MOZAIKA ŻYCIA - historia wygnania z domu, z kraju, ze ścieżki życia
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
„Mozaika życia” opowiada historię wygnania. Wygnania z kraju, wygnania z domu, wygnania ze swojej życiowej ścieżki. I choć nie taka była pierwotna intencja autorki, „Mozaika życia” to też historia o miłości.
Australia. Połowa lat 80. Konserwatystki ścierają się z feministkami, a epidemia AIDS grozi dopiero co odzyskanej wolności seksualnej. Po drugiej stronie muru, blok komunistyczny chyli się ku upadkowi. Gorbaczow rządzi już kilka lat, kiedy pochodząca z rodziny żydowskiej Galina Kogan opuszcza po śmierci matki Leningrad. Na zawsze. Bez możliwości powrotu. Zabiera ze sobą rosyjski antysemityzm kilku pokoleń i sowiecką mentalność, tak nie pasującą do nowego życia w Australii.
Osiedlając się w Melbourne, Galina zaprzyjaźnia się z Sylwią i Leonardem Morrow oraz ich dorosłym synem Andrew. Małżeństwo Morrowów trwa od trzydziestu lat tylko dzięki tajemnicom, drobnym sekretom i półprawdom. Andrew, doskonały mozaikarz, jest nieśmiałym mężczyzną, zadowolonym ze swojego życia wypełnionego pracą. Przynajmniej do chwili, kiedy poznaje Galinę…
Andrea Goldsmith urodziła się w 1950 roku w Melbourne, w rodzinie australijskich żydów. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką i tej pasji pozostała wierna do dziś. Pracowała jako logopeda i przez wiele lat uczyła młodych studentów kreatywnego pisarstwa na Uniwersytecie Deakin. Od lat 90. XX wieku koncentruje się w pełni na karierze pisarskiej.
Wydawnictwo Harde zaprasza do czytania książki „Mozaika życia”. Będzie ona dostępna na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w księgarniach internetowych, w tym m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.