Komunikaty PR

Przedświąteczne spotkania z autorami – Adam Leszczyński i Agnieszka Cegielska

2020-12-15  |  11:15
Biuro prasowe

Choć przedświąteczne przygotowania potrafią pochłonąć, warto znaleźć w zgiełku chwilę na relaks z lekturą. Inspirację można odnaleźć podczas spotkań autorskich poświęconych premierowym tytułom. W najbliższym tygodniu podczas wydarzeń z cyklu #premieraonline o swoich najnowszych dziełach opowiedzą Adam Leszczyński, autor „Ludowej historii Polski” oraz Agnieszka Cegielska, której książka „Naturalnie dla zdrowia” właśnie się ukazała.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Adam Leszczyński – wtorek, 15 grudnia, godz. 18:00

Z okazji premiery książki „Ludowa historia Polski” (Wydawnictwo W.A.B.) odbędzie się spotkanie z jej autorem, Adamem Leszczyńskim. Rozmowę poprowadzi Agata Szczęśniak.

Ludowa historia Polski to książka o tym, co wyparte z pamięci – dzieje kraju napisane z perspektywy „dolnych 90 proc.” jego mieszkańców. Opowiada o instytucjach, za pomocą których bogaci odbierali pieniądze i zasoby biednym, legalnie i nielegalnie, oraz historię buntów i oporu tych, którzy nie dysponowali niemal żadną władzą. To także historia tego, w jaki sposób elity w Polsce uzasadniały swoje panowanie i swój przywilej oraz przemocy, którą powszechnie stosowały.

Agnieszka Cegielska – środa, 16 grudnia, godz. 18:00

Sposoby na pozostanie w dobrym zdrowiu mogą okazać się zaskakująco proste do stosowania. W książce „Naturalnie dla zdrowia” (Wydawnictwo Burda Media) Agnieszka Cegielska postanowiła porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. O pracy nad książką opowie podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę z autorką poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. 

Jak bardzo mogą pomóc odpowiednia dieta, osteopatia, terapia krzyżowo-czaszkowa, chiropraktyka, hirudoterapia i wiele innych terapii? Co możemy zrobić, aby w naturalny sposób wesprzeć naszą odporność i jak robią to ci, którzy na co dzień pomagają innym? Co zrobić, aby uwolnić z organizmu nagromadzony latami stres i pokochać niedoskonałości swojego ciała? Odpowiedzi na te pytania czytelnicy znajdą w najnowszej książce propagatorki zdrowego stylu życia, Agnieszki Cegielskiej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.