Komunikaty PR

„Morski Przygodnik” – kalendarz pełen podwodnych przygód z Nelą

2020-08-20  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania mat.pras. ( 0.09 MB )

Cały rok podwodnej przygody z Nelą czas zacząć! „Morski Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą” zabierze czytelników w wyjątkową podróż przez podziemne rzeki, a także morza oraz oceany. Razem z Małą Reporterką dzieci odkryją tajemnice podwodnego świata zwierząt i roślin. Przygodnik został pozytywnie zaopiniowany przez neurologopedę, terapeutę integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga. Morski Przygodnik na rok szkolny 2020/2021 dostępny w sprzedaży on-line już od połowy sierpnia.

Po raz kolejny Nela zaprasza młodych czytelników na wspólną przygodę w nowym roku szkolnym 2020/2021. Od września zabierze dzieci w wyjątkową podwodną podróż po morzach i oceanach całego świata. Opowie o Głębi Challengera – najniżej położonym miejscu na Ziemi, zanurkuje w podziemnych jaskiniach tajemniczego Madagaskaru, a także zorganizuje wyprawę po skarb piratów w pobliżu Wyspy Kokosowej. Opowie również o niezwykłych zwierzętach, jakie można spotkać w głębinach morskich. Oprócz wielu ciekawostek oraz interesujących faktów związanych z podwodnym królestwem zwierząt i roślin, czytelnicy otrzymają przydatną wiedzę dotyczącą nurkowania.

Kalendarz rozpoczyna się od września i kończy na ostatnich dniach sierpnia. W tym czasie Nela opisuje 12 morskich przygód, na które wirtualnie zabiera czytelnika. Dzięki wielu zdjęciom, rysunkom i dokładnym opisom dziecko może poczuć się jak uczestnik wyprawy z Nelą, a także rozwijać wyobraźnię i umiejętność kreatywnego myślenia. Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą to doskonała pozycja książkowa, która pozwala wpływać na rozwój wielu umiejętności u dzieci. Przede wszystkim daje możliwość rozwijania ciekawości poznawczej, wyobraźni i kreatywnego myślenia. Bogactwo zdjęć, ilustracji i opisów zabiera czytelnika w niesamowitą podróż – wyjaśnia Elżbieta Konopacka neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej oraz  oligofrenopedagog.

„Morski Przygodnik. 365 dni pod wodą z Nelą” spełnia również rolę kalendarza i plannera, który pomoże dziecku w czasie roku szkolnego. Książka zachęca czytelnika do planowania swoich zadań. Uczy obowiązkowości, odpowiedzialności za podjęte działania, a dodatkowo przypomina o ważnych świętach. Układ kalendarzowy pomaga opanować dziecku znajomość pór roku, nazw miesięcy i dni tygodnia, co jest niezwykle ważne w nabywaniu orientacji w czasie. Przygodnik pozwala zaplanować użytkownikowi swoje działania edukacyjne, a także pozaszkolne. Uczy systematyczności i porządkuje aktywności dziecka i całej rodziny. Pomaga wyznaczać cele i dążyć do ich osiągnięcia – dodaje ekspertka, Elżbieta Konopacka.

Organizer ten, może być również fantastyczną pomocą w budowaniu właściwych relacji rodzinnych. Wspólne spędzanie czasu i planowanie aktywności umieszczanych w Przygodniku, pozytywnie będzie wpływać na rozwój emocjonalno-społeczny – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej oraz  oligofrenopedagog.

Nela Mała Reporterka od lat pozostaje jedną z ulubionych pisarek dziecięcych i młodzieżowych w Polsce. Jej książki rozbudzają w czytelnikach chęć poznawania świata, zainteresowanie nauką oraz nieszablonowe myślenie. Nela, jako idolka najmłodszych, zachęca dzieci do snucia własnych marzeń i ich realizacji.

„Morski Przygodnik. 365 dni pod woda z Nelą” dostępny jest w sprzedaży od 19 sierpnia online na www.sklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.