Odkryj praktyczną moc feng shui – poradnik, jakiego jeszcze nie było
„Praktyczne wskazówki feng shui” to kompleksowy przewodnik, w którym światowej sławy ekspert feng shui Jin Peh wyjaśnia zasady stosowania tych praktyk w życiu codziennym. Tego typu publikacji, która w przystępny sposób przybliża starożytną chińską tradycję, brakowało dotychczas na polskim rynku.
„Praktyczne wskazówki feng shui” to książka, która zgłębia podstawowe zasady feng shui, oferując czytelnikom konkretne porady dotyczące tego w jaki sposób mogą przekształcić swoją przestrzeń życiową w domu i w pracy, by żyło im się lepiej i w zgodzie z kosmiczną energią. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w praktyce feng shui, Jin Peh zamienił swoją rozległą wiedzę w przejrzyste instrukcje krok po kroku, które może wykonać każdy bez względu na to czy miał wcześniej do czynienia z feng shui.
- Bardzo cieszy mnie możliwość podzielenia się z wami moją książką o feng shui, która jest zbiorem artykułów obejmujących szeroki zakres tematów, takich jak wskazówki dotyczące urządzenia domu czy biura, ale także szerszych jak chińska astrologia, chińska kultura i tradycje – mówi Jin Peh.
Jin Peh, który jest z wykształcenia lekarzem i ma za sobą doświadczenie mieszkania w wielu różnych krajach i kręgach kulturowych, podkreśla uniwersalność feng shui:
- Chciałbym, aby polscy czytelnicy zrozumieli przede wszystkim to, że feng shui to filozofia życia, która nie jest związana z żadnymi konkretnymi przekonaniami i wierzeniami religijnymi. Oraz, że istnieją praktyczne sposoby zastosowania tych filozoficznych zasad w życiu codziennym, w jego najbardziej przyziemnych przejawach - w domu i w biurze.
Książka stanowi zbiór 288 felietonów, które Jin Peh pisał dla „South China Morning Post”, głównej anglojęzycznej gazety w Hongkongu. Artykuły te, pierwotnie publikowane w niedzielnym magazynie, regularnie co tydzień wprowadzały czytelników w tematy oparte na koncepcjach i zasadach feng shui w krótkich tekstach, złożonych z 250 słów. Główny nacisk położono w nich na dostarczenie czytelnikom praktycznych wskazówek, które mogliby zastosować w swoim życiu.
Najważniejsze wątki książki to:
- Równowaga pięciu żywiołów: wiedza o tym, jak zharmonizować Drzewo, Ogień, Ziemię, Metal i Wodę w swoim domu, aby uzyskać optymalny przepływ energii.
- Praktyczne wskazówki do każdego pomieszczenia: przewodnik prowadzi czytelnika pokój po pokoju, wyjaśniając, jak stworzyć harmonijną przestrzeń.
- Osobiste historie i konkretne przykłady: książka przedstawia wiedzę na podstawie przykładów i doświadczeń z życia wziętych, którymi podzielił się Jin Peh i jego klienci.
„Praktyczne wskazówki feng shui” jest podzielona na 17 rozdziałów, zawiera ustępy dotyczące różnorodnych tematów związanych z feng shui, takich jak wiedza o sypialniach, dekoracjach i symbolach, drzwiach i oknach, elewacjach, kształtach i konstrukcjach wnętrz, lustrach, biurze i pracy. Zawiera także rozdziały dotyczące wyboru dat, obliczeń feng shui, teorii feng shui, świąt, chińskich imion i chińskiej astrologii. Książka ta jest idealnym wyborem dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć feng shui, niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia.
Wiedza Jin Peha została doceniona na całym świecie, a on sam jest cieszy się uznaniem ze względu na swoje praktyczne umiejętności, dzięki którym feng shui staje się dostępne dla każdego, niezależnie od pochodzenia i kultury. Jego nowa książka stanowi obfite źródło informacji dla każdego, kto pragnie udoskonalić swoją przestrzeń życiową i poprawić jakość życia.
- Daje także głębsze zrozumienie chińskiej kultury – zachęca czytelników Jin Peh, podkreślając bogactwo kulturowe zakorzenione w zasadach feng shui.
Doktor Jin Peh ukończył studia medyczne w Perth w Australii, po czym rozpoczął studia z zakresu dziennikarstwa audiowizualnego. Następnie odbył dwuletni staż u mistrza Chen Chien Lee na Tajwanie. Jin był felietonistą feng shui w głównej gazecie w Hongkongu, „South China Morning Post”. Napisał sześć książek na temat systemu Czterech Filarów Przeznaczenia w chińskiej astrologii, serię pięciu książek dotyczących wykresów wody, metalu, ognia, drzewa i ziemi oraz książkę poświęconą 60 typom osobowości. Niebawem po polsku ukaże się książka "Praktyczne wskazówki feng shui".
Feng Shui to starożytna chińska praktyka, która polega na aranżacji przestrzeni w domu i w pracy w sposób, który sprzyja harmonii, równowadze i pozytywnemu przepływowi energii (znanej jako "qi" lub "chi"). Praktyka ta opiera się na zrozumieniu, że układ mebli, wybór kolorów, oraz umiejscowienie różnych elementów w domu czy biurze mogą wpływać na energię otoczenia i, co za tym idzie, na nasze życie. Celem jest poprawa samopoczucia, dobrobytu, zdrowia i ogólnej jakości życia. Główną koncepcją stojącą za feng shui jest siła życiowa lub energia, która przepływa przez wszystko. Dobre feng shui ma na celu zapewnienie płynnego i zrównoważonego przepływu qi w przestrzeni. Towarzyszy temu koncepcja Yin/Yang - zasada dualności i równowagi. Yin reprezentuje pasywną, spokojną i cichą energię, podczas gdy Yang reprezentuje aktywną, wibrującą i dynamiczną energię. Równowaga pomiędzy Yin i Yang jest niezbędna w feng shui. Dodatkowo feng shui rozróżnia pięć żywiołów: drzewo, ogień, ziemię, metal i wodę. Każdy z nich jest powiązany z różnymi kolorami, kształtami i materiałami, a równoważenie ich w przestrzeni jest kluczem do dobrego feng shui, które wspiera zdrowie, szczęście i sukces.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.