Premiera książki INSPEKTOR ANDERS I PRASKIE DOSSIER
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Powieść kryminalna „Inspektor Anders i praskie dossier”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 23 kwietnia w wersji e-book, rozgrywa się w Pradze. Ale nie jest to miasto z turystycznych folderów. Urokliwe praskie zakątki giną bowiem w mroku tajemnic sprzed kilkudziesięciu lat. Do takiej mrocznej Pragi zostaje wysłany ze specjalną misją bohater książki - inspektor Anders, którego z powodzeniem można dopisać do panteonu najbardziej intrygujących inspektorów/komisarzy/detektywów współczesnej literatury kryminalnej.
Inspektor Anders jest wybitnym śledczym Europolu, cenionym przez włoską i francuską policję jako ekspert od terroryzmu. W ataku terrorystycznym stracił nogę. Cierpi nie tylko z powodu kalectwa, ale również stresu pourazowego. Introwertyczny, samotny, zmęczony walką chce odejść ze służby. Musi jednak najpierw odnaleźć w Pradze człowieka ukrywającego się pod pseudonimem nawiązującym do bohatera „Procesu” Franza Kafki” – Józef K., który grozi ujawnieniem dokumentów mogących zniszczyć karierę prominentnych czeskich liderów biznesu i wysokich rangą przedstawicieli rządu. Kolejni świadkowie wypadają z okien, tracąc życie. Samobójstwa? Morderstwa? Tropy wiodą do przeszłości, do Praskiej Wiosny 1968 roku oraz StB – komunistycznej służby bezpieczeństwa, i jej ofiar. Ktoś nie chce, by Anders odkrył prawdę. Czy zdoła powstrzymać przemoc, zanim sam stanie się ofiarą?
Marshall Browne (1935–2014) to ceniony przez krytykę i nagradzany australijski autor powieści sensacyjnych, przetłumaczonych również na kilka europejskich języków. „Inspektor Anders i praskie dossier” jest jego ostatnią powieścią, zamykającą cykl kryminalny, którego bohaterem jest włoski detektyw zwalczający zorganizowaną przestępczość na terenie Unii Europejskiej.
„Inspektor Anders i praskie dossier” ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 23 kwietnia w formie e-booka. To kolejna – po „Basenie” Joanny Kocik – powieść kryminalna w portfolio wydawnictwa. Książka w formie e-booka będzie dostępna na SKLEP.GRUPAZPR.PL oraz w innych sklepach.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.