"Dogadajmy się" najnowsza książka Tomasza Kammela już na rynku!
Najnowsza książka Tomasza Kammela już na rynku!
„Dogadajmy się“ pojawia się w momencie, kiedy sztuka komunikacji staje się jedną z najcenniejszych wartości współczesnego świata. Dwa plemiona okopały się na swoich pozycjach, a w publicznej debacie dominują słowa, które nigdy nie powinny się pojawić. Sytuacja bez wyjścia? Nie – dogadajmy się! Ale jak? Na te i inne pytania odpowiada najnowsza publikacja Tomasza Kammela.
Książka Tomasza Kammela Wydawnictwa Altenberg to prosty, przejrzysty, świetnie wydany poradnik o sztuce mówienia i dogadywania się. To podręcznik o skutecznym rozmawianiu, które nikogo nie poniża, a staje się bezpieczną drogą dochodzenia do kompromisów i zwykłego ludzkiego porozumienia.
Dzięki książce „Dogadajmy się” dowiadujemy się między innymi:
- jak rozmawiać o podwyżce w pracy,
- jak zapamiętywać imiona,
- jak dodać bliskiej osobie otuchy po stracie,
- jak grzecznie zakończyć przydługą i niechcianą rozmowę,
- jak przekonywująco i z taktem mówić „nie”,
- jak przekonywać innych do swoich racji,
- jak z kłótni wyprowadzić dobro,
- jak… kulturalnie i skutecznie zbyć telemarketera.
Jak pisze sam autor: “Moja książka nie rozwiązuje komunikacyjnych problemów świata, ale ma ułatwić wygaszenie zaognionych sporów, subtelnie zachęcać do zwolnienia, bo wtedy jaśniej się myśli i szuka kompromisu. Tak, „kompromis” to najważniejsze słowo na jej kartach”.
Chodzi o kompromis typu win-win, czyli „ustępujemy sobie nawzajem, ale tak, żeby obie strony były zadowolone i nikt nie czuł się przegrany. Tomasz Kammel opowiada o 49 codziennych wyzwaniach w codziennej komunikacji. Dzięki wiedzy zawartej w tej książce będziesz już zawsze wiedzieć, co mówić, gdy trzeba dogadać się z innymi.
Książka dostępna jest wyłącznie on line na stronie Wydawnictwa Altenberg:
https://altenberg.pl/dogadajmy-sie-tomasz-kammel/
O autorze:
Tomasz Kammel – dziennikarz telewizyjny, optimista, showman, humanista. Znany z programów telewizyjnych takich jak m.in. Pytanie na śniadanie, The Voice of Poland, Kocham cię, Polsko!, Teleexpress, Randa w ciemno i wiele innych. Autor książek „Jak występować publicznie…nie tylko w telewizji”, „Moc w gębie” oraz „Dogadajmy się”.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.