„Morski Przygodnik” – kalendarz pełen podwodnych przygód z Nelą
Cały rok podwodnej przygody z Nelą czas zacząć! „Morski Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą” zabierze czytelników w wyjątkową podróż przez podziemne rzeki, a także morza oraz oceany. Razem z Małą Reporterką dzieci odkryją tajemnice podwodnego świata zwierząt i roślin. Przygodnik został pozytywnie zaopiniowany przez neurologopedę, terapeutę integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga. Morski Przygodnik na rok szkolny 2020/2021 dostępny w sprzedaży on-line już od połowy sierpnia.
Po raz kolejny Nela zaprasza młodych czytelników na wspólną przygodę w nowym roku szkolnym 2020/2021. Od września zabierze dzieci w wyjątkową podwodną podróż po morzach i oceanach całego świata. Opowie o Głębi Challengera – najniżej położonym miejscu na Ziemi, zanurkuje w podziemnych jaskiniach tajemniczego Madagaskaru, a także zorganizuje wyprawę po skarb piratów w pobliżu Wyspy Kokosowej. Opowie również o niezwykłych zwierzętach, jakie można spotkać w głębinach morskich. Oprócz wielu ciekawostek oraz interesujących faktów związanych z podwodnym królestwem zwierząt i roślin, czytelnicy otrzymają przydatną wiedzę dotyczącą nurkowania.
Kalendarz rozpoczyna się od września i kończy na ostatnich dniach sierpnia. W tym czasie Nela opisuje 12 morskich przygód, na które wirtualnie zabiera czytelnika. Dzięki wielu zdjęciom, rysunkom i dokładnym opisom dziecko może poczuć się jak uczestnik wyprawy z Nelą, a także rozwijać wyobraźnię i umiejętność kreatywnego myślenia. Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą to doskonała pozycja książkowa, która pozwala wpływać na rozwój wielu umiejętności u dzieci. Przede wszystkim daje możliwość rozwijania ciekawości poznawczej, wyobraźni i kreatywnego myślenia. Bogactwo zdjęć, ilustracji i opisów zabiera czytelnika w niesamowitą podróż – wyjaśnia Elżbieta Konopacka neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagog.
„Morski Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą” spełnia również rolę kalendarza i plannera, który pomoże dziecku w czasie roku szkolnego. Książka zachęca czytelnika do planowania swoich zadań. Uczy obowiązkowości, odpowiedzialności za podjęte działania, a dodatkowo przypomina o ważnych świętach. Układ kalendarzowy pomaga opanować dziecku znajomość pór roku, nazw miesięcy i dni tygodnia, co jest niezwykle ważne w nabywaniu orientacji w czasie. Przygodnik pozwala zaplanować użytkownikowi swoje działania edukacyjne, a także pozaszkolne. Uczy systematyczności i porządkuje aktywności dziecka i całej rodziny. Pomaga wyznaczać cele i dążyć do ich osiągnięcia – dodaje ekspertka, Elżbieta Konopacka.
Organizer ten, może być również fantastyczną pomocą w budowaniu właściwych relacji rodzinnych. Wspólne spędzanie czasu i planowanie aktywności umieszczanych w Przygodniku, pozytywnie będzie wpływać na rozwój emocjonalno-społeczny – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagog.
Nela Mała Reporterka od lat pozostaje jedną z ulubionych pisarek dziecięcych i młodzieżowych w Polsce. Jej książki rozbudzają w czytelnikach chęć poznawania świata, zainteresowanie nauką oraz nieszablonowe myślenie. Nela, jako idolka najmłodszych, zachęca dzieci do snucia własnych marzeń i ich realizacji.
„Morski Przygodnik. 365 dni pod woda z Nelą” dostępny jest w sprzedaży od 19 sierpnia online na www.sklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.