Małomiasteczkowy kryminał Duszyńskiego o metropolitalnej sile…
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Tomasz Duszyński wraca do czytelników z nowym kryminałem. Tym razem wrzuca bohatera w sieć ścisłych powiązań i powracających traum z przeszłości w małomiasteczkowej atmosferze, gdzie każdy zna każdego… Czy jednak wystarczająco, aby odkryć, kto winien jest morderstwa? Policjant Konrad Cichecki wraca po latach do rodzinnego miasteczka. Czeka go tam nie tylko chory na raka ojciec oraz przykre wspomnienia. Poza trudną do rozliczenia przeszłością życia prywatnego od razu osaczają go niewyjaśnione przed laty sprawy kryminalne. Czy jednak jego powrót to dzieło przypadku czy stoi za tym coś więcej? „Małomiasteczkowy”, czyli nowy kryminał Tomasza Duszyńskiego od wydawnictwa Skarpa Warszawska, nie pozwoli ci odłożyć się na bok!
Tym razem Tomasz Duszyński proponuje swoim czytelnikom książkę, której akcja rozgrywa się w nieco dusznej atmosferze małej miejscowości pod Wrocławiem i w samym Wrocławiu. Młoda dziewczyna, wciąż cierpiąca po trudnym rozstaniu, nie wraca do domu z wieczornego biegu i znika bez śladu. Najważniejszą wskazówką jest urwany sygnał z aplikacji na telefonie, z której korzystała. Rozpoczynają się bezowocne poszukiwania, w które angażuje się aspirantka Anna Rzecka, a Las Pilecki we Wrocławiu staje się miejscem domniemanej zbrodni. Wówczas poszukiwania zaczynają przybierać nieoczekiwany kierunek…
Traumy przeszłości
W tym samym czasie do małego dolnośląskiego miasteczka pod Wrocławiem, po ponad dwudziestu latach, powraca policjant Konrad Cichecki. Spotkanie z chorym na raka ojcem i dawnymi przyjaciółmi, których przed laty opuścił niemal bez słowa, nie jest łatwe. Ożywają wspomnienia, w tym wiele bolesnych, które uświadamiają mu istnienie wielu niezabliźnionych ran oraz liczne nieuświadomione traumy sprzed lat. Policjant prowadzi na własną rękę niejasną z początku dla czytelnika grę, nieubłaganie kierującą go do rozwiązania sprawy, która 20 lat temu wstrząsnęła małą społecznością miasteczka Wiązów, a która teraz właśnie nieoczekiwanie wraca na usta wszystkich…
Na terenie miejscowego rynku trwają prace archeologiczne, poprzedzające rewitalizację terenu. Pracownicy odkrywają zwłoki kobiety. Biegli rozpoznają w nich młodą dziewczynę zaginioną bez śladu 20 lat temu – przyjaciółkę po której zniknięciu ani Cichecki, ani jego przyjaciele nigdy się nie pozbierali.
Cichecki musi radzić sobie nie tylko z własnymi demonami, ale i zrozumieć powiązania pomiędzy zabójstwem sprzed lat a zniknięciem Joanny Wasiak we wrocławskim lesie… W sprawę zdają się być zamieszani wszyscy – od jego przyjaciela Marka, obecnie nauczyciela w miejscowym liceum aż po zajmującego się pracami archeologicznymi kolegę sprzed lat. Wszyscy pamiętają tragedię, która rozegrała się tutaj dwie dekady wstecz. Przed Cicheckim stoi trudne wyzwanie rozplątania ścisłej sieci powiązań i zależności oraz oddzielenie prywatnych uczuć od potrzebnych w tej sytuacji opanowania i profesjonalizmu…
„Miałomiasteczkowy” to nowy, wciągający oraz pełen niedopowiedzeń i nagłych zwrotów akcji kryminał, którego nie uda ci się odłożyć na bok!
Jaki finał czeka bohaterów Tomasza Duszyńskiego tym razem?
Aby dowiedzieć się, jak to się skończy, zajrzyj -> https://inbook.pl/malomiasteczkowy,id263149.html
Tomasz Duszyński (ur. w 1976 w Strzelinie pod Wrocławiem) – polski dziennikarz, pisarz, scenarzysta gier komputerowych, a w wolnych chwilach maratończyk. Zdobywca Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru, Złotego Pocisku Publiczności oraz autor nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Zdobywca wyróżnienia jury Kryminalnej Piły, a także nagrody Kryminalny Magiel za najlepszy kryminał retro 2019 roku.
![„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1198643224,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
![O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?](/files/_uploaded/glownekonf_1019332985,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
![Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe](/files/_uploaded/glownekonf_884434667,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.