Komunikaty PR

„Morski Przygodnik” – kalendarz pełen podwodnych przygód z Nelą

2020-08-20  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania mat.pras. ( 0.09 MB )

Cały rok podwodnej przygody z Nelą czas zacząć! „Morski Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą” zabierze czytelników w wyjątkową podróż przez podziemne rzeki, a także morza oraz oceany. Razem z Małą Reporterką dzieci odkryją tajemnice podwodnego świata zwierząt i roślin. Przygodnik został pozytywnie zaopiniowany przez neurologopedę, terapeutę integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga. Morski Przygodnik na rok szkolny 2020/2021 dostępny w sprzedaży on-line już od połowy sierpnia.

Po raz kolejny Nela zaprasza młodych czytelników na wspólną przygodę w nowym roku szkolnym 2020/2021. Od września zabierze dzieci w wyjątkową podwodną podróż po morzach i oceanach całego świata. Opowie o Głębi Challengera – najniżej położonym miejscu na Ziemi, zanurkuje w podziemnych jaskiniach tajemniczego Madagaskaru, a także zorganizuje wyprawę po skarb piratów w pobliżu Wyspy Kokosowej. Opowie również o niezwykłych zwierzętach, jakie można spotkać w głębinach morskich. Oprócz wielu ciekawostek oraz interesujących faktów związanych z podwodnym królestwem zwierząt i roślin, czytelnicy otrzymają przydatną wiedzę dotyczącą nurkowania.

Kalendarz rozpoczyna się od września i kończy na ostatnich dniach sierpnia. W tym czasie Nela opisuje 12 morskich przygód, na które wirtualnie zabiera czytelnika. Dzięki wielu zdjęciom, rysunkom i dokładnym opisom dziecko może poczuć się jak uczestnik wyprawy z Nelą, a także rozwijać wyobraźnię i umiejętność kreatywnego myślenia. Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą to doskonała pozycja książkowa, która pozwala wpływać na rozwój wielu umiejętności u dzieci. Przede wszystkim daje możliwość rozwijania ciekawości poznawczej, wyobraźni i kreatywnego myślenia. Bogactwo zdjęć, ilustracji i opisów zabiera czytelnika w niesamowitą podróż – wyjaśnia Elżbieta Konopacka neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej oraz  oligofrenopedagog.

„Morski Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą” spełnia również rolę kalendarza i plannera, który pomoże dziecku w czasie roku szkolnego. Książka zachęca czytelnika do planowania swoich zadań. Uczy obowiązkowości, odpowiedzialności za podjęte działania, a dodatkowo przypomina o ważnych świętach. Układ kalendarzowy pomaga opanować dziecku znajomość pór roku, nazw miesięcy i dni tygodnia, co jest niezwykle ważne w nabywaniu orientacji w czasie. Przygodnik pozwala zaplanować użytkownikowi swoje działania edukacyjne, a także pozaszkolne. Uczy systematyczności i porządkuje aktywności dziecka i całej rodziny. Pomaga wyznaczać cele i dążyć do ich osiągnięcia – dodaje ekspertka, Elżbieta Konopacka.

Organizer ten, może być również fantastyczną pomocą w budowaniu właściwych relacji rodzinnych. Wspólne spędzanie czasu i planowanie aktywności umieszczanych w Przygodniku, pozytywnie będzie wpływać na rozwój emocjonalno-społeczny – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej oraz  oligofrenopedagog.

Nela Mała Reporterka od lat pozostaje jedną z ulubionych pisarek dziecięcych i młodzieżowych w Polsce. Jej książki rozbudzają w czytelnikach chęć poznawania świata, zainteresowanie nauką oraz nieszablonowe myślenie. Nela, jako idolka najmłodszych, zachęca dzieci do snucia własnych marzeń i ich realizacji.

„Morski Przygodnik. 365 dni pod woda z Nelą” dostępny jest w sprzedaży od 19 sierpnia online na www.sklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.