Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie
11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie.
Wydarzenie miało miejsce w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5 w Warszawie, gdzie uczestnicy mieli okazję porozmawiać z autorką i nabyć swój egzemplarz książki z dedykacją.
– Napisałam tę książkę z myślą o przełamaniu wielu tematów tabu związanych z życiem po rozwodzie, ciałem, seksualnością i odnajdywaniem siebie po życiowych zakrętach. Moim celem było stworzenie książki, która będzie przystępna i lekka w odbiorze, a jednocześnie poruszy istotne tematy związane z dorosłym życiem. Dla wielu kobiet kwestie erotyki, intymności fizycznej i przyjemności cielesnej są wciąż tematem tabu, dlatego moja książka ma pomóc w przełamaniu wewnętrznych barier, aby kobiety mogły swobodnie wyrażać swoje zdanie także w tak delikatnym, ale równie ważnym aspekcie życia – mówi Olga B. Pietrzak, autorka książki.
Olga B. Pietrzak jest dyplomowaną terapeutką i life coacherką, specjalizującą się we wspieraniu osób potrzebujących pomocy w przezwyciężaniu kryzysów emocjonalnych. Zainspirowana historiami swoich klientek, bliskich jej kobiet, a także własnym życiem postanowiła napisać książkę poruszającą tematykę odnajdywania na nowo szczęścia, a także samej siebie po rozwodzie.
Wieczór rozpoczął się od przemówienia autorki, która podzieliła się swoimi refleksjami na temat książki oraz planami przyszłych projektów. Wyznała, że pragnie, aby jej opowieść zainspirowała czytelników do zdjęcia tabu z tematów miłości, seksualności, życia i odbudowy siebie po trudnych doświadczeniach oraz zachęciła ich do szczerej rozmowy z własnym wnętrzem.
– W rozmowach z kobietami często zadawałam pytanie: czym jest dla ciebie seksualność? Zazwyczaj po tym pytaniu zapadała cisza. Sama przeszłam przez rozwód i ponownie wyszłam za mąż, a jako terapeutka i life coacherka pomagam innym przechodzić przez kryzysy emocjonalne. Wiele z moich klientek to kobiety, które rozważają rozstanie lub rozwód, a część z nich już ma to za sobą. Kobiety pragną żyć pięknie i szczęśliwie, ale często boją się otwarcie mówić o swoich potrzebach fizycznych - komentuje autorka.
Być żoną po raz drugi #porozwodzie jest historią przedstawioną w formie pamiętnika, za pomocą którego główna bohaterka dzieli się z czytelnikami swoimi najintymniejszymi przeżyciami i przemyśleniami dotyczącymi jej życia po rozwodzie. Mimo, że poprzednie małżeństwo nie było udane, nie straciła nadziei na wielką miłość. To książka o odkrywaniu siebie na nowo oraz poszukiwaniu prawdziwej relacji wypełnionej namiętnością i szacunkiem.
Książka dostępna jest do zakupienia w wybranych księgarniach stacjonarnych i internetowych.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.