Komunikaty PR

Praca zdalna – jak żyć i nie zwariować? Nowy podcast Empik Go

2020-04-30  |  16:30
Biuro prasowe

Przejście na tryb pracy zdalnej może budzić wiele skrajnych emocji – niepokój, zagubienie czy frustrację. Istnieją jednak sposoby, aby nawet z domu wypełniać swoje zawodowe obowiązki bezstresowo i efektywnie. Chociaż izolacja znacznie ograniczyła nasze kontakty z innymi, możemy rekompensować je dzięki technologii. W nowym podcaście Empik Go „Praca zdalna. Jak żyć i nie zwariować” Kamila Goryszewska podpowiada, jak dbać o relacje ze współpracownikami i jak zachować balans, gdy każda sfera życia musi zmieścić się w jednej przestrzeni. Tytuł jest dostępny dla wszystkich w ramach darmowego 2-miesięcznego pakietu Empik Premium. 

Nowa stara praca

Konsekwencje wywołane pandemią koronawirusa zmusiły wiele firm do przejścia na tzw. home office. To test dla wypracowanych dotychczas zasad.Bardziej elastyczne podejście do godzin pracy, nowe sposoby raportowania czy inna forma kontaktu z klientem – to tylko kilka zmian, z którymi spotykają się pracownicy. W sytuacji izolacji niektórzy odkrywają, że tęsknią nie tylko za bliskimi i przyjaciółmi, lecz także za członkami swojego zespołu, z którymi często spędzają więcej czasu niż z domownikami. Na szczęście podtrzymywanie więzi zawodowych umożliwia technologia. W nowym podcaście Empik Go „Praca zdalna. Jak żyć i nie zwariować” Kamila Goryszewska, specjalistka w obszarze Corporate Wellnes i efektywności osobistej,wymienia kilka sposobów, jak w wirtualnej przestrzeni zrekompensować sobie rytualne, poranne ploteczki oraz jak motywować siebie i współpracowników. Zdradza także sposoby na wzbudzenie zaufania u swojego przełożonego. 

Chciałabym, aby podcast pomagał słuchaczom poukładać sobie pracę w nowych warunkach. Osoby, które są przyzwyczajone do bliskiej współpracy i fizycznej obecności członków zespołu, mogą przechodzić przez stany spadku motywacji, zagubienia, a nawet apatii. Dlatego koniecznie trzeba wypracować odpowiednie formy komunikacji, które uwzględniają potrzeby merytorycznego wsparcia i kontaktu z drugim człowiekiem. Przymusowy home office nie musi psuć relacji z innymi – wręcz przeciwnie, może pomóc je wzmocnić– mówi Kamila Goryszewska.

Jak dbać o relację pracownik-pracodawca w dobie koronawirusa?

Tryb zdalny to także egzamin dla relacji z pracodawcą. Bardzo ważne, by na bieżąco informować, czy podział obowiązków jest wystarczająco jasny i czy każdy członek zespołu ma takie same oczekiwania co do czasu pracy i weryfikacji postępów. Jeśli stosunki pomiędzy przełożonym a podwładnym opierają się na zaufaniu, zmiana warunków nie powinna na nie wpłynąć. Jednak obie strony muszą wykazać się otwartością i elastycznością oraz włożyć trochę wysiłku, aby dostosować się do nowych okoliczności. 

Wirtualna kawa

Korzystając z narzędzi do zdalnej komunikacji można planować spotkania informacyjne, konsultacyjne, koncepcyjne, projektowe oraz edukacyjne. Kamila Goryszewska radzi, aby wygospodarować również czas na krótkie, nieformalne spotkania online. Telekonferencje pomagają zaspokoić pragnienie przebywania z innymi i podnoszą efektywność pracy. Niektórzy umawiają się na wirtualną kawę, inni od rozmowy z kolegami i koleżankami rozpoczynają dzień. Ważne jest, aby pozwolić sobie na dzielenie się emocjami i przeżyciami. W trybie online można przeprowadzać także inspirujące burze mózgów i na bieżąco pomagać sobie z zadaniami. Z każdą trudnością łatwiej poradzić sobie w grupie, na przykład na czacie.

