Komunikaty PR

Prawda może okazać się o wiele mroczniejsza niż najgorsze lęki...

2022-09-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Już od 28 września polscy fani thrillerów psychologicznych mogą dodać do swoich czytelniczych list TBR  książkę amerykańskiej autorki Lisy Jackson. Stała bywalczyni listy bestsellerów New York Times’a zabiera nas w świat przepełniony paranoicznym strachem po tragicznie zakończonej zabawie. Czy po niemalże 20 latach może się okazać, że nieszczęśliwy wypadek nie miał z tym wiele wspólnego?

Lisa Jackson jest autorką blisko 90 powieści, które sprzedała już w 30 milionach egzemplarzy i w tłumaczeniu na ponad 20 języków. Jest także współautorką serii Colony, napisanej ze swoją siostrą, Nancy Bush. Prywatnie realizuje się jako babcia pięciorga wnucząt, poza którymi, jak sama mówi, nie widzi świata.

Może właśnie ze względu na mocne osadzenie w codzienności – w społeczeństwie i w rodzinie – jej książki to emanacje rzeczywistości, poruszające bieżące problemy i palące ludzi zagadnienia? Autorka bardzo często stawia swoich bohaterów w obliczu problemów, z którymi mógłby mierzyć się każdy z nas... Oczywiście dodając do nich niezbędnego w powieści kolorytu i licznych dreszczyków emocji.

Co zatem Lisa Jackson przygotowała dla nas na kartach swojego najnowszego thrillera?

Masz prawo się bać…

Według niektórych mieszkańców miasteczka Edgewater Rachel Gaston to morderczyni, która jedynie dzięki znajomościom nie została skazana za morderstwo dokonane dwadzieścia lat wcześniej. Jednak, jak się okazuje, nikt nie zna całej prawdy. Niewinna zabawa nastolatków przerodziła się w tragedię, którą żyło całe miasto. Nikt nie wiedział, że naboje w broni zostały podmienione. Wyłonienie się z ciemności nieznanej postaci skłoniło Rachel do pociągnięcia za spust. Ofiarą okazał się być jej przyrodni brat, Luke.

Po niemalże dwóch dekadach traumatyczne wspomnienia w dalszym ciągu uniemożliwiają Rachel zdrowe funkcjonowanie, a o osiągnięciu szczęścia już nawet nie marzy. A teraz, gdy zbliża się zjazd z okazji 20-lecia matury, kobieta czuje, że traci rozum. W powietrzu unosi się, tylko jej znany, zapach perfum (niczym odurzający zwiastun nieszczęścia), ktoś śledzi jej auto, ktoś obserwuje dom... Jednocześnie docierają do niej informacje o kolejnych zbrodniach. Czy ona sama ma z nimi coś wspólnego, czy to jedynie paranoja?

Strach staje się paraliżujący... A gdy na jaw wychodzą nowe fakty na temat wypadku sprzed lat, Rachel uzmysławia sobie, że nie zdoła uciec przed przeszłością i po raz kolejny będzie musiała stawić jej czoła, walcząc o bezpieczeństwo własnej rodziny. Prawda może okazać się o wiele mroczniejsza niż najgorsze lęki…

Amerykański sen samotnej matki

Często jako czytelnicy zastanawiamy się, jakie życie wiodą nasi ulubieni autorzy. Zwłaszcza interesujące wydaje nam się to w odniesieniu do pisarzy, zajmujących się zbrodnią i mroczną stroną tego świata. Jak się okazuje, początki bywają nie tyle co prozaiczne, ale może raczej inspirujące swoją prostotą. Lisa Jackson na przykład zaczęła pisać... z konieczności!

Młodszy syn zaczynał dopiero chodzić, a starszy nabył tę umiejętność zaledwie rok wcześniej, gdy moja siostra przeczytała artykuł o młodych matkach, które zarabiają pieniądze, pisząc... powieści romantyczne. Zmotywowana bardzo prozaicznym marzeniem o pełnej lodówce postanowiłam spróbować. Pierwsze moje książki to były właśnie romanse, później jednak odnalazłam swój styl i pasję w tworzeniu kryminałów. I okazało się, że nie tylko mogę czerpać z tego radość, ale również na tym zarabiać. Mam bardzo mocne przekonanie, że żyję w kraju, w którym można osiągnąć NAPRAWDĘ wszystko, jeśli rzeczywiście przyłożymy się pracy... – mówi Lisa Jackson, autorka premierowej „Paranoi”.

Najważniejsza jest rodzina

Mimo fascynacji przestępstwami, zbrodnią i kryminałem oraz mocną więzią z czytelnikami, o których dba i z którymi komunikuje się przy pomocy social mediów, dla Lisy zawsze była i będzie najważniejsza rodzina...

Na pierwszym miejscu stawiam moje dzieci, wnuki i innych członków rodziny. Zdarza się oczywiście, że praca nad kolejną książką zabiera mi czas na przebywanie z rodziną. Są to jednak rzadkie odstępstwa od reguły, a nie reguła sama w sobie. W pewien sposób czuję też, że mój zawód ma duży wpływ na budowanie naszych rodzinnych więzi. Mam ogromne wsparcie ze strony bliskich, a moja siostra Nancy zawsze jest pierwszą osobą, która czyta moje teksty w trakcie pisania oraz zaraz po postawieniu przeze mnie ostatniej kropki.

To, o czym piszę, jest ze mną niemalże nieustannie – z jednym tylko wyjątkiem... Gdy jestem z moją rodziną i przyjaciółmi wszystko odchodzi na bok, a ja staram się cieszyć chwilą i korzystać z tych pięknych momentów pozbawionych kryminalnego dreszczyku emocji – dodaje Lisa Jackson.

Paranoja czy uzasadniony lęk?

Wartości rodzinne i poczucie bezpieczeństwa, jakie płynie z otaczania się bliskimi osobami – tak istotnego dla autorki w prywatnym życiu – to również istotna składowa jej najnowszego thrillera. Pytanie tylko, czy bliskość rodziny wystarczy Rachel, aby uspokoić umysł i odróżnić paranoję od realnego zagrożenia? A może jej lęki mają swoje źródło i odzwierciedlenie w rzeczywistości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz, zanurzając się w historię tragedii rodzinnej, niezamierzonego morderstwa i nieskończonego poczucia winy…

Czy warto? Nie bez powodu Empik zarezerwował sobie prawo do sprzedaży książki na wyłączność w pierwszych dwóch tygodniach po jej premierze!

->  https://bit.ly/ParanojawEmpiku

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.