrowska, pisarka i rysowniczka Małgorzata Halber, dziennikarka Karolina Lewestam oraz psycholog i językoznawca dr hab. Grzegorz Ptaszek. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Eksperci zastanowią się, czy mamy do czynienia z epidemią samouwielbienia. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak opierać się kulturze cyfrowego narcyzmu i gdzie leży granica między zdrowym egoizmem a egocentryzmem. Porozmawiają o miłości, związkach i rodzinie w czasach hołdujących rozwijaniu „ja” i pielęgnowaniu miłości do siebie samego. Premiera „Pisma” jest okazją do tego, żeby pomówić o kluczowych problemach współczesnego człowieka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.