Home office z partnerem

Podobnie jak w pracy, również w domu najważniejsze jest, aby ustalić jasne zasady, dzięki którym nikt nie będzie sobie przeszkadzał. Home office rodzi stres i zmusza do odnalezienia się na nowo we wspólnej przestrzeni. Od nas zależy, jak do tej sytuacji podejdziemy – jeśli nie zakomunikujemy partnerowi naszych potrzeb i nie określimy granic, może doprowadzić to do konfliktów. Nie jest to jednak jedyny scenariusz. Jeśli tylko dostrzeżemy szanse, jakie rodzi praca zdalna, odczujemy spokój i radość, że nareszcie nadarzyła się okazja do wspólnych posiłków i wyznaczenia nowego rytmu dnia.

 „Praca zdalna. Jak żyć i nie zwariować” to seria rozmów, które pokazują, jak efektywnie wykonywać pracę w domu, zachowując równowagę między obowiązkami a życiem osobistym. Kamila Goryszewska w 8 odcinkach porusza takie tematy jak organizacja czasu, motywacja, kondycja psycho-fizyczna czy opieka nad dziećmi. Podcast jest dostępny dla wszystkich w aplikacji Empik Go w ramach darmowego 2-miesięcznego pakietu Empik Premium.

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 14:00

Polskie korzenie są najważniejsze – wywiad z Joanną Colangelo, autorką książkI

Jednak „Burza” to również historia o naszych wyborach i o tym jak znajdujemy sens w śmierci. Historia przedstawiona na stronach powieści jest filozoficzną wędrówka, która w równym stopniu skłania do
Książka Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City
2024-04-12 | 11:05

Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City

Od czwartku 11 kwietnia aż do soboty 13 kwietnia, w centrum handlowym Blue City można będzie poczuć się przez chwilę jak na brzegu Sekwany, gdzie rezydują paryscy bukiniści. Przez trzy dni
Książka Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego
2024-02-22 | 01:00

Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego

Ogarnięty od dziesięcioleci licznymi konfliktami Półwysep Arabski nieprzerwanie od zakończenia II Wojny Światowej pozostaje w stanie napięcia, trawiony ogniem z różnych stron.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Nieuczciwi najemcy bardziej chronieni przez prawo niż właściciele mieszkań. Konieczne są zmiany przepisów i sprawny system eksmisyjny

Zaległości w czynszach, zniszczenia czy wyprowadzka bez płatności – to tylko niektóre z problemów, jakie lokatorzy wynajmujący mieszkania mogą sprawić właścicielom lokali. Z badania Rendin wynika, że blisko 70 proc. właścicieli mieszkań na wynajem borykało się z podobnymi trudnościami. Wypowiedzenie najmu nieuczciwemu lokatorowi to dopiero początek długiej drogi, na której końcu niekoniecznie jest eksmisja. – Potrzebujemy zmiany w kierunku dodania pewnych praw właścicielom i sprawnego systemu eksmisyjnego – podkreśla Alina Muzioł-Węcławowicz, specjalistka ds. polityki mieszkaniowej.

Teatr

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Wziąłem już udział w większości fajnych dużych formatów telewizyjnych. Dostaję też wiele paździerzowych propozycji i je staram się odrzucać

Wokalista miał już okazję uczestniczyć w takich produkcjach jak: „Taniec z gwiazdami”, „Must Be The Music. Tylko muzyka”, „Azja Express”, „Lego Masters” i „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Jak podkreśla, bardzo ceni oryginalne projekty telewizyjne, bo dzięki nim może przeżyć wyjątkowe przygody i nauczyć się czegoś nowego. Dlatego też nie wyklucza, że gdy padnie kolejna ciekawa propozycja, znów weźmie udział w podobnym projekcie.