Komunikaty PR

Literackie spotkania autorskie online m.in. z Harlanem Cobenem

2021-11-08  |  12:00
Biuro prasowe

Najbliższy tydzień obfituje w literackie nowości. W czasie spotkań z cyklu Premiera online Joanna Brodzik i Witold Szabłowski podzielą się swoimi refleksjami na temat jedzenia. Magdalena Kostyszyn, Maciej Marcisz i Katarzyna Puzyńska zdradzą, czego czytelnicy mogą spodziewać się po ich najnowszych powieściach. Natomiast Harlan Coben odpowie na pytania fanów w związku z premierą kryminału „Mów mi Win”, której towarzyszyć będzie oryginalna superprodukcja audio Empik Go.

Joanna Brodzik – poniedziałek, 8 listopada, godz. 18:00

W ramach cyklu Premiera online w studiu Empiku zagości Joanna Brodzik, autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy” (Wydawnictwo Znak Koncept). Spotkanie połączone będzie z sesją live cooking, z której internauci dowiedzą się, jak w prosty sposób przyrządzić libańską sałatkę tabbouleh. Rozmowę z autorką poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. 

„Umami. Opowieści i przepisy” to dowcipna opowieść kulinarna przeplatana sprawdzonymi przepisami zarówno na potrawy kuchni tradycyjnej, jak i na egzotyczne dania z różnych zakątków świata. Joanna Brodzik zabiera czytelnika w sensualną podróż przez kontynenty pachnące cynamonem, szafranem, dojrzałymi pomidorami i ukochanymi truskawkami. Opowiada, jaki wpływ na kulinarną mapę świata mieli Marco Polo, Krzysztof Kolumb czy Amerigo Vespucci, kto przypłacił życiem ich wiekopomne odkrycia, jaki związek z soczewką ma soczewica, a także uprawy jakich roślin zmieniły bieg historii.

Autorka doradzi, jak nie marnować jedzenia, kiedy warto zacząć przygotowywać noworoczny bigos i czym zastąpić cukier w diecie. Książka pełna jest przepisów, które powstały z miłości do ludzi, szacunku do produktów i umiejętności słuchania historii opowiadanych przy wspólnym stole.

Magdalena Kostyszyn – poniedziałek, 8 listopada, godz. 20:00

Z okazji premiery książki „Też tak mam” (Wydawnictwo W.A.B.) studio Empiku odwiedzi blogerka Magdalena Kostyszyn. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

To nie jest literacka fikcja, a codzienność Polek. Książka „Też tak mam” opisuje doświadczenia większości kobiet mieszkających nad Wisłą. Autorka odważnie stawia w niej pytania, czy kobieta pracująca na tym samym stanowisku co mężczyzna, powinna zarabiać mniej od niego? Czy zajmowanie się domem to hobby, czy może jednak praca? Czy komentarz „fajne masz cycki” jest komplementem? I czy krótka sukienka jest zaproszeniem do gwałtu?

Maciej Marcisz – wtorek, 9 listopada, godz. 18:00

Bohaterem kolejnego spotkania z cyklu Premiera online będzie Maciej Marcisz. Autor porozmawia z Agnieszką Szydłowską o kulisach powstawania jego najnowszej powieści „Książka o przyjaźni” (Wydawnictwo W.A.B.) oraz odpowie na pytania czytelników.

To książka o więzach mocniejszych niż miłość, powołaniu i rozczarowującej dorosłości. O tym, kim chcemy się stać dzięki najbliższym, a także o codziennych kompromisach, które oddalają nas od wyobrażeń na temat nas samych, aż do momentu, kiedy stajemy się do nich zupełnie niepodobni. O wielkiej niewiadomej, którą jest nasze życie – do czasu, kiedy przestaje nią być.

To podróż przez formacyjne doświadczenia trójki przyjaciół – pierwsze miłości, noce spędzone na rozmowach i lekturach, wstyd i akceptacja, historyczne wydarzenia i muzyczne festiwale. To opowieść o głosach przyjaciół, które zostają w naszych głowach nawet wtedy, kiedy oni już dawno zniknęli z naszego życia.

