"Zakochana hrabina" - nowa powieść Urszuli Gajdowskiej
24 lutego 2022 r., nakładem wydawnictwa Szara Godzina, ukaże się trzeci tom lubianego przez czytelników cyklu Urszuli Gajdowskiej „W dolinie Narwi” - „Zakochana hrabina”.
Hrabina Aurelia Plater, z domu Strzelecka, wraca po długiej podróży z Indii do kraju… A także na salony.
Obdarzona nieprzeciętną urodą i równie kuszącą fortuną po zmarłym mężu budzi całkiem spore zainteresowanie adoratorów. Niestety, nie wszystkim z nich przyświecają szlachetne intencje. Wkrótce młoda wdowa wplątana zostaje w próbę zabójstwa. Na domiar złego na drodze Aurelii staje major Edmund Breza – uwodziciel
i hazardzista, z którym od lat toczy wojnę…
Wraz z romansem historycznym „Zakochana hrabina” wrócimy do magicznego, XIX-wiecznego Podlasia, które zdążyliśmy pokochać dzięki powieściom „Zadziorna baronówna” i „Panna bez majątku”.
Urszula Gajdowska pochodzi z malutkiej wsi Rusaki niedaleko miasteczka Mońki, ale od 15 roku życia mieszka w Białymstoku. Tereny, które opisuje w cyklu „W dolinie Narwi” to kraj jej dzieciństwa. Niektóre wydarzenia zostały zainspirowane opowieściami dziadków i starszych mieszkańców regionu. Nakładem wydawnictwa Szara Godzina ukazały się już dwie poprzednie książki autorki z cyklu “W dolinie Narwi”.
Patronat nad powieścią objęli: Radio Białystok, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny, Życie Siedleckie, Białystok online, mylomza.pl, Zaczytana Ewelka, Przystanek Szczęścia, Bookiecik wrażeń, Ank 1985 czyta.
Urszula Gajdowska i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania trzeciego tomu cyklu „W dolinie Narwi” – „Zakochana hrabina”. Powieść będzie miała premierę w księgarniach stacjonarnych i internetowych 24 lutego 2022 r.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.