Komunikaty PR

Moc książek, czyli Dobry Antykwariat w Galerii Bronowice

2022-06-24  |  10:32
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Czy nadanie książkom drugiego życia może pomóc potrzebującym? Okazuje się, że tak, o czym będzie można przekonać się już w najbliższy weekend w Galerii Bronowice. 25 i 26 czerwca pojawi się tu Dobry Antykwariat zorganizowany przez wolontariuszy Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Będą warsztaty kaligrafii, tworzenia kartek, zakładek do książek, komiksów, bajkoterapii, spotkanie autorskie i... moc książek.

Dobry Antykwariat

Dobry Antykwariat w Galerii Bronowice to dwa dni wypełnione książkami, ciekawymi zajęciami i pomaganiem. Jak wziąć w nich udział? Każdy, kto zechce wesprzeć Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” dowolną darowizną, będzie mógł wybrać dla siebie jedną z wielu znajdujących się na stoisku książek. Organizatorzy przygotowali szeroką ofertę literacką, dzięki czemu na półkach w Galerii Bronowice pojawią się interesujące pozycje, m.in.: beletrystyka, poezja, albumy fotograficzne o różnej tematyce, literatura dla dzieci, a nawet książki kucharskie oraz obcojęzyczne. Organizację będzie można wesprzeć na dwa sposoby: wrzucając gotówkę do oznakowanej puszki w ramach zbiórki publicznej nr 2021/1775/OR oraz bezgotówkowo, za pośrednictwem datkomatów Donateo. Zebrane środki wesprą podopiecznych z ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”, zostaną także przeznaczone na budowę i wyposażenie ośrodka wytchnieniowego w Lubiatowie.

I warsztaty

Projekt Dobry Antykwariat to nie tylko książki, ale także wszystko „wokół” - warsztaty zakładek, komiksów, bajkoterapii, kartek, kaligrafii, brush letteringu. Odbędą się także spotkanie autorskie, oraz czytanie bajek dla najmłodszych. Równoległe obejrzeć będzie można książki pisane nietypowymi językami, w tym zbiory brajlowskie, które na czas wydarzenia udostępni Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

- Dobry Antykwariat jest projektem niesztampowym, nad którym nasi wolontariusze pracowali od początku maja. Zbierali książki, porządkowali je oraz zadbali, by odwiedzający Galerię Bronowice mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach związanych z literaturą. Celem akcji jest nie tylko popularyzacja czytelnictwa, ale też zebranie środków, które wesprą naszych podopiecznych. Zbliżają się wakacje, warto więc pomyśleć o dobrej lekturze – zachęca Karolina Baran, referent ds. działań wolontariuszy w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Harmonogram Dobrego Antykwariatu:

 - Stoiska z książkami czynne będą 25 i 26 czerwca w godzinach 9:00-21:00

Sobota, 25.06:

12.00-13.30 Warsztaty tworzenia makramowych zakładek - dla dorosłych (prowadząca: wolontariuszka fundacji)

13.30-15.00 Warsztaty brush letteringu - dla dzieci 12+ i dorosłych (prowadząca: Ewa Landowska)

15.00-17.00 Warsztaty tworzenia zakładek do książek – dla dzieci (prowadzący: wolontariusze fundacji)

15.00-17.00 Warsztaty bajkoterapii - dla dorosłych (prowadząca: Barbara Libicka- Gortadt)

Równolegle odbywać będzie się czytanie bajek dla dzieci przez wolontariuszy fundacji w godz.: 12.00, 13.00, 14.00, 17.00.

Niedziela, 26.06

12.00-13.30 „W świecie papieru” - warsztaty kaligrafii I tworzenia kartek okolicznościowych - dla dorosłych (prowadząca: wolontariuszka fundacji)

14.00-15.30 Tworzenie komiksów na wesoło - dla dzieci 7+ (prowadzący: ROBI z Ministerstwa Komiksu)

15.30-17.00 Warsztaty tworzenia zakładek do książek – dla dzieci  (prowadzący: wolontariusze fundacji)

17.00-18.00 spotkanie z p. Rochem Urbaniakiem, autorem “Zaklinacza tygrysów” (autor czyta fragment książki i przeprowadza autorskie warsztaty kreatywne) – dla dzieci 7+

Równolegle czytanie bajek dla dzieci przez wolontariuszy fundacji w godz.: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00.

Ze szczegółowym harmonogramem można zapoznać się na stronie: https://mimowszystko.org/dobry-antykwariat.  

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” pomaga osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną, które są zagrożone wykluczeniem społecznym. Prowadzi dwa ośrodki terapeutyczno-rehabilitacyjne: „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie. Obecnie tworzy nad Bałtykiem ośrodek wytchnieniowy. Organizacja wspiera leczenie, rehabilitację oraz edukację osób chorych i z różnymi niepełnosprawnościami. Realizuje również liczne projekty, których celem jest usuwanie barier mentalnych w społeczeństwie m.in. Festiwal Zaczarowanej Piosenki czy Akademię Odnalezionych Nadziei.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać

Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Farmacja

Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.