Katarzyna Puzyńska – wtorek, 9 listopada, godz. 20:00

Katarzyna Puzyńska, autorka cenionych kryminałów, powraca z zaskakującą książką, która przeniesie czytelnika do starosłowiańskiego świata. Z okazji premiery powieści „Chąśba” (Wydawnictwo Prószyński Media) pisarka weźmie udział w spotkaniu z cyklu Premiera online, podczas którego opowie o swoich inspiracjach i zdradzi, jak wyglądała praca nad książką. Rozmowę z autorką poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Ze świątyni w grodzisku wykradziona zostaje tarcza powierzona mieszkańcom przez Jarowita – znanego ze sporego (i dość krwawego) temperamentu boga wojny i wiosny. Zbliża się wiosenna równonoc, zostało więc dosłownie kilka dni na odzyskanie zguby i zażegnanie niebezpieczeństwa. Jakby tego było mało, odnalezione zostaje ciało kobiety. Najwyraźniej została zamordowana. Rozpoczyna się poszukiwanie związku jej śmierci z nagłym wyjazdem i dziwną obietnicą, której złożenie wymogła na mężu. Tymczasem w lesie znajduje się odmieniec – chromy chłopiec. Czy to on zmieni losy grodziska? A może nawet całego Królestwa?

Witold Szabłowski – środa, 10 listopada, godz. 18:00

Premierowa „Rosja od kuchni” (Wydawnictwo W.A.B.) to połączenie książki kucharskiej i reportażu. Jej premierze towarzyszyć będzie spotkanie online z udziałem autora Witolda Szabłowskiego, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Z książki czytelnik dowie się, kiedy – i po co – kucharz Stalina uczył kucharza Gorbaczowa śpiewać do drożdżowego ciasta. Jak Nina, kucharka z wojny w Afganistanie, zmuszała się, by myśleć o czymś przyjemnym – bo chciała, żeby jej dobry nastrój udzielał się żołnierzom. Jak wokół Czarnobyla, kilka tygodni po katastrofie, zrobiono konkurs na najlepszą stołówkę i kto go wygrał.

Przede wszystkim książka tłumaczy, jak jedzenie może służyć propagandzie. W Związku Radzieckim celom władzy podporządkowany był każdy kotlet, usmażony i podany w każdej stołówce i restauracji od Kaliningradu po krąg polarny i od Kiszyniowa po Władywostok. I to, co jadł pierwszy sekretarz partii komunistycznej, i to, co jadł zwykły obywatel, było polityczne. Rosja jest zaś godną następczynią ZSRR, więc wciąż karmi ludzi propagandą, tak jak robiła to przed laty. Nie przez przypadek rządzi tam Władimir Putin, wnuk kucharza Spirydona Putina, o których także można w tej książce przeczytać.

Harlan Coben – środa, 10 listopada, godz. 20:00

Autor bestsellerowych powieści, Harlan Coben, prezentuje najnowszy kryminał „Mów mi Win” (Wydawnictwo Albatros). Polskiej premierze książki towarzyszyć będzie superprodukcja audio z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej, dostępna od 10 listopada wyłącznie w aplikacji Empik Go. Z okazji wydania powieści odbędzie się spotkanie z cyklu Premiera online, podczas którego Harlan Coben połączy się z czytelnikami i odpowie na ich pytania. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka, natomiast tłumaczenie zapewni Taida Meredith.

Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce.

Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona podczas napadu na rodzinną posiadłość. Przez wiele miesięcy przetrzymywano ją w chacie na pustkowiu. Patricii udało się uciec, ale jej oprawców nie schwytano, nie odzyskano również rodzinnych pamiątek, które zostały skradzione podczas porwania.

Aż do teraz. W Upper West Side, w apartamencie na ostatnim piętrze znaleziono ciało mężczyzny. Oprócz zwłok uwagę policji przykuwają dwa przedmioty: skradzione płótno Vermeera i skórzana walizka z inicjałami WHL3. Po raz pierwszy od lat mundurowi mają wyraźne tropy nie tylko w sprawie porwania Patricii, ale także w innej nierozwiązanej sprawie FBI, związanej ze skradzioną walizką i cennym obrazem. Ślady jednoznacznie prowadzą do pewnego mężczyzny…

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 14:00

Polskie korzenie są najważniejsze – wywiad z Joanną Colangelo, autorką książkI

Jednak „Burza” to również historia o naszych wyborach i o tym jak znajdujemy sens w śmierci. Historia przedstawiona na stronach powieści jest filozoficzną wędrówka, która w równym stopniu skłania do
Książka Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City
2024-04-12 | 11:05

Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City

Od czwartku 11 kwietnia aż do soboty 13 kwietnia, w centrum handlowym Blue City można będzie poczuć się przez chwilę jak na brzegu Sekwany, gdzie rezydują paryscy bukiniści. Przez trzy dni
Książka Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego
2024-02-22 | 01:00

Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego

Ogarnięty od dziesięcioleci licznymi konfliktami Półwysep Arabski nieprzerwanie od zakończenia II Wojny Światowej pozostaje w stanie napięcia, trawiony ogniem z różnych stron.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.