Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie
11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie.
Wydarzenie miało miejsce w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5 w Warszawie, gdzie uczestnicy mieli okazję porozmawiać z autorką i nabyć swój egzemplarz książki z dedykacją.
– Napisałam tę książkę z myślą o przełamaniu wielu tematów tabu związanych z życiem po rozwodzie, ciałem, seksualnością i odnajdywaniem siebie po życiowych zakrętach. Moim celem było stworzenie książki, która będzie przystępna i lekka w odbiorze, a jednocześnie poruszy istotne tematy związane z dorosłym życiem. Dla wielu kobiet kwestie erotyki, intymności fizycznej i przyjemności cielesnej są wciąż tematem tabu, dlatego moja książka ma pomóc w przełamaniu wewnętrznych barier, aby kobiety mogły swobodnie wyrażać swoje zdanie także w tak delikatnym, ale równie ważnym aspekcie życia – mówi Olga B. Pietrzak, autorka książki.
Olga B. Pietrzak jest dyplomowaną terapeutką i life coacherką, specjalizującą się we wspieraniu osób potrzebujących pomocy w przezwyciężaniu kryzysów emocjonalnych. Zainspirowana historiami swoich klientek, bliskich jej kobiet, a także własnym życiem postanowiła napisać książkę poruszającą tematykę odnajdywania na nowo szczęścia, a także samej siebie po rozwodzie.
Wieczór rozpoczął się od przemówienia autorki, która podzieliła się swoimi refleksjami na temat książki oraz planami przyszłych projektów. Wyznała, że pragnie, aby jej opowieść zainspirowała czytelników do zdjęcia tabu z tematów miłości, seksualności, życia i odbudowy siebie po trudnych doświadczeniach oraz zachęciła ich do szczerej rozmowy z własnym wnętrzem.
– W rozmowach z kobietami często zadawałam pytanie: czym jest dla ciebie seksualność? Zazwyczaj po tym pytaniu zapadała cisza. Sama przeszłam przez rozwód i ponownie wyszłam za mąż, a jako terapeutka i life coacherka pomagam innym przechodzić przez kryzysy emocjonalne. Wiele z moich klientek to kobiety, które rozważają rozstanie lub rozwód, a część z nich już ma to za sobą. Kobiety pragną żyć pięknie i szczęśliwie, ale często boją się otwarcie mówić o swoich potrzebach fizycznych - komentuje autorka.
Być żoną po raz drugi #porozwodzie jest historią przedstawioną w formie pamiętnika, za pomocą którego główna bohaterka dzieli się z czytelnikami swoimi najintymniejszymi przeżyciami i przemyśleniami dotyczącymi jej życia po rozwodzie. Mimo, że poprzednie małżeństwo nie było udane, nie straciła nadziei na wielką miłość. To książka o odkrywaniu siebie na nowo oraz poszukiwaniu prawdziwej relacji wypełnionej namiętnością i szacunkiem.
Książka dostępna jest do zakupienia w wybranych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów
Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.
Problemy społeczne
Od lipca ułatwienia w dostępie do terapii dla osób z przewlekłą chorobą nerek. Eksperci apelują o włączenie dietetyków w proces leczenia

Na przewlekłą chorobę nerek cierpi nawet ponad 4,7 mln osób. Według prognoz WHO liczba pacjentów wymagających dializ będzie szybko rosnąć. Niskobiałkowa dieta w połączeniu z leczeniem farmakologicznym obejmującym ketoanalogi aminokwasów może znacząco opóźnić konieczność rozpoczęcia dializoterapii. Od 1 lipca Ministerstwo Zdrowia ułatwia dostęp do terapii. Zmiany mają odciążyć specjalistów, dostosować program do codziennej praktyki lekarskiej i uprościć dostęp do terapii.
Żywienie
Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego

Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.