Po „Głodzie” i „Wojnie” czas na „Exodus”
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Ostatni ranking Biblioteki Narodowej nie bez powodu uplasował Joannę Jax w czołówce najpoczytniejszych polskich autorów. Jej cykl Sagi wołyńskiej wydawany przez Wydawnictwo Skarpa Warszawska został doceniony wśród czytelników za mistrzowskie odwzorowanie brutalnych czasów wojny oraz przedstawienie historii ludzi, którzy musieli posunąć się do ostateczności, by przeżyć. W nowej części autorka bierze na tapetę ostatnie lata II Wojny Światowej oraz ówczesne relacje polsko-ukraińskie, nabierające nowego znaczenia z dzisiejszej perspektywy…
Pisarka kolejny raz wrzuca stworzonych przez siebie bohaterów w wir historycznych wydarzeń i zabiera nas w ich dalszą podróż pełną strachu, niepewności i walki o przetrwanie. W którym kierunku losy bohaterów potoczą się tym razem? Przez co będą musieli przejść i co poświęcić, żeby zaznać tak bardzo upragnionego spokój?
Losy bohaterów poprzednich części wkraczają na nowe tory. Wojenna codzienność nie daje im szansy na normalne życie. Joanna Jax wystawia swoich protagonistów na próby pełne bólu, tęsknoty, poświęcenia i silnej miłości. Marta z rodziną wyjeżdża do Lwowa, Nadia przeprowadza się do krewnych Zinowjewów zamieszkujących okolice Łucka, a Andrzej z Marcelem postanawiają wesprzeć oddziały samoobrony, które formują się w wielu miejscach Wołynia, by stawić czoło oszalałym z nienawiści Ukraińcom z UPA. Wissarion przyrzeka zaś sobie, że odnajdzie człowieka, który zniszczył jego życie. Każdy z bohaterów toczy walkę z losem na swój sposób, wszystkich włączy jednak nadzieja na lepsze jutro.
Armia Czerwona przekracza dawną granicę Polski na wschodzie i wypiera Niemców na zachód, a dowództwo AK przygotowuje się do akcji „Burza”. Wielu partyzantom nie podoba się sojusz z Sowietami, ale liczą, że inne państwa sprzymierzone przeciwko Trzeciej Rzeszy nie dopuszczą do przejęcia Kresów przez Związek Radziecki. Niestety, zwycięstwo nad Niemcami okazuje się klęską dla Polaków i Ukraińców, a bohaterowie rychło przekonują się, że zdobycie Berlina wcale nie zakończy ich problemów. Tytułowa ucieczka staje się jedynym wyjściem dla tysięcy bezbronnych ludzi.
Joanna Jax oddaje dramatyczną sytuację bratobójczych walk Polaków z Ukraińską Powstańczą Armią, opisując brutalną Rzeź Wołyńską nie zatracając przy tym perspektywy bohaterów – zwykłych ludzi, dla których wydarzenia tamtych lat były rzeczywistością. Obecnie, w obliczu wojny toczącej się na terenach Ukrainy relacje z naszym sąsiadem nabrały nowego znaczenia i pokazały jak dużo siły i determinacji mają w sobie Polacy. Bohaterowie „Exodus” swoją postawą potwierdzili, że te cechy towarzyszyły nam już od dawna…
Więcej na temat książki znajdziesz tutaj ->
https://www.skarpawarszawska.pl/shop/beletrystyka-historyczna/saga-wolynska-exodus.html

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.