Komunikaty PR

Początek roku z ulubionymi autorkami polskich czytelniczek

2021-01-11  |  11:12
Biuro prasowe

Na początku roku na półkach księgarni pojawią się nowe książki autorek, które na swoim koncie mają już niejeden bestseller. W ręce czytelników Agnieszki Lingas-Łoniewskiej trafi „Obiad z Bondem” – kontynuacja serii zapoczątkowanej „Kolacją z Tiffanym”. Natomiast podróżniczka i pisarka Beata Pawlikowska w książce „Stres. Sprawdzone sposoby na stres” podzieli się 102 metodami walki ze stresem. Obie autorki wezmą udział w spotkaniach z cyklu #premieraonline, podczas których opowiedzą o najnowszych tytułach.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Agnieszka Lingas-Łoniewska – czwartek, 14 stycznia, godz. 18:00

Jedna z najpoczytniejszych polskich autorek, Agnieszka Lingas-Łoniewska, nazywana przez wielbicieli swojej prozy Dilerką Emocji, powraca z najnowszą powieścią „Obiad z Bondem”. Empik zaprasza na rozmowę o nowej, pełnej skrajnych emocji książce, którą poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

„Obiad z Bondem” (Wydawnictwo Burda Książki) to kontynuacja nowej serii Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Książka opisuje losy Elizy, przyjaciółki Natalii znanej czytelnikom z „Kolacji z Tiffanym”. Kobieta zostaje sama w swoim wielkim przedwojennym mieszkaniu. I nawet byłaby z tego powodu zadowolona, gdyby nie fakt, że najprawdopodobniej padła ofiarą włamania… Elizie z pomocą śpieszy komisarz Jacek Granicki – zabójczo przystojny, o niewyparzonym języku i uroku Jamesa Bonda. Oboje mają już swoją – nie najszczęśliwszą – historię. On – niewyobrażalnie atrakcyjny i skryty. Ją życie nauczyło podchodzić do mężczyzn z lekkim dystansem. Starannie udają, że wcale im na sobie nie zależy. Jednak nagłe niebezpieczeństwo, w którym znajduje się Eliza, raptownie zmienia sytuację. Komisarz Granicki zrobi wszystko, by ratować ukochaną.

Beata Pawlikowska – piątek, 15 stycznia, godz. 18:00

Stres jest stanem nadzwyczajnej gotowości do poradzenia sobie z wyjątkowo dużym zagrożeniem. Tak dużym, że organizm w swoim normalnym, zrównoważonym stanie nie miałby wystarczającej mocy, żeby go skutecznie i definitywnie przezwyciężyć. Przełącza się więc w tryb awaryjny. Nie dlatego, żeby człowiek odczuwał dyskomfort, lecz po to, aby zmaksymalizować szansę na przetrwanie. Jednak przebywanie w tym stanie przez dłuższy czas może prowadzić do zaburzeń i poważnych schorzeń. 

W swojej najnowszej książce „Stres. Sprawdzone sposoby na stres” (Wydawnictwo Edipresse Książki) Beata Pawlikowska wyjaśnia, na czym polega fizjologiczny i emocjonalny mechanizm powstawania stresu. Opowiada o ludziach spotkanych podczas dalekich podróży, od których wiele nauczyła się o radzeniu sobie z negatywnymi skutkami stanu gotowości. Czytelnik pozna 102 sposoby na łagodzenie niepożądanych efektów stresu w różnych życiowych sytuacjach – stojąc w korku na drodze, przed wystąpieniem publicznym czy mając trudności w pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.